Vanadiss

Brony
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

371 Wzorowa

About Vanadiss

 • Rank
  Pierwszy Stalker, Mirko i Kruk Rzeczypucykospolitej
 • Birthday 02/14/2000

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Małopolskie, Skawina, choć i tak we wszystkim podpinam się pod Kraków. :v
 • Zainteresowania
  Psychologia, socjologia, filozofia, militaria, rysownictwo, poezja, humanizm [ogółem], historia, polityka lewicowa, mango & amino, muzyka (pianino jako wykonawca), kulinaria, estetyka, nieśmieszne memy jakimś cudem będące bardzo śmiesznymi.
 • Ulubiona postać
  Matjas, Katherine

Recent Profile Visitors

7,771 profile views
 1. Vanadiss

  Gdyby nie to, że w ten weekend robię już dość rzeczy i zarówno niefajnie, jak i niełatwo byłoby być w dwóch miejscach jednocześnie, to może bym przyszedł. Jeśli w kwietniu lub po maju będzie jeszcze jakiś to rozważę. Ten raz w życiu mogę przyjść. Ciekawe czy byłbym anonem.
 2. Vanadiss

  Decretum było zbyt spokojne, bardziej pasowało do tej chwili bo adekwatnej ciszy, gdy Sayaka odkryła, że Hitomi zaczyna się zbliżać do Kyosuke. Nowy utwór dodany do wersji filmowej pasuje znacznie bardziej i komponuje się lepiej z efektami audiowizualnymi po walce z Elsą Marią.
 3. WSZYSTKICH NAS NIE ZBANUJECIE

 4. Vanadiss

  ^ sprzeciw. Wycięto kilka scen (w tym jedną kluczową), podmieniono w paru innych soundtrack, bajka przeszła olbrzymi remaster animacji, doprowadzając do zmian w pewnej ilości kadrów, endingi i openingi są ubogacone o nowe piosenki, zaś cała fabuła wydaje się być znacznie płynniejsza.
 5. Vanadiss

  Nie było mnie tu na codzień od 2014 właśnie, ale najlepiej wspominam początki wszystkich odłamów fandomu, kiedy to, paradoksalnie, zainteresowanie rosło przez modę właśnie, ale zainteresowanie faktyczne dało się zauważyć gołym okiem. Nie da się ukryć, że duża część fandomu była młoda lub nawet niepełnoletnia (w tym i ja), co z biegnącym czasem zaowocowało utratą zainteresowania. Czy to to słynne wydoroślenie, czy to ważniejsze sprawy na głowie, czy to niemiłe wspomnienia z poszczególnymi przedstawicielami społeczności. Odpowiedzi szukać należy u tych, od których chce się ją uzyskać. Jeśli chodzi o twórczość to niezależnie od roku była lepsza i gorsza. Zawsze trafił się jakiś fucking prince of fucking darkness szukający atencji na swoją *inność*, domniemaną dojrzałość bądź krawędziowość, by potem zobaczyć Tombstone'a lub innego WoodenToastera. Każda twórczość, której dostarcza się świeży content, będzie się rozwijać, zarówno w liczbach jak i jakości, ergo nie wiem czy można znaleźć jakieś charakterystyczne różnice pomiędzy takim 2012 a 2017. Do wyrobienia rzetelnej opinii musiałbym wrócić do kucyków, a na to się nie zanosi.
 6. Vanadiss

