Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
siwulecdako

Większe dobro [Oneshot][Grimdark][Gore][Kryminał]

Recommended Posts

Mój trzeci fanfic...

Pisałem go długooo, bo tylko na przerwach między zajęciami na studiach. XD
Pewnie będzie w nim dużo błędów, ponieważ jestem "one man army", więc siłą rzeczy nie mogę wszystkiego wyłapać sam. Jak mi je wytkniecie to postaram się je poprawić...

Opis:
Opowieść utrzymana w konwencji kryminału opowiadająca o Blendzie - ziemnym kucu, który z pozoru jest dobrym i szanowanym profesorem i chirurgiem. No właśnie z pozoru. Główny bohater nękany koszmarami zostaje zmuszony do zmiany dotychczasowego sposobu życia.

Ok nie pozostało mi nic innego jak życzyć przyjemnego czytania!

A oto link:

Większe dobro - całość

Enjoy!

[justify]Przepraszam za lekkie opóźnienie, ale za pierwszym razem zjadło mi cały tekst, gdy tylko go napisałem, co odrobinę mnie wyprowadziło z równowagi, a potem jakoś ta ocena wyleciała mi głowy...

Jako że zobligowałem się do wypowiedzenia się o tym opowiadaniu, tak więc teraz się z tej powinności wywiąże. Muszę przyznać, że choć z początku fic nie wywar na mnie większego wrażenia, im bardziej zagłębiałem się w lekturze, tym bardziej byłem historią zaintrygowany, czasem doświadczając syndromu "Jeszcze jednej strony", gdyż historia autentycznie mnie wciągnęła. I wszystko byłoby świetnie, gdyby nie kilka "ale"

- Przecinki: Autor często nie stosuje się do zasad interpunkcji, choć czasem zdarzają się fragmenty, gdzie przecinki wstawił poprawnie. Zadziwiające.

- Powtórzenia:: Niestety, bardzo częsty błąd i można się tylko załamać, gdy w opisie domku Blenda co najmniej siedem razy pojawia się słowo "mieszkanie". A gdy widzę jedno zdanie, w którym dane słowo występuje trzy razy, to mam ochotę walić głową w klawiaturę.

- Akcja, która gna czasem zbyt szybko: W niektórych momentach wszystko jest ładnie opisane, ale czasem autor idzie na skróty. Szczególnym tego przykładem jest fragment, gdy opisuje on siedem miesięcy z życia bohatera w jednym, lakonicznym zdaniu. Zwłaszcza widać to w zakończeniu, które zostało jakby na siłę przyspieszone.

SPOLIERZ ACHTUNG!

- Fabuła: Śmierć ofiar czasem jest zdecydowanie zbyt groteskowa; chciało mi się tylko śmiać, gdy ten kucyk z nadwagą dostał zawału akurat parę sekund po udaremnieniu zbrodni. Zamiast zamierzonego efektu wywołuje to tylko lekkie zażenowanie. Również pegaz, która została powolnie zaszlachtowana w gruncie rzeczy na zurbanizowanym terenie, a potem morderca przeprowadził na niej gruntowną sekcję, po czym umazany krwią niespiesznie wrócił do domu. Nikt nic nie widział. Zresztą wystosować zarzut muszę także wobec głównego bohatera, który zgadza się na ofertę zaproponowaną przez przyjaciela, praktycznie bez wahania. Już nawet nie będę się czepiał zbyt nierealnego zachowania Celestii, czy patetyczności wypowiedzi niektórych policjantów. Bo jest coś gorszego...

Finał.

Naprawdę, cała opowieść mogłaby skończyć się po aresztowaniu. Ale nie, historia musi trwać dalej. Pominę fakt, że ucieczka Blenda jest całkowicie nierealna (Jak sforsował kraty?), bo całkowicie rozbroiło mnie to zdanie:

"(...) napotkał na przeszkodę w postaci całego personelu więziennego, który w tym dniu pozostał w pracy. Dwa jednorożce, dwa kuce ziemne oraz cztery pegazy.

Widząc jak byli uzbrojeni Blend tylko się uśmiechnął. Miał wyraźną przewagę jego bron była ostra i długa, strażnicy byli uzbrojeni tylko w krótkie metalowe pałki, poza tym nie byli mordercami tak jak on. "

Nie wiem co za idiotów musieli zatrudnić w tym więzieniu, by nie byli w stanie powstrzymać jednego osadzonego. Zaś późniejszy motyw z zemstą i "mega super pogromcom alicornóf!" który nie powinien wyjść w ogóle poza amatorskie opowiadania, pominę litościwym milczeniem.

Jednak wbrew mojemu całemu narzekaniu opowiadanie nie jest wcale złe. Wystarczy tylko skończyć jego lekturę na kilka stron przed jego faktycznym końcem...

[/justify]