Skocz do zawartości

Coś... Czyli Wtf?


Recommended Posts

Proporcje, proporcje i jeszcze raz proporcje. Musisz przede wszystkim poćwiczyć nad pyszczkami i skrzydłami. Luna ma o wiele za krótkie i za małe nogi, ogólnie wygląda jak jamnik :rainderp:. Ten ostatni rysunek wyszedł ci najlepiej. Tak z ciekawości, ile masz lat? Jak nie chcesz, to nie musisz mówić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysujesz ze zdjęcia czy z pamięci?

Ta mniejsza Rarity po prawej ma jakieś dziwne oczy, nie wiem, czy to są powieki czy odbicia światła. Ta po lewej ma za grube nogi, a jedna z przednich nóg jest niezupełnie tam gdzie trzeba. Wygląda, jakby miała ją pod korpusem. Ogólnie proporcje leżą.

Kolejny za gruby kucyk, skrzydła wyglądają, jakby należały do motyla, poza tym są za daleko. Fajnie by było, jakbyś spróbowała pocieniować grzywę, w końcu to Rainbow.

Luna ma za krótkie nogi, widać kartka Ci się skończyła xD Poza tym w porządku.

Ostatni rysunek jest zdecydowanie najlepszy, chociaż prawe oko jest wyżej od lewego.

Podsumowując, czeka Cię bardzo dużo pracy. Widać jednak, że są to Twoje pierwsze prace, a każdy od czegoś zaczynał. Powodzenia w dalszych pracach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Powiem tak.. Jak na początki to bardzo ładnie Ci to wychodzi, aczkolwiek nie jest jeszcze tak perfekcyjnie. Jak już zostało wspomniane proporcje to ważna rzecz, Dashie i ta ostatnia praca najbardziej mi się spodobały ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mnie zhejcić ale ktoś to musi napisać. Te rysunki nie są dobre. Nie wiem czemu ludzie piszą w tematach, że coś jest dobre nawet jeśli tak nie jest? Nabijacie te posty?

Anatomia jest kiczowata, musisz nad tym dużo pracować, nie ma co się oszukiwać.

Kopyta albo za chude albo za grube i wyginają się dziwnie.

Oczy wielkie i dziwnie rozjechane. RD nie jest ani Derpy ani żabą czy muchą. Ćwicz dużo.

Skrzydła na zadzie... God, where are you?

Ćwicz dużo, bo inaczej ludzie nigdy nie napiszą Ci prawdy odnośnie Twoich prac.

Z poważaniem,

Hayate

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam... czepiasz się. Nikt nie napisał, że rysunki są perfekcyjne. Jak na początek moim zdaniem całkiem ładnie. Sam bym pewnie tak nie narysował. Oczywiście trzeba jeszcze dużo ćwiczeń, szczególnie nad proporcjami, ale mimo wszystko mi się podoba :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i się czepiam, jednak nie zawsze będzie się spotykać z dobrą opinią. Świat jest zły i musimy z tym żyć. O gustach się nie dyskutuje tylko, że te kuce są totalnie zdeformowane. Zatem wpadnę tu za jakiś czas by zobaczyć czy coś się poprawiło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ale ja się nie czuje "człowiekiem zoombie". Po prostu uważam, że każdy potrzebuje trochę ciepła i zachęty do cięższej pracy. Napisanie, że wszystko jest źle na pewno nie pomaga. Nie wiem co to jest poziom krytyki, ale myślę, że jest wiele osób, które potrafią gorzej rysować... Każdy może mieć własną opinie i tego się trzymajmy.

@down: Ja nie mówię że krytyka jest zła, tylko że należy ją łagodnie podawać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vult ma tutaj rację. Należy nauczyć się widzieć różnicę pomiędzy krytyką a pisaniem, że coś jest po prostu brzydkie. Jeśli ktoś pisze posty w wielu tematach z rysunkami, które pozostawiają wiele do życzenia, że bardzo mu się podobają, by jak to ująłeś dać trochę ciepła i zachęcić, tak my chcemy by poprawiono umiejętności, z których dzięki ćwiczeniom może się zrodzić coś świetnego. Więc z łaski swojej dostrzeż to co staramy się przekazać. Krytyka się przydaje każdemu ale jeśli ktoś kto się zna i jest świetny w tym co robi napisze, że twoja praca jest dobra to wtedy jest to powód do dumy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo hejtować za to, że powiedział mi prawdę. Moje prace nie są dobre, rysuje tylko dla przyjemności i rzadko mam na to czas, więc również nie widzę celu kadzenia mi czy komukolwiek. Dziękuje za wszystkie komentarze wezmę je pod uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałam się popracować nad proporcjami i trochę poćwiczyć. Efekty... są niestety jakie są...

qyeqkg.jpg

5wasgp.jpg

Coś dziwnego mi wyszło z okiem i za nic w świecie nie umiałam tego poprawić. Czekam z niecierpliwością na kolejne opinie. :rd7:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ... ludzie moim zdaniem wychodzą Ci świetnie - sama nie umiem tak rysować. A co do kucyków .... Chrys ma nogi za chude na górze, skrzydła wyglądają jakby były z tyłu i nie należały do ciała (nie wiem jak to opisać), ma za długi korpus, róg wygląda jakby należał do włosów a nie do głowy i ogólnie wyszła niezbyt dobrze. Ale nie jest najgorzej, jest lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...