Skocz do zawartości

2986 Steps [NZ][Eng][Crossover][Dark]


Verlax

Recommended Posts

Wstęp :

Dobry

Jako pasjonat literatury polskiej, wobec dzieł Andrzeja Pilipiuka obojętnie przejść nie mogłem. W pewnym momencie, porażony niemocą wymyślenia jakiegoś bardziej oryginalnego pomysłu postanowiłem dokonać :

-Adaptacji
-Ponyfikacji
-Tłumaczenia Angielskiego
-Reworka

Opowiadania zwanego jako 2586 Kroków, pod nazwą 2986 Steps.

Opis Opowiadania :

Twilight is marching... It's only two thousand nine hundred eighty-six steps...

Flankfurt. A small city on the far north of the Equestria. Beautiful landscapes, marvelous coastline, almost four hundred years the of history, the town is a true gem of the Northern Reaches, attracting tourists from all across the Kingdom. A city with a long and glorious history, a city with...

Leprosy Epidemic.

Dozens of the Flankfurt’s citizens fall to the painful and terrible illness. The disease was so powerful, that even modern Equestrian medicine couldn't do anything to stop it. Hearing of this city in peril, Twilight Sparkle sets off on a journey in hopes of stopping it before leprosy spreads further into the Equestria. However, the longer the lavender unicorn fights the plague, the more she begins to notice, that this is no ordinary plague and that something sinister lurks in the snow-filled streets of Flankfurt…



Lista Zmian w stosunku do oryginału :

1. Zmieniona Chronologia
2. Dodano jeden całkowicie nowy rozdział oraz kilka nowych paragrafów. Ostatecznie, ma wyjść około 2 całkowicie nowe rozdziały i przeszło 12 nowych paragrafów.
3. Daniel Danielsen został wyrzucony na Księżyc za bycie zbyt płaską postacią. Przykro mi panie Pilipiuk, ale ta postać ci nie wyszła. Wprowadzono na jego miejsce Dostojewskiego.
4. Zamiana niektórych treści dialogowych.
5. Poprawki kosmetyczne.
6. Delikatne zmiany fabularne.
7. Dodano więcej World-Building.
8. Dostosowano opowiadanie do standardu anglo-języcznego.

Link Do Opowiadania :

*Click!*

Od siebie :

Jako autor tego dzieła, chciałbym również gorąco podziękować panu Skrybie Spike, za wielką pomoc jaką mi udzielił w utrzymywaniu gramatyki tego opowiadania na odpowiednio wysokim poziomie.

Uprzedzając pewne pytania, ten fic na Polski przetłumaczony nie będzie, bo w gruncie rzeczy, gdybym to zrobił, to wyszłoby niemal to samo co napisał Andrzej Pilipiuk, a ja, aż tak bardzo z jego prac nie zamierzam ciągnąć.

Jakby były jakieś pytania lub sugestię, jestem dostępny zarówno tutaj, jak i ewentualnie na FimFiction.net.

Pozdrawiam

Verlax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wyjątkowo zdubluję posta. Właśnie dokończyłem pieszczochę kolejnego rozdziału, który został już opublikowany na FimFiction. Poza tym, najprawdopodobniej dokonam sporego ulepszenia opowiadania w najbliższym czasie, poczynając od prologu. Niestety, przyznaję że pierwsze rozdziały poszły mi kiepsko. Dyplomatycznie rzecz ujmując.

Następny rozdział pojawi się "najprawdopodobniej" za około dwa tygodnie, gdyż po drodze będę jeszcze pisał inne rzeczy oraz wciąż kombinował z publikacją do Equestria Daily.

Pozdrawiam

Verlax

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dobra!

 

Tak więc opublikowałem z 7 nowych rozdziałów, w tym całkowicie rozpisałem prolog od nowa, dodałem kilka poprawek oraz zacząłem zrywać z tłumaczeniem Pilipiuka, a wróciłem do rozszerzania wątków i tworzenia dodatkowego kontentu. Próbowałem również publikacji do EQD, no i trochę nie wypaliło. Za to, dość nieźle podskoczyły mi statystyki. Nie powiem, byłoby mi bardzo miło gdyby ktoś raczył skomentować to dzieło. Następny rozdział przy dobrych wiatrach może za miesiąc, tym bardziej, że pracuje nad serią ambitnych projektów. 

