Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Cahan

Kiedy "medycyna naturalna" zachodzi za daleko

Recommended Posts

Pewnie wszyscy, którzy nie są nowi w Internecie spotkali się z tzw. altmedem, czyli alternatywnymi metodami leczenia (zaliczyłabym tu również antyszczepionkowców), z którymi nie zgadza się oficjalna nauka. Oczywiście, pewne aspekty medycyny naturalnej są spoko - choćby ziołolecznictwo, ale nie o to tu chodzi. Póki co nie zamierzam się ujawniać z moim stanowiskiem do tematu, chciałabym Was za to zachęcić byście wrzucali tu różne rzeczy znalezione w Internecie na ten temat (w spoilerach, imiona, nazwiska i zdjęcia ze screenów z Fejsa proszę zamazywać). Zostaną one poddane dyskusji. Chciałabym również dowiedzieć się co wy sądzicie na temat szeroko rozumianego altmedu?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ziołolecznictwo (to ogarnięte i pod nadzorem lekarza, a nie picie koszmarnie drogich naparów z południowoamerykańskich ziółek przepisanych przez znachora) jest jeszcze w porządku, wiele leków bazuje przecież na substancjach wyizolowanych z roślin. Ale różnej maści altmedowe praktyki (akupunktura, różne suplementy, biorezonanse czy inne "żywe krople krwi") są... cóż, wątpliwe - nieprzebadane, słabo przebadane, lub całkowicie pozbawione naukowych podstaw - i służą chyba wyłącznie dojeniu kasy z naiwnych/zdesperowanych pacjentów. Przykra rzecz.

Edited by Ylthin Maruda
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie o co dokładnie chodzi antyszczepionkowcom, większość ich argumentów pochodzi "riserczu na jutubie", ale zachwalają nieszczepienie dzieci bo:

Spoiler

8Jl9PY0.png

Naprawdę - kiedy człowiek czyta takie pierdoły, to brakuje słów. Ostatni wzrost zachorowań na odrę nie musiałby mieć miejsca, ale coraz więcej osób wybiera nieszczepienie dzieci. W 2017 przypadków zachorowań było 3,5 raza więcej, niż w 2011. Cóż za przypadek.

Nie mówię już o sławnych "ospa party", bo to woła o pomstę do nieba. Narażanie dzieci w imię swoich niczym niepotwierdzonych domysłów, a czasem doprowadzanie do ich śmierci... 

ŻADNA wiarygodna praca naukowa nie potwierdziła tego, co mówią antyszczepionkowcy, niestety nie da się przemówić im do rozumu przez to, że stosują argument "PRZEKUPILI WSZYSTKICH". 

Cóż można więcej rzec...

Spoiler

18698304_10158714283825293_4803598129987

 

Edited by GoForGold
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minut temu GoForGold napisał:

Ostatni wzrost zachorowań na odrę nie musiałby mieć miejsca

To mało powiedziane.Odrę dało by się całkowicie wyeliminować (tak jak czarną ospę) gdyby nie oni.

Ja tam się cały czas natykam na "magiczne zioła leczące raka". Ciekawe czy ktoś kto te plotki rozprzestrzenia zastanowił się że przez to jego kłamstwo ktoś może to wybrać zamiast chemioterapii.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu Myhell napisał:

głupot i rozsiewanie ich jak zarazy, która szkodzi społeczeństwu. Gorsi są już chyba tylko zwolennicy płaskiej Ziemi.

Nie. Antyszczepionkowcy są gorsi. Przez płaskoziemców przynajmniej nikt jeszcze nie zginął. O antyszczepionkowcach tego samego nie można powiedzieć.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites
25.05.2017 at 20:06 Myhell napisał:

Przykład? Na ból garda: starte w papkę ziemniaki+spirytus. Nie wiem naprawdę, jak to cholerstwo działało, ale i opuchlizna w gardle, jak i ból, zniknęły po kilku dniach.

Same z siebie też znikają po kilku dniach. To jak z powiedzeniem "Leczone przeziębienie trwa siedem dni, a nieleczone tydzień." Ja na ból gardła polecam herbatę malinową z miodem, lub zwykłą z miodem, cytryną i cynamonem. Przyspiesza ogarnięcie gardła, a jeśli wleje się to, kiedy się zaczyna, to jest szansa, że się zatrzyma. Dodatkowo doraźnie jakoś ten ból łagodzi lepiej niż wszystkie Tantum Verde i Strepsilsy.

 

25.05.2017 at 20:06 Myhell napisał:

Bańki, pijawki, leczenie ziołami i witaminami. Oczywiście, można. Nie tylko wspomaga organizm, ale i zwiększa odporność.

Bańki są niezgodne z wiedzą medyczną i ciężko mi wyobrazić sobie jak niby miałoby to działać poza placebo. Zioła faktycznie zawierają różne substancje, więc ich nie neguję, o ile ktoś nie wierzy, że czystek leczy raka, a olej kokosowy hemoroidy :rainderp:. Jeśli chodzi o witaminy, to w naszym społeczeństwie spożywamy wręcz ich nadmiar i poza pojedynczymi przypadkami dodatkowa suplementacja może przynieść więcej szkody niż pożytku. Powinniśmy suplementować tylko witaminę D.

 

Ogółem mam kiepskie zdanie o medycynie alternatywnej i suplementach diety. Gorzej, że media wspierają te grupy i stawiają lekarzy w złym świetle. A ludzie to kupią, bo brak im wiedzy.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...