Skocz do zawartości

Ósmoklasiści nie płaczą


Divine

Recommended Posts

Ósmoklasiści nie płaczą. Tak właśnie nazywa się film, który jest adaptacją jednej z powieści holenderskiego pisarza Jacquesa Vriensa. Akkie to otwarta na świat dwunastolatka, która kocha piłkę nożną. Jej życie ulega zmianie, kiedy nastolatka dowiaduje się, że wykryto u niej białaczkę.

Więcej nie napiszę, bo film naprawdę jest super. Wzruszyłem się wiele razy, a szczególnie w końcówce filmu. Mogę śmiało powiedzieć, że po 10 minutach od zakończenia filmu dalej miałem łzy w oczach. :flutterblush:

A film w 100% zasługuje na Oscara.

Film można obejrzeć tutaj: http://www.ekino.tv/film,osmoklasisci-nie-placza-achtste-groepers-huilen-niet-2012,11889.html

Komentarze w linku mówią same za siebie. :rainbowcry:

Naprawde dawno nie plakalam tak jak teraz przy tym filmie. Polecem goraco, film jest warty obejrzenia! 10/10

Dodany dnia 2013-01-19 01:09:22 przez aster-aster

coś pięknego..

Dodany dnia 2013-01-24 11:43:33 przez proboszcz17

trudno nie płakać na tym filmie łzy same letą 10/10 ;)

Dodany dnia 2013-01-09 21:13:49 przez malaga18

Zapraszam do oglądania i dzielenia się opiniami w komentarzach.

Link do komentarza

Też oglądałam ten film ale mi on się nie podobał. I według mnie nie był wzruszający... był delikatnie mówiąc- nie udany. Cóż główna bohaterka to taka Mary Sue, idealna w każdym calu, broniąca słabszych, posiadająca ogromny zasób ciętych ripost i ma brzydką przyjaciółkę z czymś dziwnym na zębach, by podkreślić to, że główna bohaterka nie zwraca uwagi na wygląda, w prawdzie wchodzi w sprzeczki z rodzicami ale każda Mary Sue tak robi, a tutaj mamy pokazanych rodziców jako dość irytujące i mało istotne postacie więc w sumie na jedno wychodzi. I tak oto taka cool dziewczyna zostaje chora na białaczkę, jest taka dobra dla innych dzieci więc trzeba jej współczuć bo jest dobra. Jednak czy kładąc obok niej na przykład Oskara z książki Oskar i Pani Róża (która zyskuje tylko na tym, że dotyka tak delikatnego tematu jakim jest śmierć dziecka), który do grzecznych dzieci na pewno nie należy czy w takim wypadku Akki współczułoby się bardziej? Nie sądzę. Więc przedstawienie jej w taki sposób nie było konieczne, a wręcz odpychało.

Ale nie tylko to świadczy o tym, że autor scenariusza naczytał się bezsensownych opek, których w necie jest pełno (nie polecam, naprawdę) bo o to mamy chłopaka, z którym Akki toczy bój by potem się w nim zakochać, a jeszcze po drodze on ją ratuje- jak to w blogaskach często bywa.

Kolejną sceną, której nie mogłam ogarnąć były poszukiwania dziewczyny po zabawie w chowanego. Jest trzech opiekunów (w tym matka zaginionej), wysyłają na poszukiwania do lasu grupki dzieciaków, a sami siedzą przed domkiem i czekają na cud. Skoro zginęło dziecko, to chyba w tym ośrodku gdzie się zatrzymali wystarczy jakby został jeden dorosły, a dwójka poszła szukać. To wydaje się logiczne, nie wiem jak wyglądają procedury na wycieczkach szkolnych w takiej sytuacji.

Tak więc podsumowując film słaby.

Link do komentarza

Powiem tak. Biorę się za oglądanie i polecam film "Podaj Dalej" oraz wspomnianą książkę "Oskar i Pani Róża".

Filmu nie ma już na serwisie (który swoją najwidoczniej jest "legalny inaczej")

EDIT. Na tym samym serwisie jest film Podaj Dalej - OGLĄDAĆ! :enjoy:

EDIT 2. Ale ja tego szukałem... Polecam również film Gra o Życie

Daję spoiler, żeby nie było ściany tekstu

Bob i Gail Jones sa szczesliwym malzenstwem. Kazde z nich ma dobra prace maja ladny dom i spodziewaja sie dziecka. tymczasem badania lekarskie, którym pewnego dnia poddaje sie Bob wykazuja, ze jest nieuleczalnie chory i w najlepszym wypadku bedzie zyl jeszcze tylko kilka miesiecy. Najgorsze jest to.ze diagnoza przewiduje jego smierc jeszcze przed narodzinami upragnionego potomka.

Aby pozostawic po sobie jakis slad i pamiatke dla jeszcze nienarodzonego dziecka Bob zaczyna filmowac swoje ostatnie miesiace zycia

kamera wideo, umieszczajac tam m.in. wskazówki jak zyc wyniesione z wlasnych doswiadczen.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...