Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Dybson

Mercedes-Benz SLS AMG

Recommended Posts

Dołączona grafika

Mercedes-Benz SLS AMG, czyli samochód, który został stworzony, aby zapełnić dziurę po słynnym modelu SLR McLaren. Jednocześnie auto to jest odrodzeniem legendarnego 300SL Gullwing.

Dołączona grafika

SLS został zaprezentowany w 2010 roku i odniósł ogromny sukces na rynku super samochodów. Już rok po premierze do produkcji weszła wersja roadster:

Dołączona grafika

Pora na trochę liczb.

Mercedes wyposażył ten samochód w wolnossące V8 od AMG, o pojemności 6208 cm³ i mocy 571KM. Z takim monstrum pod maską sprint 0-100km/h zajmuje SLS-owi 3,8s, a jego prędkość maksymalna wynosi 317km/h!

Warto wspomnieć, że Mercedes SLS AMG zasłyną w świecie motoryzacji min. dzięki sportą motorowym. Samochód ten pełni w F1 rolę Samochodu Bezpieczeństwa.

Dołączona grafika

Mercedes ten został również wykorzystany w filmie Transformers 3.

Wielu ludzi kocha to SLS-a nie tylko za osiągi, ale też za wygodę, klasę, wspaniały wygląd oraz...dźwięk, który jest cudowny! wystarczy raz posłuchać tego auta na żywo, by się zakochać.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=E-vBf5XRBsg

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=V2aI7KvS4pk

Jakby tego wszystkiego było mało, Mercedes zapowiedział wersję Black Series tego modelu. Warto wspomnieć, że w AMG jeżeli jakieś auto dostaje miano Black, to jest ono jeszcze lepsze, szybsze, brutalniejsze i trudniejsze w opanowaniu niż oryginał. Premiera jest przewidziane na ten rok.

Dołączona grafika

I tu znowu pora po przynudzać liczbami.

Najnowsza wersja ma posiadać silnik o tej samej pojemności (6208 cm³) co model z 2010 roku, ale moc została zwiększona aż do 631KM! Ma to pozwolić na urwanie 0,2s z przyspieszenia 0-100km/h.

Na koniec chciałbym zaprosić do komentowania, bądź dodawania informacji, które według Was pominąłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SLS to prawdziwa bestia. Niezykle potężny i elegancki wóz, jednak jego wyścigowa wersja GT3... to wręcz zabójca. Mercedesowi udało się stworzyć godnego następcę "Gullwinga". Dobrze, że niektórzy producenci nawiązują do klasyków. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...