Skocz do zawartości

Temat organizacyjny


Cuddly Doggy

Recommended Posts

Temat ten powstał, głównie po to byście wiedzieli co wolno, a czego nie wolno w tym dziale, a co za tym idzie byście wiedzieli czego unikać, jeśli nie chcecie by założony przez Wasz temat spłonął na stosie, tak mówiąc w ogólnym skrócie. Przechodząc do meritum:

1. W dziale obowiązuje ogólny regulamin forum.

2. Użytkownicy mogą zakładać temat z zabawami i dyskusjami, powiązane z Rainbow dash, tylko i wyłącznie.

a) Zabawy i dyskusje nie mogą być powielane. Czyli na przykład mamy zabawę z dokańczaniem opowieści, więc nie zakładamy takiej samej, nowej zabawy.

b) Zabawy prowadzi użytkownik, który temat z daną zabawą założył, jeśli zabawa jest nieaktywna od dwóch miesięcy, zostaje ona usunięta bez uprzedniego ostrzeżenia prowadzącego. Seriously, jeśli zakładacie zabawę zajmujcie się nią. Wyjątkiem są zabawy, które nie potrzebują ingerencji osoby prowadzącej. Zasada ta może zostać uchylona, gdy dana zabawa prezentuje wysoki poziom.

c) Zabawy zakładamy w odpowiednim do tego miejscu.

d) Każda nowo założona zabawa powinna mieć przejrzyste i jasne zasady

e) Stosujemy się do zasad danej zabawy

f) Przed "wskrzeszeniem" zabawy, która wcześniej wylądowała w koszu/archiwum użytkownik musi skonsultować się z opiekunami działu, gdyż dany temat nie został usunięty bez powodu.

3. Nikt po za opiekunami działu nie ma prawa wcielać się w postać Rainbow dash, a co za tym idzie nie można odpowiadać na pytania jako Rainbow dash czy prowadzić jej pamiętników.

4. Wylęgarniom offtopu i spamu mówimy kategoryczne NIE!

Oczywiście, opiekunowie działu mogą usunąć zabawę/dyskusje bez podania powodu. Jednak powód usunięcia zawsze istnieje więc można pytać się osób odpowiedzialnych za usunięcie czemu to się stało.

Na koniec dodam, byście się nie bali zakładać nowych zabaw czy dyskusji. To bardzo miłe jeśli pomagacie w rozwijaniu działu RD :rd11:

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Panie i Panowie,

zrobiłam mały porządek w temacie Memy z Rainbow dash pisząc porządek mam na myśli usunięcie powtarzających się obrazków.
Więc bardzo proszę o nie wklejanie obrazków, które w tym temacie już się znajdują. Obrazki powtarzające się będą usuwane.

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemacie,

Do regulaminu dopisałam podpunkt o "wskrzeszaniu" tematów. Pisząc "wskrzeszanie" mam na myśli zakładanie od nowa tematów, które z jakiś przyczyn wcześniej wylądowały w koszu ew. w archiwum. To wszystko. Koniec ogłoszeń.



 

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie,

Czas na ogłoszenia, YAY!

 

Pierwsze, jest możliwość zdobycia działowej nagrody. Póki co jest to nagroda za quiz, szczegóły tutaj. Nagroda wygląda następująco:

40-AwardImgMaster-1374582251.png

Za jakiś czas pojawi się nagroda przyznawana za aktywność w dziale, ale to później.

 

Po drugie, pojawił się wpis w pamiętniku Rainbow Dash, ale to wiadomo z zamieszczonego ogłoszenia. Ważniejsze jest to, że powstał osobny temat do oceniania pamiętnika. O tutaj. Bardzo by mi zależało na ocenie, moich ostatnich dwóch wpisów oraz stwierdzeniu, który z nich jest lepszy, żebym wiedziała w którą stroną kierować się przy pisaniu kolejnego. Oczywiście, można tam umieszczać swoje propozycje dotyczące przygód klaczki.

 

Sprawa numer trzy, najmniej ważna, ale skoro już piszę tutaj, to nie zaszkodzić wspomnieć o tym, że Rainbow Dash odpowiedziała na pytania, które ostatnio pominęła, z braku czasu. Odpowiedzi są tutaj, jak zwykle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Siemacie,
Kolejna ogłoszonka.

