Skocz do zawartości

Zapytaj Dostojewskiego


Verlax

Recommended Posts

Ledwo udaje Ci się przebić przez jakże wypełnioną tawernę. Mimo wielkiej zręczności i refleksu, nie udało Ci się nie potrącić kilku już nieco naprutych szlachciców, którzy niezbyt dostojnie i miło komentują twoje życie. Szczęśliwie jednak, wreszcie docierasz do kąta z okrągłym drewnianym stołem oraz ciemno-niebieskim pegazem, który dopiero teraz podniósł na Ciebie swój wzrok z ponad kufla. Na początku wydawało Ci się, że jest nie w humorze, ale po chwili się rozpogadza i wskazuje Ci swym kopytem wolne krzesło. Przyjmujesz zaproszenie i siadasz. Nie wiesz nawet kiedy, tuż obok ciebie ląduję kufel wypełniony złocistym płynem, zapach tego trunku wypełnia twe nozdrza. Przybyłeś tu jednak zadać pytanie, więc zanim zanurzasz swoje usta w napoju mówisz...

24g35tg.jpg

~Domine

Link do komentarza

Pegaz patrzy na ciebie lekko urażony.

"Ja pomyliłem! W życiu! Po prostu Zagłoba dureń, rozwalił ją o jakże dostojny łeb jakiegoś nadętego jednorożca, jednocześnie wywołując gejzer alkoholu, który zmiótł oddział ścigających nas gwardzistów, ot co!" rzekł po czym pociągnął łyka z kufla. "Wprawdzie ocalił tym nam nasze życia ale taki artefakt się zmarnował... wprawdzie jakość tejże wódki duża nie była ale może dla naszych biednych braci szlacheckich by starczyło..."

Link do komentarza
  • 2 months later...

A więc, imć Dostojewski... Załóżmy, że idziesz sobotę nad strumykiem, a tu nagle spotykasz złotą rybkę/dżina/innego pokémona, który oferuje ci spełnienie trzech twoich życzeń... Nawet tych najbardziej absurdalnych i teoretycznie niemożliwych. I tu rodzi się pytanie: jakież to życzenia padłyby z twej strony, imć Dostojewski?

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...