Skocz do zawartości

Per Aspera Ad Astra [Oneshot], [Slice of Life], [Sad]


Youkai20

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!

Powracam do Was, atakując moim starym-nowym fikiem (napisanym ponad miesiąc temu...) Per Aspera Ad Astra i mam nadzieję, że się Wam spodoba. Swego czasu pytałem się gdzieś tam czy chcecie abym w jakiś sposób "uzupełnił" mój pierwszy w życiu fanfik, Solus Contra Omnes. Odzew był zerowy, zatem nie ruszałem tematu. Mimo to napisałem ten oto fanfik, po prostu go nie udostępniłem. Dziś, nawet teraz bijąc się z myślami, czy w zasadzie jest sens cokolwiek nowego w temacie SCO dodawać, udostępniam go wszystkim. Robię tak, ponieważ uważam, że Per Aspera Ad Astra jest fikiem ciekawym i warto go Wam pokazać. Poza tym, włożyłem w niego naprawdę sporo wysiłku, nie warto go kasować (a taki też miałem zamiar)...
Niestety obawiam się, że o samej fabule nie mogę Wam napisać zbyt wiele. Jak już wspomniałem jest to fanfik "uzupełniający" Solus Contra Omnes. Zrozumiałe jest więc, że tylko osoby, które przeczytały tamten fanfik, odnajdą się w tym. Pozostałych zachęcam do przeczytania wpierw Solus Contra Omnes. Per Aspera Ad Astra "dzieje się" przed epilogiem SCO i opowiada o tym co działo się w Canterlocie po wydarzeniach z rozdziału 6. Główną bohaterką jest Celestia. To tyle, naprawdę chciałbym o nim napisać coś więcej, ale nie chcę też w jakiś sposób zdradzać fabuły osobom, które SCO nie znają.
Tak czy owak oto link:

http://bit.ly/2jWz32K


Jak już pisałem, Per Aspera Ad Astra napisałem sporo czasu temu, lecz dziś jeszcze poprawiałem w nim różne drobnostki, typu podwójne kropki, literówki, zatem nie powinny się znajdować w treści. Jeśli jednak coś przeoczyłem, to uprzejmie proszę o ich wskazanie w komentarzach. Wszystkie oczywiście poprawię.
Pozdrawiam, Youkai20.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfik jest naprawdę dobrym uzupełnieniem Solus Contra Omnes, w którym jednak czegoś brakowało. Jeśli wymyśliłeś to dopiero po napisaniu tamtego, to naprawdę podziwiam, bo wszystko łączy się w spójną i logiczną całość, wyjaśnia parę spraw i naprawia pewne błędy. Opisy ponownie wyszły bardzo dobrze, podoba mi się, jak oddałeś uczucia Celestii. Kilka błędów technicznych się zdarzyło, ale nic poważnego. Dobrze, że nie skasowałeś, strasznie szkoda by było, bo fanfik jest chyba nawet lepszy od tego głównego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję Ci za tę jakże pozytywną opinię. Cieszę się niezmiernie, że ten fanfik się Tobie podobał. To pokazuje, abym nigdy nie kasował swoich projektów, tym bardziej ukończonych. Rzeczywiście, za pisanie Per Aspera Ad Astra zabrałem się długo po ukończeniu SCO, a w zasadzie wszelkie "rzeczy" w nim zawarte służą głównie wyjaśnieniu przeniesienia miejsca akcji do Imperium i innych spraw, które czytelników SCO wprawiły w zdumienie, nie spodobały się etc. Co do spraw technicznych... najważniejsze, że nie "strzelam" błędów ortograficznych ;) , a i dialogi wreszcie jakoś można przetrawić... tu postęp jest chyba znaczny (myślę, że ci, którzy jeszcze pamiętają szczególnie początkowe rozdziały SCO i te wszelkie "zaczął/zaczęła" i "dodał/dodała" wiedzą, co mam na myśli). Szczerze mów... pisząc, sądziłem, że "Per Aspera" jest niezwykle... nudny. Nie ma w nim wszak "tych pościgów" i "tych wybuchów", jak w SCO, a są raczej nieśpieszne tempo akcji i chyba całkiem przewidywalna fabuła (dla kogoś, kto przeczytał SCO) . Wygląda na to, że (jak zwykle...) byłem w błędzie.
I jeszcze jedno. Przepraszam, że odpowiadam na Twój komentarz po tylu dniach. Jestem niestety chory, a towarzysząca mojemu nieszczęsnemu stanowi gorączka dopiero dziś spadła do na tyle niskiego poziomu, że jestem w stanie zwlec się z wyra.
Ponownie dziękując. Yokai20

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...