 

Pozdrawiam

 

Verlax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobry!

Wbrew pozorom, wcale nie przestałem tego pisać. Napisałem kolejny rozdział, dokonałem kolejnych poprawek edytorskich we wcześniejszych rozdziałach i nieco już rozpisałem sobie kawałki do dalszej części opowiadania. 

 

Choć trochę już mam nikłą nadzieję, naprawdę się nie obrażę za jakikolwiek komentarz czy opinię do tego fanfika. On naprawdę nie gryzie, angielski jakim piszę nie jest bolesny (uśmiech).

 

Pozdrawiam

 

Verlax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dobry!

 

Po jeśli dobrze liczę, siedmiu miesiącach udało mi się wreszcie dokończyć kolejny rozdział Stepsów! Jak zawsze, wielkie podziękowanie dla Skryby, który dokonał mocnej korekty tego wszystkiego. Spróbuję nie robić na przyszłość takich długich przerw pomiędzy rozdziałami, tym bardziej, że do zakończenia Stepsów mi już niewiele brakuje.

 

Oczywiście, głęboko zachęcam do komentowania. Czuję się okropnie dziwnie pisząc sam do siebie.

 

Link do nowego rozdziału : *click*

 

Pozdrawiam

 

Verlax

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

I oto kolejna edycja pisania postów do samego siebie. Bo oto udało mi się dokończyć następny rozdział Stepsów, głównie dzięki wsparciu zacnego korektora Skryby Spike'a. Byłoby mi bardzo miło, gdybym otrzymał jakieś komentarze, gdyż co tu dużo mówić, ten wątek wygląda głupio. Jeszcze przypadkiem dostanę schizofremii...

 

Rozdział XVI - The Duel

 

Miłego Czytania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajne xD (Nie mogłem się powstrzymać :D)

 

A teraz na poważnie - to co przedstawia nam tu Verlax, jest świetną adaptacjo-ponifikacją znanego polskiego opowiadania na klimat MLP. Naturalnie nie mamy tu do czynienia ze zwykłą zmianą gatunku bohaterów opakowaną w inny język. Podobieństw jest masa, łączeni z głównym założeniem (ach te kroki), jednak Verlax postarał się dodać wiele rzeczy od siebie. Trzeba powiedzieć, że wyszło mu to bardzo dobrze. Miejscami jego opowiadanie czyta się nawet przyjemniej niż to które posłużyło za inspiracje, a możliwość wszechobecnego użycia magii daje autorowi sporo ciekawych opcji - i sa one wykorzystywane.

 

Na pochwałę zasługują nie tylko świetne opis miejsc i sytuacji, ale przede wszystkim śweitnie wykreowani bohaterowie - naprawde można ich uwielbiać, szczególnie Dostoyevskiego, z jego niesamowitym sposobem mówienia - jak dla mnie najmocniejszy punkt opowiadania.

 

Jeżeli chodzi o użyty język, to nie jest on przesadnie trudny. Nie powiem, że należy do najłatwiejszych jakie widziałem, ale na pewno nie jest to zupełna amatorszczyzna. Osoba znająca angielski na poziomie średnim, bez problemu zorientuje się o co chodzi w opowiadaniu. Przy okazji można obserwować ewolucję samego autora - widać, że użycie języka poprawia się niemal z rozdziału na rozdział.

 

Kolejny mocny punkt to różne nawiązania, które autor dozuje odpowiednio, żeby nie wywołac przesytu - naprawde świetna robota.

 

Opowiadanie mogę polecić każdemu, kto lubuje się w nieco mroczniejszych klimatach - na pewno się nie zawiedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dziękuję bardzo za jakże pochlebny komentarz Dolar. To bardzo miło z twojej strony (uśmiech).

 

---

 

A teraz!

 

Kolejny, nowy rozdział 2986 Steps! To już rozdział siedemnasty, koniec całego opowiadania zbliża się bardzo szybko. Miłego czytania :

 

Chapter XVII - The Preparations

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...