Skocz do zawartości

Pomysły i sugestie


Lemuur

Recommended Posts

Dobra... piszę tu, żeby nie robić niepotrzebnych tematów xD... Sam daję sobie sugestie do działu... Ciekawe xD.

A tak poważnie - wpadłem na całkiem fajny moim zdaniem pomysł, ale nie wiem, w co go obudować, by miał sens.

Chciałbym dodać zabawę polegającą na stworzeniu profilu psychologicznego Pinkameny. Chodzi o jej charakter, zachowania, ogólnie wspólnie stworzony opis jej osobowości.

W czym problem? Jak to zrobić, by było ciekawie. Bez sensu moim zdaniem dawać temat w stylu "Określamy osobowość Pinkameny". Chciałbym, by ta zabawa była ciekawsza, a by była ciekawsza musi być odpowiednio zorganizowana... Kogo zatem spytać, co jest dla was interesujące, jak nie was samych? :P

Co o tym sądzicie, jak byście to przedstawili? Macie jakieś pomysły? A może napiszecie po prostu czego byście oczekiwali po takiej zabawie i z myślą o was coś mi wpadnie?

No czekam na wszelkie komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zniszczyciel
Jeżeli już dojdzie do realizacji projektu, byłoby nam to bardzo pomocne, bo mielibyśmy przy okazji jako-taki pogląd na to, jaką pinkamenę chcielibyście mieć, a to nam by wiele ułatwiło
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś w stylu przygody - śledztwa w domu Pinkameny? Takie mini - rpg, tyle że gracze mówią, co widzą i jak to interpretować (jakieś dyskusje na temat tego powinny być). O ile admini się zgodzą przynajmniej. No i warto by było ustalić, jak pomysł przejdzie, kto się zapuszcza, i żeby to nie było za wiele osób, bo się bałagan zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez gore, nie ma sesji z pinkamena bo jak? Co beda robili z pinkamena czego nie beda mogli zrobic z innymi kucykami ? Chyba, ze bawimy sie w 1000 lat w przyszlosc np... Nie wiem, ale jak juz wpadniesz na pomysl to ma byc to dla kazdego, nie " 1v1 " tylko wszyscy moga sie udzielic, akcja moze sie w kazdym momencie zmienic, ma byc ciekawie, i w koncu ma sie dokonac przelom nudy i szarości na tym forum wiec lemuur wierze w Ciebie, chetnie pomoge.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, coś wymyślę na luzie :D... Ale najpierw muszę zająć się "Pociesz Pinkamenę" przez jakiś czas poukładam sobie w głowie coś na te sesje i będzie git. Tylko zależy jeszcze ilu jest chętnych. No i pomoc zawsze się przyda :).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemuur, tyle dałeś tych tematów i zabaw w tym dziale, że aż mi się nie chce ich wszystkich przeglądać xP. W każdym razie - dobra robota. Jedna wielka muffinka ci się należy :muffin:

Pomysł na kolejną zabawę? :twitch: OMG, niedługo miejsca na tematy nie starczy xD

Dzięki xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ok, tak sobie dzisiaj przypomniałem pewną ciekawą zabawę, którą kiedyś wymyśliłem, nadawałaby się dla Pinkameny. Po szybkim przerobieniu na potrzeby gry forumowej z Pinkameną wychodzi coś takiego:

Różowa klacz oszalała, zamknęła się w domu razem z wami, więzi was. Jest zdolna do zabójstwa. Jesteście bezbronni, możecie jedynie mówić. Stwierdziła, że wymaże sztuczne więzy przyjaźni z tego świata, pech chciał, że jesteście grupą przyjaciół. Obiecała, że ostatniego żywego puści wolno, w końcu będzie wtedy samotnikiem i nie będzie trzeba niczego już wymazywać.

Tak więc waszym zadaniem jest rozmawiać z Pinkameną tak, by ochronić się przed śmiercią i ewentualnie sprowokować ją do zabicia kogoś innego. Ostatni żywy wygrywa.

Co myślicie o takiej zabawie? Nie jest to gore, a imo jesteśmy w dziale Pinkameny, więc sądzę, że mroczniejsze zabawy również mają prawo się tu znaleźć. Pytanie tylko czy podoba wam się takie coś? xD

Jeśli tak to postawię zapisy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O o o, ja, ja ,ja ja jestem chętny. Podobnie gramy z kolegami z harcerstwa na różnych obozach itp. tzw. Mafia. Good Lemuur, good. Kolejna muffinka ląduje na twojej tacy :D:muffin:

Mafia <3... Co druga lekcja w gim tak nam leciała przez jakiś czas xD.

Lemi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kilka osób prosiło, by rozruszać dział... Jak ruszamy to po całości! :D

Tak więc czekam na sugestie, pomysły itd co jeszcze można ciekawego tutaj dodać. Jeśli macie dobry pomysł na temat, możecie nawet sami zakładać, ja tylko będę pilnował :P.

Co do Pocieszania i Szaleństwa, te dwie zabawy ostro zwolniły... Już piszę dlaczego:

Pocieszanie: Zaangażowałem w zabawę dodatkowe osoby no i niestety nie mają one takiej ilości czasu, jak ja. Fundują natomiast atmosferę i rozgrywkę, której ja nie byłbym w stanie sam zafundować, tak więc myślę, że należy to uszanować i cierpliwie czekać. Jakość moim zdaniem góruje ponad tempem...

Szaleństwo: Tutaj sprawa wygląda nieco inaczej, regulaminowo każdy user ma 3 dni na odpowiedź, no i niestety tak jakoś wyszło, że co 2 użytkownik zwleka te 3 dni :<. Pozostaje czekać, myślę, że w 2 turze będzie to już szło sprawniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na zabawę, która może choć trochę umili czekanie na odpowiedź w tematach takich, jak Pocieszanie czy Szaleństwo, albowiem są to chyba perełki działu xD.

Mianowicie polegać ona by miała na tym, że Pinkamenę odwiedza jakiś kucyk ( najlepiej z mane6 ). No i oczywiście nasza Pinka nie jest z tego powodu zbyt zadowolona, zwłaszcza, że po swych smutnych doświadczeniach nie darzy sympatią zbyt wielu kucyków, no a mane6 już zdecydowanie się w lubianym przez nią gronie nie znajdują.

I tutaj wkraczacie wy - Pinkamena gada sobie niechętnie z owym kucykiem, zaś waszym zadaniem jest zadawać pytania, wcinać się i ogólnie tak pokierować tą rozmową, by doprowadzić do ich zgody. Jeśli zabawa by wypaliła, w przyszłości mogę rozszerzyć skalę i wymyślać ciekawsze spory.

Pytanie teraz do was: Co o tym myślicie i jeśli zabawa wam się podoba kto z mane6 idzie na pierwszy ogień? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wybierz ofiarę? Jedna, zwykła osoba podaje jakąś rzecz związaną z zabójstwem np. Pinkamena zabije piłą motorową. Kolejna podaje np. osobę i pisze: Pinkamena zabije Gildę piłą motorową. Czyli w skrócie odwracamy Rozpracuj Pinkamenę i sami podajemy miejsce, osobę, czas, narzędzie zbrodni, motyw i... wszystko udziwniamy, aż w pewnym momencie wtrąca się zły Lemi i psuje zabawę podsumowując ją i zaczynamy od nowa. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...