Skocz do zawartości

Gothic Multiplayer + Half-Pony server


Vanadiss

Recommended Posts

Jesteś fanem serii Gothic? Masz przy sobie egzemplarz Gothic II: Noc Kruka? Chciałbyś zagrać w jedno z najsławniejszych RPG w Polsce z przyjaciółmi lub nieznanymi Ci osobami? GMP jest w sam raz dla Ciebie.

Nieco o samej modyfikacji:

Gothic Multiplayer to fanowski projekt mający na celu umożliwienie internetowej rozgrywki w grze Gothic 2 z dodatkiem Noc Kruka. Składa się z dwóch części – klienta, czyli modyfikacji, która doinstalowana do gry zapewnia zabawę i serwera – dla tych, którzy chcą szczególnie tworzyć tą rozgrywkę.

Jest to dosyć prosta definicja – GMP to też środowisko, społeczność, a także platforma. Ostatecznie, możemy ten twór nazwać nawet grą multiplayer. Grą specyficzną, albowiem fanowską i zarazem skoncentrowaną, a także zapewniającą ogromną swobodę.

Koncepcja jak ma wyglądać GMP dojrzewała od samego zainicjowania grupki twórców z Polski, Gothic Multiplayer Team. Projekt znacznie się zmieniał, aż nakreśliliśmy dokładnie nasze cele – i dążymy do ich realizacji.

Pobierając i następnie instalując naszą modyfikację, możesz w mgnieniu oka stać się częścią jednego z serwerów, które tworzą wspaniali, pełni pomysłów administratorzy – gracze, fani, tak jak ty i my. Tworzysz społeczność tego serwera, a zarazem jedną wielką społeczność gry – zarówno do niej jak i na forum twojego ulubionego serwera logujesz się tymi samymi danymi!

Masz większe ambicje? Możesz stworzyć swój świat, swój serwer. Dajemy ci potężne możliwości dzięki dobrze udokumentowanemu językowi skryptowemu, a zarazem gotowe narzędzie do pracy, które ułatwią ci znalezienie graczy – społeczność. Nie musisz zachęcać graczy do zarejestorwania na forum swojego serwera, do załozenia na nim konta – oni grając w GMP już to wszystko mają! Wszyscy gracze GMP są twoimi graczami. Tobie wystarczy tylko pomysł.

Najważniejszymi cechami wyróżniającymi GMP są akcja w świecie Gothic, wygoda, zcentralizowanie i swoboda. Na silniku Gothic II gracz może wraz z innymi fanami przemierzać fascynujący świat, odgrywać wydarzenia, toczyć epickie bitwy lub robić co tylko dusza zapragnie – i administrator serwera stworzy. Taniec w deszczu na placu targowym, wspólne skoki z mostu obok Klasztoru, krwawe starcie na gruzach Obozu Bractwa – to wszystko i wiele więcej jest możliwe w świecie Gothic Multiplayer.

Zapraszamy!
Dodatkowo: Jest możliwość tworzenia własnych map za pośrednictwem software wbudowanego w GMP zwanego World Builder [W skrócie WB]. Prócz tego, można grać na praktycznie każdej mapie. Wyjątkiem są mapy sekwencyjne z Jedynki [Świątynia Śniącego, Cmentarzysko Orków, kopalnie etc.]. Tak, możecie zagrać zarówno w Starej Kolonii karnej, jak i na Dworze Irdorath.

Drobne FAQ twórców GMP:

Czy Gothic Multiplayer jest darmowy?

Do gry potrzebujesz jedynie egzemplarz gry i dostępnego na naszej stronie darmowego klienta GMP (nie da się nie zauważyć tego wielkiego przycisku “Pobierz!”.

Do jakiej części serii Gothic jest GMP?

Do Gothic II z zainstalowanym dodatkiem Noc Kruka. Uprzedzając następne pytanie w stylu “czemu nie g1/2 bez NK/3/4/5/6/7…” – w naszych oczach to najlepsza platforma z dostępnych. Z G1 wygrała grafiką i większym światem, reszta nawet nie wchodziła w grę.

Kiedy wyjdzie Gothic Multiplayer?

JUŻ JEST!

I tak to zostawicie? Nie podoba mi się taki tryb gry.

Do wersji finalnej jeszcze troszkę brakuje  .

Kiedy będzie nowa wersja?

Śledź naszą stronę, profil na Facebooku, cokolwiek – na pewno informacja do Ciebie dotrze.

Ja hcem mmo jak metin2!!!! plx. Albo chociaż konkursy w sikaniu, wyścigi.. no dobra, arena też może być -_-.

Ten projekt ma ściśle określony tor rozwoju i jak widać, na razie mamy 2 tryby, a przed nami dużo lat życia (chyba, że Majowie mieli rację).

Daj linka.

Większego napisu “Pobierz!” nie zrobimy.

Jestem pr0gramistą i chcę zrobić lepszy MP/pouczyć się. Dacie kod?

Nie.

Jak w to grać?

Zadbaliśmy o to, żeby obsługa była na tyle łopatologiczna, aby każdy sobie poradził.

Co tu można robić?

