Skocz do zawartości

Utrata informacji wewnątrz spoilerów w tematach ze starego forum


Plothorse

Recommended Posts

Zerknąłem ostatnio do tematu z moim OC-kiem, w którym to pierwszego, głównego postu, nie edytowałem praktycznie od czasu wysłania - aż do dnia dzisiejszego. Po porównaniu z pracą zachowaną na komputerze, okazało się, że w jednym ze spoilerów brakowało tekstu (z dwóch, w których był obecny)

 

Nie wiem, czy w innych postach także miała miejsce utrata danych.

 

EDIT nr 2: Sprawdziłem. Także w pozostałych postach brakuje informacji wewnątrz tych konkretnych nawiasów. (Patrz - edit nr 1)

 

Zaleciłbym wszelkim twórców tego forum, dbałym o jakość swych dzieł oraz posiadających ich kopie, sprawdzenie swych nadesłanych uprzednio prac.

 

 

 

EDIT nr 1: Przeczytałem resztę pracy. TO NIE SPOILERY. Brakuje informacji zawartych w tzw. ,,ostrych nawiasach" < >

Przypadkiem ta część ze spoileru rzuciła mi się jako pierwsza w oczy.

Prosiłbym kogoś uprzywilejowanego o adekwatną zmianę nazwy tematu.

Link do komentarza

<> to nie ostre nawiasy. 〈〉 - to jeśli już to są ostre nawiasy (nawiasy kątowe). ;P

Forum je odrzuciło, bo <> służą do tworzenia znaczników html i jako znak wyświetlany mają inny kod. Po prostu skrypt automatyczny wywalił to, uznając za niepoprawne znaczniki html(?, lub było to walnięte po prostu w kodzie strony jak znacznik - nie mogę sprawdzić, bo już poprawiłeś).

Zapewne będzie tak jak z utraconymi opisami w profilach - czerwoni mają bazę starą i mogą odzyskać z niej informacje. Ale zrobienie tego z automatu również nie będzie możliwe, bo się ID tematów i działów pozmieniały.

Link do komentarza

Dobrze myślałam - nie straciłeś treści, tylko jest ona uznawana za znacznik html. Ctrl+u i poszukaj tego postu po fragmencie (lub zaznacz i ppm na zaznaczenie i wyświetl źródło zaznaczenia).

Chciałam dać ci screena dokładnie, ale coś mi nic z hostingów obrazków nie chce chodzić...

A więc wejdź w ten link i sam spójrz. Linijka 977. To, co zniknęło, zostało wzięte jako znacznik html. (Te <>, które się wyświetlają w postach, są w kodzie jako &lt; oraz &gt;.)

Odzyskanie tego to po prostu skopiowanie z kodu i normalne wklejenie.

Jeśli jakiś czerwony tu zajrzy, może dałoby się odzyskać - tylko znowu dużo roboty, bo skrypt by musiał latać po każdym poście w bazie i podmieniać każdy <>.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...