Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Vanadiss

Brony
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Vanadiss last won the day on January 24

Vanadiss had the most liked content!

Community Reputation

362 Wzorowa

About Vanadiss

 • Rank
  Pierwszy Stalker, Mirko i Kruk Rzeczypucykospolitej
 • Birthday 02/14/2000

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Miasto
  Małopolskie, Skawina, choć i tak we wszystkim podpinam się pod Kraków. :v
 • Zainteresowania
  Psychologia, socjologia, filozofia, militaria, rysownictwo, poezja, humanizm [ogółem], historia, polityka lewicowa, mango & amino, muzyka (pianino jako wykonawca), kulinaria, estetyka, nieśmieszne memy jakimś cudem będące bardzo śmiesznymi.
 • Ulubiona postać
  Matjas, Katherine

Recent Profile Visitors

11,673 profile views
 1. Vanadiss

  shuba
 2. Jezusie Nazareński, wy tu jeszcze wchodzicie?

  1. Show previous comments  2 more
  2. Cipher 618

   Cipher 618

   Jesteśmy do tego zmuszani przez adminów... :rainbowcry:

  3. PervKapitan
  4. Decaded

   Decaded

   To wszystko wina Szona (bo kogoś musi być)

 3. Vanadiss

  Tarreth ciapa nie umie strzelać
 4. Vanadiss

  Gdyby nie to, że w ten weekend robię już dość rzeczy i zarówno niefajnie, jak i niełatwo byłoby być w dwóch miejscach jednocześnie, to może bym przyszedł. Jeśli w kwietniu lub po maju będzie jeszcze jakiś to rozważę. Ten raz w życiu mogę przyjść. Ciekawe czy byłbym anonem.
 5. Vanadiss

  Decretum było zbyt spokojne, bardziej pasowało do tej chwili bo adekwatnej ciszy, gdy Sayaka odkryła, że Hitomi zaczyna się zbliżać do Kyosuke. Nowy utwór dodany do wersji filmowej pasuje znacznie bardziej i komponuje się lepiej z efektami audiowizualnymi po walce z Elsą Marią.
 6. WSZYSTKICH NAS NIE ZBANUJECIE

 7. Vanadiss

  ^ sprzeciw. Wycięto kilka scen (w tym jedną kluczową), podmieniono w paru innych soundtrack, bajka przeszła olbrzymi remaster animacji, doprowadzając do zmian w pewnej ilości kadrów, endingi i openingi są ubogacone o nowe piosenki, zaś cała fabuła wydaje się być znacznie płynniejsza.
 8. Vanadiss

  #Wskrzeszam Darkest Hour jest znacznie starszy od HoI4, a jednak nadal jest najlepszą żywą Grand Strategy o tematyce II Wojny Światowej. Żywą, bo jednak HoI3 jest jeszcze lepsze, ale ludzi odrzuca symulator excela. A szkoda. W kwestii Kaiserreicha - czerwoni ftw, frajda większa niż prawicą. Prowadzę już jedenastą lewacką kampanię i ani razu nie nie miałem problemów. Zaliczyłem już UoB (literalnie cały świat w Międzynarodówce, Irlandia zaanektowana), Lepsze Włochy (zjednoczenie + marionetki z Malty, Chorwacji, Grecji, Krety, Albanii, Libiii i Tunezji, prawie Rzym), Gruzję jako Zakaukazie (zająłem cały Kaukaz i podporządkowałem sobie Azję Mniejszą i Środkową), czerwone Indie (kraj zjednoczony, Indochiny wyzwolone, mimo że Francja upadła), Meksyk (Ameryka Środkowa zajęta, Karaiby podporządkowane, USA skubnięte), Boliwię (sojusz z większością Ameryki Łacińskiej i, jak na taki kraj, naprawdę dobre przygotowanie do wojny, ale i tak bałem się zaatakować La Platę), CNT FAI (Cała Iberia pod kontrolą, Maroko marionetką), Ukrainę Chruszczowa (wszystkie roszczenia zażegnane), socjalistyczną Australię (cała Oceania i Azja Południowo-Wschodnia podporządkowane) i postrewolucyjną Mittelafrikę (cała Afryka pod bezpośrednią kontrolą). Teraz dążę do Węgierskiej Republiki Rad, ale coś mi mówi, ża na aktualnym patchu to niemożliwe. Wygrałem wojnę z Austrią, choć przebieg był śmieszny. Mianowicie Niemcy najpierw poparły Austrię, a potem wysłały im wsparcie, jednakże Bośnię zaanektowała Serbia a Galicję Polacy; Czarnogóra ogłosiła niepodległość, Czechy opowiedziały się po mojej stronie, Chorwacja pozostała mi wierna, Włochy nie zaatakowały. W Rumunii trwała wojna domowa pomiędzy rojalistami a Żelazną Gwardią, dzięki czemu nie musiałem się bać o Transylwanię. Serbia oczywiście zaatakowała, bo domagała się Dalmacji i Wojwodiny, ale niemal tydzień później zaproponowali pokój. Nie zdążyli nawet wkroczyć na Węgry czy do Chorwacji. Z Austrią zmagałem się około dwa miesiące, z czego jeden to oblężenie Wiednia. Zdążyłem odebrać Słowenię, potem zaproponowano mi pokój. Oczywiście zgodziłem się. Wyzwoliłem Słowenię i ta została moją marionetką, Chorwację wchłonąłem bezpośrednio poprzez event. W sumie mogłem oddać większość Dalmacji Serbii, bo nie chcę wykraczać poza granice ausgleichowej Zalitawii. Niedugo potem, jak każdy szanujący się człowiek, wybrałem republikę zamiast królestwa, ale co mnie zabolało to niemalże brak dostępu do zmiany ministrów, bo dobrało mi tych gorszych, a przed wojną zrobiłem sobie bardzo dobry gabinet. Teraz czekam na rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że będę mógł skręcić w lewo. Jeśli chodzi o skręcanie w lewo to Austria miała event o zdławionej rewolucji syndykalistycznej. A szkoda.
 9. Vanadiss

  #Wskrzeszam Jedynka > Dwójka. W niemal każdym aspekcie. Od grafiki przez design frakcji po politykę wydawcy. Jedyne, w czym CoH2 jest lepszy, to żywotność. Sowieci Sowietami, gram praktycznie wyłącznie nimi, ale to trochę masochizm, bo praktycznie każda inna frakcja jest silniejsza w tym, w czym Sowieci są całkiem spoko, a że to frakcja z serii "jack of all trades, but master of none", to jest śmiesznie, zaś dzięki regularnie dobijającym ich patchom jeszcze śmieszniej. Po około dwóch miesiącach przygody odrzucił mnie ten grinding i mapy faworyzujące Oś na multi, dodaj do tego schrzanioną optymalizację i dominację taktyk Sowietom niesprzyjającym a otrzymasz jednego gracza mniej. Może kiedyś wrócę, ale wciąż czuję, że te 50zł za DLC, które i tak już miałem na dysku, nie było dobrym wydatkiem. W przeciwieństwie do Jedynki.
 10. DEEP ♂ DARK ♂ FANTASY ♂

×
×
 • Create New...