Pierwsze:Ruszyły w dziale dwie nowe zabawy polegające na przypasowywaniu do danego czegoś użytkownika. Możecie znaleźć dla kogoś perfekcyjną chmurę, albo przydzielić komuś samolot. Oczywiście wciąż istnieje zabawa, będąca tutaj już ość długo, a mianowicie przydzielanie komuś odpowiedniego sportu.

Drugie: Niestety zabawy polegające na wysileniu swej wyobraźni i napisaniu więcej jak dwa zdania są na wymarciu. Miło by było, gdyby znalazł się ktoś kreatywny kto by się w tych zabawach udzielił. Jednak z nich polega na napisaniu jak według Was zachowałaby się Rainbow w pewnej dość oryginalnej i nie spotykanej sytuacji, dwie kolejne dotyczą wymyślenia rodziny Rainbow oraz pomocy przy tworzeniu nowych sztuczek

Trzecie:RD odpowiedziała na Wasze pytania


Czwarte: Ruszyła również nowa, wyjątkowo ciekawa dyskusja

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie,
W końcu dział Rainbow Dash doczekał się kolejnej nagrody! Wygląda ona następująco:
59-AwardImgMaster-1380643630.png
To cudeńko można otrzymać za aktywny wkład w życie działu. Przez to rozumie się:
1. Udzielanie się w dyskusjach, jednak na pewno nie dostanie jej osoba, która zaśmieci każdy temat jednozdaniowym, nic nie wnoszącym do tematu postem.
2. Poprzez branie czynnego udziału w zabawach polegających na wytężeniu wyobraźni, takich jak np. pomoc RD w danej sytuacji, wymyślanie rodziny czy sztuczek.
3. Zakładanie nowych SENSOWNYCH zabaw.
4. Udział w konkursach.


Wbrew pozorom nie trzeba spełniać każdego z tych punktów, żeby nagrodę dostać. Powyższe przykłady mają być pomocne dla tych, którzy chcieliby nagrodę otrzymać. Jednak z góry mówię, że nie będzie to proste, żeby ją otrzymać trzeba brać stały udział w życiu działu, nikt nie otrzyma jej ot tak, bo w jeden dzień napisał kilka postów.


Nagrodę można też stracić, jeżeli ktoś po otrzymaniu nagrody w ogóle nie będzie się udzielał w dziale, niestety pokaże, że nie jest jej godzien i zostanie publicznie zlinczowany, a co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Dobry
 
 
Jakoś się nieszczęśliwie złożyło, że wcześniejszy pozytywnie zakręcony, acz często nieobecny avatar Irwin tym właśnie avatarem już nie jest. Pewną ironią losu jest fakt, że funkcja avatara. Rainbow Dash spadła więc na mnie. Ironią, bo nie jest wielką tajemnicą, że poziomem nieaktywności Irwinowi dorównuję z łatwością, a pewnie i przewyższam. Nie będę lał wody jak kandydaci na prezydenta w ostatniej debacie - jako regent mnie właściwie nie było, w czym na pewno nie pomogła matura z którą już się szczęśliwie uporałem 19 maja. Co więc teraz?

W sumie to niewiele. Powiem może o tym w jakim kierunku póki co dział będzie się rozwijał, bo nie jestem nawet pewien czy z powrotem za chwilę Irwin nie wróci na avatara, a ja znowu spadnę do regenta. W każdym razie, idea w jaki sposób ten dział będzie dalej prowadzony była dyskutowana z Irwinem, więc niezależnie od tego czy zostanie tutaj czy nie, jest to uczciwe.