  #Wskrzeszam Darkest Hour jest znacznie starszy od HoI4, a jednak nadal jest najlepszą żywą Grand Strategy o tematyce II Wojny Światowej. Żywą, bo jednak HoI3 jest jeszcze lepsze, ale ludzi odrzuca symulator excela. A szkoda. W kwestii Kaiserreicha - czerwoni ftw, frajda większa niż prawicą. Prowadzę już jedenastą lewacką kampanię i ani razu nie nie miałem problemów. Zaliczyłem już UoB (literalnie cały świat w Międzynarodówce, Irlandia zaanektowana), Lepsze Włochy (zjednoczenie + marionetki z Malty, Chorwacji, Grecji, Krety, Albanii, Libiii i Tunezji, prawie Rzym), Gruzję jako Zakaukazie (zająłem cały Kaukaz i podporządkowałem sobie Azję Mniejszą i Środkową), czerwone Indie (kraj zjednoczony, Indochiny wyzwolone, mimo że Francja upadła), Meksyk (Ameryka Środkowa zajęta, Karaiby podporządkowane, USA skubnięte), Boliwię (sojusz z większością Ameryki Łacińskiej i, jak na taki kraj, naprawdę dobre przygotowanie do wojny, ale i tak bałem się zaatakować La Platę), CNT FAI (Cała Iberia pod kontrolą, Maroko marionetką), Ukrainę Chruszczowa (wszystkie roszczenia zażegnane), socjalistyczną Australię (cała Oceania i Azja Południowo-Wschodnia podporządkowane) i postrewolucyjną Mittelafrikę (cała Afryka pod bezpośrednią kontrolą). Teraz dążę do Węgierskiej Republiki Rad, ale coś mi mówi, ża na aktualnym patchu to niemożliwe. Wygrałem wojnę z Austrią, choć przebieg był śmieszny. Mianowicie Niemcy najpierw poparły Austrię, a potem wysłały im wsparcie, jednakże Bośnię zaanektowała Serbia a Galicję Polacy; Czarnogóra ogłosiła niepodległość, Czechy opowiedziały się po mojej stronie, Chorwacja pozostała mi wierna, Włochy nie zaatakowały. W Rumunii trwała wojna domowa pomiędzy rojalistami a Żelazną Gwardią, dzięki czemu nie musiałem się bać o Transylwanię. Serbia oczywiście zaatakowała, bo domagała się Dalmacji i Wojwodiny, ale niemal tydzień później zaproponowali pokój. Nie zdążyli nawet wkroczyć na Węgry czy do Chorwacji. Z Austrią zmagałem się około dwa miesiące, z czego jeden to oblężenie Wiednia. Zdążyłem odebrać Słowenię, potem zaproponowano mi pokój. Oczywiście zgodziłem się. Wyzwoliłem Słowenię i ta została moją marionetką, Chorwację wchłonąłem bezpośrednio poprzez event. W sumie mogłem oddać większość Dalmacji Serbii, bo nie chcę wykraczać poza granice ausgleichowej Zalitawii. Niedugo potem, jak każdy szanujący się człowiek, wybrałem republikę zamiast królestwa, ale co mnie zabolało to niemalże brak dostępu do zmiany ministrów, bo dobrało mi tych gorszych, a przed wojną zrobiłem sobie bardzo dobry gabinet. Teraz czekam na rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że będę mógł skręcić w lewo. Jeśli chodzi o skręcanie w lewo to Austria miała event o zdławionej rewolucji syndykalistycznej. A szkoda.
 7. Vanadiss

  #Wskrzeszam Jedynka > Dwójka. W niemal każdym aspekcie. Od grafiki przez design frakcji po politykę wydawcy. Jedyne, w czym CoH2 jest lepszy, to żywotność. Sowieci Sowietami, gram praktycznie wyłącznie nimi, ale to trochę masochizm, bo praktycznie każda inna frakcja jest silniejsza w tym, w czym Sowieci są całkiem spoko, a że to frakcja z serii "jack of all trades, but master of none", to jest śmiesznie, zaś dzięki regularnie dobijającym ich patchom jeszcze śmieszniej. Po około dwóch miesiącach przygody odrzucił mnie ten grinding i mapy faworyzujące Oś na multi, dodaj do tego schrzanioną optymalizację i dominację taktyk Sowietom niesprzyjającym a otrzymasz jednego gracza mniej. Może kiedyś wrócę, ale wciąż czuję, że te 50zł za DLC, które i tak już miałem na dysku, nie było dobrym wydatkiem. W przeciwieństwie do Jedynki.
 8. DEEP ♂ DARK ♂ FANTASY ♂

 9. HOMURA

  DID

  NOTHING

  WRONG

 10. ŻOŁNIERZE WYKLĘCI

  BANDYCI PRZEKLĘCI

  1. GoForGold

   GoForGold

   POSYP MNIE ŻOŁĘDZI

 11. Powstanie było błędem.

  1. Show previous comments  10 more
  2. Major

   Major

   żołnierze LWP jak i Armia czerwonej nielegalnie dostawali się do warszawy by pomóc,ale były to za małe jednostki 

  3. Krisu

   Krisu

   Ale to było dopiero w drugiej połowie września, gdy Sowieci zajęli już Pragę. Dziadek opowiadał mi, że gdy rozkazano im za wszelką cenę utrzymać Czerniaków, gdy przypłynęli tam żołnierze 1. Armii Ludowego Wojska Polskiego (z Rosjan dziadek pamiętał tylko sowieckiego majora dowodzącego całym tym zgrupowaniem). Zresztą, dziadek często mówił o niemalże zerowej przydatności bojowej tych żołnierzy: pochodzący z kresowych wsi chłopi, pobieżnie wyszkoleni do walki "w polu", nie wytrzymywali psychicznie walki, gdzie często dochodziło do starć wręcz z Niemcami. Ci "ludowcy", wysyłani przez Wisłę bez wsparcia artylerii czy lotnictwa, nie wytrzymywali i często po prostu siadali i płakali. Dziadek mówił, że była to jedyna sytuacja w trakcie całego powstania, gdy mieli więcej broni niż rąk do strzelania

  4. Major

   Major

   Bo szli na trzezwo,ruscy niezle sobie dawali w palnik przed walką.Prawie każdy nawalony był.