Stwórz swoją postać, wejdź na jeden z serwerów i po prostu się baw! Niezależnie od tego, czy gracze tam będą udawali mieszkańców Królestwa Myrtany, mierzyli się w epickiej bitwie, po prostu okładali się po twarzach, tańczyli u Bromora, imprezowali w karczmie – najważniejsza jest zabawa!

A jak założyć swój serwer?

Ten element multiplayera ma blokadę antygłupotną. Musisz udać się do specjalnego działu.

Po więcej informacji na temat tejże modyfikacji zapraszam tutaj: http://gothic-multiplayer.com/

-----------------------------------------------------------------------

Przechodzimy do servera!

Jak zapewne mniejszość z was już zauważyła, ostatnio na SB dość często spamowałem o tajemniczym "GMP". Ciągle linkowałem o so hosi, prócz tego samą modyfikację ujrzało kilku fanów serii obecnych na naszym forum. Tylko jedna osoba na całym forum, czyli Gost [na innych forach był pod nickiem Angreal] jest znanym mi graczem GMP. A co gdyby zrzeszyć hordę Pegasis i Bronies [jestem taki niemainstreamowy] na jeden server, gdzie nikt by was nie wytykał palcami o wasze zainteresowania? Gdzie panuje 100%-owa wolność słowa? Gdzie jedna obelga w naszą stronę kończy się dostawą bananów dla delikwenta? Potęga Kolonii przeżywająca aktualnie odrodzenie jest w sam raz dla was.

Forum serwera: http://potegakoloni.4um.pl/index.php

Wystarczy popatrzeć na regulamin. Sami administratorzy są za kucami, a dzięki mojej inwencji, na poprzednich forach zbronifikowałem 2 osoby + 3 zmieniłem na neutralne :3

Drobny wyciąg z regulaminu:

a)Każdy ma prawo wyrażac swoją opinie pod warunkiem że nie obraża ona innych.
b)Można rozmawiac o czym sie tylko chce ale w odpowiednich tematach.
c)Każdy może by fanem wszystkiego, czy to kucy, czy metalu. Wolność wyznania.
Mam [prawie] zapewnioną posadę moderatora, zacząłem siać herezję już dawno, ciągle staram się zebrać więcej ludu...

Przybywajcie zatem!

http://gothic-multiplayer.com/

http://potegakoloni.4um.pl/index.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NPC mogą zostać dodani manualnie, aczkolwiek wymaga to miejsca na serwerze. Nowa aktualizacja dopiero co nadchodzi, na dziś wiemy jedynie, że GMP ma przejść na język skryptowy [czyli takie sobie GMPA, tyle że jednak całkowicie Polskie] i ma powstać system logowania. Logowanie odbędzie się za pośrednictwem konta na forum GMP. Hasło i Login będą tymi samymi, których używać będziemy na forum, jak i w GMP. Na ich stronie jest o tym więcej. Ja jedynie zrzeszam ludzi, czego wy ode mnie chcecie, proście GMPT :C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Gotmax jak gotmax, nie grałem, a rozgałęzienia Nowego początku nie widzę na liście. W tej chwili ogólnie nie ma żadnych ciekawych serverów, poza Enklawą, ArcaniaS i serverem przyjaciela [Assassin's Creed RP]. Wszystko padło. Nadchodzący Update jest na tyle fajny, że jak będzie synchronizacja potworów, to skrypty Squirrela + potwory pozwolą stworzyć genialne servery RP, te słabsze będą znikać po 2-3 dniach, a ja po wyuczeniu się tegoż języka skryptowego [co będzie trudniejsze niż zaciągnięcie mnie do matematyki] spróbuję zrobić server na tryb hordy [Protip: Coś na wzór Nazi Zombies z World at War/Black Ops, Hordy z Gears of War, Last standu z Dawn of War II i Inwazji ze Skulltaga.] + MOŻE zrobić DM/RP z Warcrafta/Banhammera 40,000/Kredy Asasynów. Dodany zostanie menedżer plików - będzie można wstawić na server COKOLWIEK, a i tak każdy będzie miał. A, no i usprawnienia dla World Buildera, nowe menu wyboru klas i [wiecznie o tym spamuję na forum] poprawne modele kobiet. Lecz niestety, update jest jak intro do pszczółki Mai.

Gdzieś jest' date=' lecz nie wiadomo gdzie...[/quote']

Także pozostało czekać jak na spełnioną obietnicę sejmu.

PS: Na forum jest jakiś człek z nickiem "Fluttershy" i ma gliterową Flutterkę z czymś przypominającym motyla na twarzy. Przyznać się, który to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dla obecności modów KAŻDY przebywający na serwerze musi je mieć + Administracja musi je odpowiednio zaimplementować. Nieoryginalne pliki do gry są na większości serwerów karane ze względu na możliwości. W dodatku, ludzie posiadający moda w oczach tych nieposiadających są goli i biją pustą ręką, a więc od banana nie ma innej drogi ucieczki niż zmuszenie administracji do użycia modyfikacji... A jak tekstury, to każdy musi je mieć. Nikt nie zakazuje texture packa HD, który można pobrać w trakcie instalacji GMP. Nadchodzący update doda wiele, w tym manager'a plików [Każdy wchodzący na serwer z modyfikacjami będzie je miał].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...