Skocz do zawartości

Negocjacje[Oneshot][Crosover][KOnkurs]


Sun

Recommended Posts

Skoro inni uczestnicy konkursu na spinoff do Kryształowego oblężenia wrzucili swoje dzieła, to i ja postanowiłem to zrobić. Wiec przedstawiam:

 

Negocjacje

 

Wersja zmodyfikowana ze zmienionym zakończeniem.

 

Fanfik ten rozwija temat braku obecności podmieńców w Kryształowym Oblężeniu. Prezentuje samą rasę, z jej unikalnym językiem, fragmentami królestwa i wydarzeniami, kóre sprawiły, że po żadnej ze stron nie pojawił się ani jeden zmiennokształtny. Z uwagi na niewielką ilość krajów, jakich autor fanfika bazy nie wymienił u siebie, podmieńce zostały Czechosłowacją. Ale tylko z języka i uzbrojenia. Mimo tego, fanfik nie jest komedią, choć niektórych mogą bawić groźby śmierci wypowiadane w języku naszych, południowych braci. 

Zachęcam do lektury i zostawienia komentarza

 

Edytowano przez Sun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, @Verlax, jestem pewien

W fanfiku przybyło około 2 tysięcy słów. Kompletnej przebudowie uległo zakończenie, dodano kilka kolejnych wstawek czeskich i w zasadzie tyle. Błędy są te same, bo nikt tego nie korektował. Wiem, że ktoś powinien, ale nie mam kogoś, kto by się tym zajął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przejdę do komentarza wyjaśnię tylko to powyżej: Sun wprowadzał te poprawki i rozszerzoną wersję na tym samym dokumencie co wrzucił do konkursu, co w sumie nie jest nielegalne, ale jest mylące (bo w efekcie fanfik będący w konkursie automatycznie się przez to zmienia). Sprawa się wyjaśniła i jest ok.

 

Natomiast przechodząc do "Negocjacje". Jest to przyjemne opowiadanie tyczącej się raczej KO-wej niszy i w wykonaniu na tyle dobre, że lekturę pochłania się z przyjemnością. Fabuła choć nie jest jakaś naprawdę ambitna, to jest na tyle ciekawa by się śledziło losy postaci z przyjemnością. Sam pomysł by dać podmieńcom język czeski jako ojczysty (wraz z całą otoczką) był bardzo dobrym zabiegiem, world-building był bardzo dobry. Same "tytułowe" negocjacje też się czytało przyjemnie choć protokół dyplomatyczny leżał (nie żeby zwykły czytelnik to zauważył i żeby to opowiadaniu ujmowało), tak samo też postacie które zostały nam w opowiadaniu zostały zaprezentowane na niezłym poziomie. 

 

Będąc szczery, po wersji reżyserskiej (czyli już po konkursie) spodziewałem się trochę więcej, szczególnie poprawy masy bardzo różniastych błędów, które jak były w wersji konkursowej, tak są też tutaj. Tak samo też dodane nowe fragmenty nie sprawiły w sumie, że opowiadanie znacząco zwiększyło jakość, ot - po prostu dodatkowe fragmenty, ni to dobrze, ni źle. 

 

Sam pomysł na opowiadanie bardzo szanuję, a sam fanfik polecam - jako one-shot to naprawdę dobre czytadło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...