Skocz do zawartości

Majne Ponysona


Linds

Recommended Posts

Chciałbym się z wami podzielić moją ponysoną. Ale najpierw dla uniknięcia wszelkich niepotrzebnych nieporozumień, wyjaśnię moją definicję ponysony, ponieważ dla mnie ponysona to NIE JEST wierne skucykowanie jej właściciela. Skucykowanie/ponifikacja to jedno, ponysona to drugie.

Ponysona jest bazowana na fursonie z fandomu furry. Najkrócej mówiąc jest to nasza postać, alter ego. Można by rzec, że OC, ale bardziej osobisty, do którego bardziej się przywiązujemy. Obraz nas, jakich chcielibyśmy się widzieć w formie kucyka.

Dlatego stąd uwaga do tych, co mnie znają i będą zarzucać, że mało postać odzwierciedla mnie pod względem budowy (nie należę do chudzielców), czy fryzy - włosy dopiero są w trakcie zapuszczania, a w sumie jakby się przypatrzyć moim efektom i odległości na arcie włosów od pyska i szyi to można by rzec, że prawie ten cel osiągnąłem, ale chcę zapuszczać dalej do ramion - to jest ponysona Lindsa, a nie skucykowany Linds.

Dołączona grafika

A teraz wyjaśnienia krok po kroku.

1. Kolory - granat i czerń to moje ulubione kolory, stąd uznałem, że to one muszą być. Dostałem tutaj ochrzan od jednego kolegi, bo uznał, że zna wszystkie moje ciuchy i gusta muzyczne i stwierdził, że pod tym względem postać nie pasuje. ALE przeważnie chodzę w ciemnych ciuchach, jasne bluzki zakładam tylko w ostateczności przy upale. A, że gusta muzyczne - kolega patrzy na kolory stereotypowo i od razu uznał, że takie kolory przysługują tylko metalom. Przyznaję się - nie jestem metalem. W świat metalu, rocku i punka wchodzę dopiero od maja. Słucham Metallici, grupy Kino itd., mam ulubioną piosenkę z SOADu, ale nie mogę siebie uznać za metala - tutaj jestem jak Twilight, ciągle się czegoś uczę. Poza tym opieranie kolorów o stereotypy związane z muzyką uważam za sztuczne ograniczanie się.

Poza tym kolory mają również odniesienie do mojego charakteru. W temacie chyba o ulubionym kucyku z mane 6 pisałem, że uwielbiam Pinkie Pie, bo z nią mogę się najbardziej zidentyfikować. Kolory tutaj symbolizują też tą moją gorszą stronę charakteru, o której w fandomie chyba generalnie nikt nie wie, niektórzy znają tylko wierzchołek góry lodowej.

2. Pegaz - lubię poczucie wolności i braku ograniczeń, w tym brak stereotypów. Do tego często mam ochotę uciec od ludzi, nie zawsze najlepiej się czuję w tłumie. Najszybszą drogę ucieczki ma moim zdaniem pegaz - jednorożce mają teleportację, ale nie każdy jednorożec i nie zawsze.

3. Cutie mark - róża kierunków, ponieważ uwielbiam podróżować w miejsca mi nie znane.

4. Oczy - kolega uznając, że mnie zna stwierdził, że mam inny kolor oczu. Tu jednak się myli, ponieważ oczy mam piwne. Tu akurat nic się nie zmieniło.

5. Uśmiech, mina - po pierwsze przy ludziach, w towarzystwie jestem zazwyczaj uśmiechnięty i często się staram taki być. No, bo jak to mawiam wśród nich - lindsuję. Po drugie odniesienie do mojej drugiej strony charakteru, tej bardziej problematycznej i pesymistycznej - mina wyrażająca nadzieję na lepsze jutro i na osiągnięcie wytyczonych celów.

Link do komentarza

Świetnie zrobiłeś swojego ponysona.

A dziękuję i przy okazji Grammar Nazi On: ponysonę, to słowo spokojnie się odmienia przez przypadki :twilight4:

Ja niestety ciągle eksperymentuje.

ustaliłem już typ (kuc ziemny) ale ciągle eksperymentuje z kolorami i Cutie mark-iem.

Masz jakieś rady?

Jeżeli chcesz po prostu siebie skucykować to zazwyczaj z tego, co mówią mi inni, wybierz kolory które ciebie określają. Jeśli zaś tworzysz ponysonę to najlepiej jakbyś wybrał kolory tobie najbardziej pasujące, twoje ulubione i je jakoś połączył tak jak ja zrobiłem z ulubionymi kolorami: czarnym i granatowym.

(PS:Podaj link gdzie mozna zamówić zrobienie takiej postaci jak twoja)

Jest masa artystów, u których możesz zamówić, a w razie na jakimś ponymeecie zaprzyjaźnisz się z jakimś rysownikiem to ci to zrobi za free. Ale skoro chcesz konkretnie Foxa to zarzucam ci link na jego DeviantArta: http://foxinshadow.deviantart.com/

Link do komentarza
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No proszę, nie spodziewałem się, że moje OC może być przypadkiem podobne do kucyka z G1. No, ale dobrze wiedzieć jako ciekawostkę.

Wykorzystam okazję do wstawienia kolejnych piców.

By Farcuf:

Dołączona grafika

By Resset:

Dołączona grafika

By MoonlightFL:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

By Sapphire Cupcake:

Dołączona grafika

I uwaga, praca +18, więc wstawiam osobny link. Praca od Macha:

http://linds-sidnil.deviantart.com/art/Linds-R63-by-Mach-342392645?q=gallery%3Alinds-sidnil%2F39721100&qo=5

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...