 
Od pewnego czasu dział Rainbow Dash powoli dryfuje w stronę stania się pewnego sanktuarium gracza - niekoniecznie komputerowego, ale też planszowego. Zdaję mi się, że to dobry kierunek, który pasuje w cały ten klimat. Co ważne i do podkreślenia - chodzi tu przede wszystkim o granie wspólne, dlatego też do działu nadal nie pasują typowe dyskusje o grach. Natomiast wszelkie pomysły na granie wspólne, pojedynki turnieje - to już jak najbardziej tutaj można robić. Krótko więc, co w najbliższych planach:
 
1. AAR
 
Ostatnimi czasy z inicjatywy Gandzii powstał dział AAR. Pomysł był wyborny i nie widzę żadnych przeciwskazań by dalej go rozwijać. Sam zamierzam rozpocząć tam swego AARa z gry Europa Universalis IV. Jednak nie będzie to ot taki "zwykły zapis z rozrywki", o to to nie. Nawet tak trywialna kwestia jak wybór państwa do gry będzie zależeć od użytkowników. Dodatkowo, sam AAR będzie tworzony w sposób semi-fabularny, z bogatymi opisami, "wymyślonymi cytatami" i całą porządną oprawą. Więcej szczegółów wkrótce!
 
2. Casus Gry o Tron
 
Pamiętacie jeszcze jak to było z tą felerną Grą o Tron? No ostatnimi czasy poszło kiepsko. Nie będę już wnikał co konkretnie rozwaliło ten pomysł (fakt, że niektórzy gracze ewidentnie nie przeczytali instrukcji czy może mój własny brak determinacji by mimo wszystko popchnąć grę do przodu znajdując jakieś zastępstwo). W każdym razie, pomyślałem, że warto mimo wszystko to wskrzesić. Będzie tylko jedna różnica między starą próbą rozegrania takiej gry - każdy gracz dostanie krótki quizik na wiedzę z instrukcji by uniknąć sytuacji w której zgłaszają się ludzie nie mający nawet pojęcia co robią.

Powiem też od razu, jeśli ma ktoś również materiały do obróbki komputerowej tak by grać w inną grę planszową, również można rozważyć wystartowanie jej w tym dziale. Sam póki co mogę poprowadzić tylko Grę o Tron, ale jeśli znajdą się też inne gry, z chęcią popatrzę czy da się coś z nimi zrobić.

 
3. Gry, turnieje, ki diabeł?
 
Irwin coś próbował zmajstrować z ligą Company of Heroes. Pomysł nie był za specjalnie rozbudowany, ale przynajmniej pozwolił na zgromadzenie graczy, którzy później w tę grę grali. Nie trzeba jednak ograniczać się tylko do Company of Heroes. Kwestia jest taka - masz ochotę rozegrać jakiś forumowy sparing/ligę/turniej/ki diabeł to zwyczajnie tworzymy to tutaj i jest zabawa. Z tego co wiem Gandzia ma wielką ochotę zmajstrować nieco ludzi do Warcrafta III Frozen Throne. Sam bym chętnie dołączył gdyby nie problemy techniczne (mimo, że mamy oryginał, gra mi zwyczajnie w świecie nie chodzi). Coś mi się kojarzy również, że są osoby, które byłyby chętne pograć nieco multiplayerowo w Darkest Hour, co dałoby równocześnie dużo materiału do AARa, tylko z multi.
 
4. Nowy regent?
 
Póki co kwestia nie istnieje (patrz dział "Zażalenia na Awatarów").
 
5. No dobra, a gdzie "Przyporządkuj X"...
 
Powiem tak, nie jestem zwolennikiem tworzenia aktywności w dziale w ten sposób, że będę się próbował dwoić i troić by próbować ponabijać w dziale posty różnymi "zabawami" a potem się lansić tym "a patrzcie jaki mój dział jest piękny i aktywny". Raczej wolałbym by dział prowadził się sam w ten sposób, że "gracze" (w tym również i avatar) tworzą "content" i ten "content" jest w szeroki sposób czytany, oglądany i komentowany. Jest to również (moim osobistym zdaniem) najbardziej sensowna forma i określenie, że dział "żyje". W końcu owszem, można niby ciągle w dział walić kroplówkami, zastrzykami andrenaliny i łykać tabletki, ale przecież chodzi o to by pacjent żył sam i chodził na spacery, a nie był zmuszony do ciągłego walenia defiblyratorem przez Avatara.
 
Podsumowując, mam nadzieję, że miło razem spędzimy czas na tym forum. W razie pytań, jestem cały czas dostępny.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobry
 
Chciałbym zostawić tutaj swoje ogłoszenie, by wyjaśnić nieco co teraz z działem się dzieje. Z przykrością informuję, że nie byłem w stanie sprostać wymaganiom stanowiska i oczekiwaniom administracji, stąd też złożyłem dobrowolną rezygnację ze stanowiska. Jednak, jednak - nie o mnie w tym poście, ale o dziale. 
 
