Skocz do zawartości

My Little Saint [NZ][Crossover][Przygoda][Violence][Fantasy]


Linds

Recommended Posts

Pozwolę sobie zaprezentować fanficka, z którego jestem osobiście w miarę zadowolony. Domyślam się, że nie będzie miał wielkiego zainteresowania, albowiem jest to crossover MLP z anime Saint Seiya (PL: Rycerze Zodiaku), które o ile w Japonii jest uniwersum w anime nr 2, czy nr 1 w Ameryce Południowej, a we Francji tworzona jest nawet fanowska seria Zeus Chapter, tak w Polsce anime to ma skromne grono fanów (chociaż zaznaczające się na konwentach m.in prelekcja na My Little Konwencie, czy dwie prelekcje krążące wokół tego uniwersum na Pyrkonie 2013).

 

 


 

 

 

Celestia odradza się w Equestrii po 240 latach. Wszyscy są szczęśliwi, gdy nagle ktoś próbuje ją zabić.

Zdrajca został złapany i ukarany. Ponoć... ponieważ 13 lat później do Sanktuarium przybywa młody alicorn imieniem Celly, a towarzyszy jej 4 Rycerzy z Brązu. Próbują udowodnić, iż Celly jest prawdziwą Celestią oraz oskarżają Wielkiego Mistrza panującego nad Sanktuarium i wszystkimi Rycerzami Celestii o próbę zamordowania oraz oszustwa.

Celly została ugodzona przez Złotą Strzałę. Teraz Rycerze z brązu mają 12 godzin by przejść przez 12 Domów Zodiaku strzeżonych przez silnych Złotych Rycerzy, dotrzeć do Papieskiej Komnaty i przekonać Wielkiego Mistrza do usunięcia strzały, zanim alicorn umrze.

 

http://fiction.mlppolska.pl/fanfic/37/My-Little-Saint

 

Póki co fanfick posiada prolog, 2 rozdziały oraz jedną część poświęconą zmianom wprowadzonym w uniwersum SS oraz objaśnieniu kilku rzeczy.

 

Fanfick wrzucam raczej jako ciekawostkę, ewentualną chętkę dla pojedynczych fanów SS. Nie oczekuję jego wielkiego sukcesu. Szanse na sukces fanfick miałby na FimFiction, gdyby był wydany w jęz. angielskim (z racji dużej bazy fanów zagranicą), niestety jednak raz, że nie mam czasu na tłumaczenie (ledwo znajduje czas na pisanie po polsku), dwa, że mój angielski nie jest perfekcyjny, a niestety na FimFiction zaślepienie w myśl, że na FF znajdują się sami ludzie anglojęzyczni i masa akcji Grammar Nazich typu "Cho-choo train" powoduje, że obcokrajowcom odechciewa się ćwiczyć w ten sposób jęz. angielski. Próbowałem uzyskać w tym pomoc - znalazłem pre-readerów angielskich, ale nie dawali rady nadążyć z pracą i koniec końców nie otrzymywałem pomocy, jedynie obietnice. Zaś w Polsce do pomocy zgłosił się tylko 1 Brony, u którego na tłumaczenie jednego rozdziału nie bardzo długiego musiałem czekać ok 2 miesiące, a jeszcze nie było gotowe w 100% i wersji finalnej nie otrzymałem do dziś - łącznie 4-5 miesięcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhmmm Jestem wielkim fanem Saint Seiya i ujrzałem idealny crossover. Miód, malina dla mnie. 

 

Widzę idealne, prócz paru zmian charakterystycznych, odwzorowanie do scen Sagi Sanctuary, więc nie będę spoilerował tym, co nie znają Anime. Szczerze, to bardzo odważne odwzorowanie anime o Rycerzach Zodiaku, by stworzyć takie cuda w świecie kucyków. Dlatego też, ja mówię: Pisz, bo warto i dobrze to idzie. 

 

Więc "Moero, ore no kosumo yo!"

 

Takie pytanie: Tylko Sanctuary, czy pójdziesz aż po Hades Saga?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...