Skocz do zawartości

AION


Airlick

Recommended Posts

Parę dni temu zainstalowałem tego oto koreańskiego MMORPGa, oczekując typowego grindera albo klona WoWa z tragiczną grafiką i mechaniką gry z czasów L2... I dawno się tak bardzo nie myliłem. To jest w tej chwili bez wątpienia najlepszy F2P MMORPG na rynku, który, jak dla mnie, może rywalizować z samym WoWem. SW:ToR odpada w przedbiegach, GW2 jest B2P + praktycznie niezbędne mikropłatności... http://www.aionfreetoplay.com/website/ Krótka charakterystyka: w grze mamy 4 podstawowe klasy postaci, z których na 10 levelu wybieramy jedną z dwóch możliwych dróg. Wymieniać nie warto, bo są raczej typowe dla RPGów, chociaż podejście do nich jest raczej nietypowe. Niedawno zostały zapowiedziane 3 nowe klasy, więc gra ciągle się rozwija, i to w dobrym kierunku. Gra, mimo że ma już kilka lat, ma naprawdę powalającą grafikę. GW2 wygląda trochę lepiej, ale nawet nie ma tu porównania pod względem optymalizacji. Nawet na moim przestarzałym komputerze mogę odpalić AIONa na wysokich detalach i grać z przyzwoitą ilością FPSów. W przeciwieństwie do zwykłych koreańskich grinderów, tutaj mamy aż nadmiar questów, tak więc nie trzeba tygodniami farmić tych samych mobów, żeby wbić level. Kolejny plus. Wady? Chyba jedyną wadą jest dziennie ograniczenie ilości zbieranych surowców dla ludzi bez wykupionego konta premium. To trochę boli, ale tylko spowalnia postępy postaci. Wszystko można zdobyć bez wydawania ani grosza. Poza tym, na niskich poziomach nie ma zbyt wiele do roboty poza robieniem questów, ale nie różni się to niczym od większości innych MMORPGów, darmowych czy płatnych. Jeśli ktoś byłby zainteresowany grą, to ja sam gram na serwerze Telemachus, po stronie Elyosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby miało mechanikę starego Lineage skoro to jest stworzone przez twórćów Lineage po to, aby było od niego lepsze :D Grałem w to, dosyć krótko, no bo nie chciało mi się za bardzo.. Całkiem mi się podoba ten system latania, no ale jak teraz mnie już mmorpg tak nie bawią jak kiedyś, może dlatego przestałem.. (dla mnie najlepsze mmorpg to wow i stare L2 :D Z jednej strony chcę pograć, ale z drugiej jak ja myślę ile to czasu siorbie to aż się odechciewa ;p) Poza tym, fajny system tworzenia postaci, do skillów/klas nic nie miałem raczej. Grafika jest ładna i nie żre komputera na potęgę jak niektóre gierki. W sumie, to największą wadą wg mnie jest to, że jest podział na asmodian i elysian (o ile dobrze napisałem :) ), a swoich bić nie można niestety... (wiem że napisałem wcześniej że wow jest świetny, ale to jest też wowa wielka wada wg mnie) Nie można przez to wykurzyć kogoś ze spotu, czy po prostu sobie popkować :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Airlick jesli chcesz zagrac za free bez ograniczen nie graj na Europejskim tylko na US . Game forge sie wycwanilo i teraz y grac bez zadnych ograniczen trzeba placic za premium tkz Gold packi dlatego polecam przejsc na US co wiaze sie z sciagnieciem nowego klienta

http://na.aiononline.com/

gdzie mozesz stworzyc konto a sciaga sie juz normalnym NCSOFT luncherem

http://us.ncsoft.com/en/launcher/ncsoft-launcher.html.

Na Eu sporo gralem ale mialem konto weterana bo wbilem sie w beta testy co na koneic bylo nagroda wlasnei konto weteran ale jeli chce sie pograc z przyjaciolmi bez limitu polecam US serwer wtedy ta gra nie ma dla mnie zadnych wad jedynie balans klas nic wiecej ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...