Pomimo rezygnacji ze stanowiska, wszystkie "aktywności", które zdążyłem robić w czasie tej krótkiej kadencji, to jest turniej Hearthstone'a oraz AAR będą kontynuowane. Przyznaję, że moje krótkie urzędowanie tutaj było fatalne, więc chce chociaż zostawić taki mały, pozytywny akcencik na zakończenie. 
 
Dopóki miejsce Awatara oraz Regenta nie będzie zapełnione, będę coś we własnym zakresie dalej czynił z działem poza wymienionymi wyżej rzeczami, a jeśli przyszły awatar/regent wyrazi taką chęć, mogę również to robić i później.
 
Dziękuję wszystkim którzy odwiedzali ten dział za cierpliwość, była naprawdę ze mną potrzebna.

 
Pozdrawiam
 
- Verlax

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam!

Jako, że zostałam nową awatarką wypadałoby się przywitać.

20__happier_rainbow_dash_by_tim015-d57ew

Parę mniejszych ogłoszeń:
-Do gry wraca zapytajka! Jest dużo pytań, więc nie oczekujcie, że odpowiem na wszystkie naraz, szczególnie, że jeśli są posty, które mają po pięćdziesiąt pytań i w dodatku nie koniecznie sensownych, to trochę trudno się z nimi uporać.
-Będzie też pamiętnik. Zacytuję siebie samą "Może pisanie o przeżyciach kucyka nie jest nie wiadomo jak oryginalne, ale Rainbow Dash jest taka niesamowita, że i jej pamiętnik może być książką przygodową."

-Zabawy i dyskusje. Jak napisano już w tym temacie, nie bójcie się zakładać własnych. Ja mam zamiar w najbliższym czasie założyć kilka, ale dział nie może być rozwijany tylko ze strony awatara. To userzy się liczą.
-W najbliższym czasie mam zamiar zrobić konkurs literacki lub plastyczny. Więc jeśli chcecie się wykazać, będziecie mieli szansę.
I to tyle w sumie miałam do powiedzenia.
Pozdrawiam wszystkich fanów Rainbow Dash!

Ps. Przepraszam, że dopiero teraz to piszę, ale miałam małe problemy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam!

Poszukuję kogoś, kto pomógłby mi rozwinąć dział. Inaczej mówiąc, szukam regenta. Krótko, bo mam tylko chwilę. Osoba taka powinna mieć pewną aktywność w dziale, mieć kilka pomysłów i przede wszystkim trochę wolnego czasu. Chętnych zapraszam na moje PW. Czas na zgłoszenia do 1 października.

Edytowano przez Emily Vans
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kto szuka ten znajdzie... Czyli witam wszystkich jako nowy regent Rainbow Dash! :rainderp:

RainbowDashAwesome.png

Miło będzie móc się przyczynić do rozwoju działu mojej ulubienicy z Mane 6.
Jest nas teraz dwójka z Emily do ogarniania wszystkiego, a ja planuję się skupić na grach/zabawach ewentualnie zapytajkach, jednak nie mam jeszcze takiej wprawy, więc trochę czasu mi zejdzie na pojęcie panujących tu zasad :)
Mam nadzieję, że uda mi się coś ciekawego robić na tej posadzie i obyście byli z tego zadowoleni, bo to w końcu najważniejsze.

Taki krótki wstęp ode mnie!
Pozdrawiam

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! 

Jako, że za parę tygodni święta, przygotowaliśmy dla was kilka eventów!

W ciągu kilku dni pojawi się w dziale zabawa i świąteczny konkurs. Jeżeli jesteście zainteresowani, wyczekujcie ich!

Świąteczny konkurs!

Eventowa zabawa!

 

BTW. Cieszę się, że dział się rozwija. Coraz więcej osób zaczyna się udzielać. Chyba to już pisałam, ale nawet jeżeli awatar i regent by się bardzo starali, ale nie byłoby userów, dział byłby niczym. Poważnie.

Edytowano przez Emily
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...