Skocz do zawartości

seria X-COM


Xinef

Recommended Posts

Widzę, że nikt jeszcze takowego tematu nie założył, a chciałbym wiedzieć ile osób tu zna i lubi tą serię gier taktycznych poświęconych zwalczaniu inwazji kosmitów. Osobiście najbardziej przywiązany jestem do protoplasty serii, aczkolwiek "X-COM: Apocalypse" też mi się bardzo podobał. W "Terror from the Deep" trochę grałem, ale jakoś preferowałem klimaty nad poziomem morza. Sporo czytałem o nowym X-COM'ie i widziałem parę let's playów, więc może sobie go zakupię jak cena trochę spadnie, ale z krytyki fanów serii i z tego co widziałem w let's playach wnioskuję, że aspekt taktyczny został sporo zubożony, więc większą nadzieję pokładam w projektach takich jak UFO:AI, open source'owy projekt silnie inspirowany X-COM'em ale z oryginalnymi pomysłami na fabułę, rasy kosmitów i technologie. Poza tym możecie pisać w tym temacie o grach UFO: Afteramath, UFO: Aftershock, UFO: Afterlight i temu podobnych, jeśli mieliście okazję w nie grać. Ja akurat mam je zakupione na GOG.com, ale jeszcze nie miałem okazji ich przetestować. Ciekawostka: "X-COM: First Alien Invasion" został wyprodukowany przez Hasbro Interactive, filię Hasbro odpowiedzialną za wytwarzanie gier w latach 1995-2000

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w najnowszego XCOM. Gra jest bardzo miodna, bardzo fajnie się steruje żołnierzami, rozbudowuje bazę itd.

Natomiast nie grałem w poprzednie części, ale z tego co czytam, to rzeczywiście "trochę" ją okroili.

Mógłbyś podać jakiś link na temat tego

UFO:AI

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://ufoai.org Ogólnie gra, choć jeszcze nie jest w pełni gotowa, jest już całkiem grywalna. Nie ma jeszcze możliwości wygrania, ale masz dziesiątki misji, technologii, kilka ras kosmitów i tak dalej. Zdaje mi się, że w ostatnich aktualizacjach poprawiali walkę myśliwców z UFO, jak również dodali możliwość prowadzenia ostrzału z naziemnych wieżyczek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...