Skocz do zawartości

CloverScamp


Anathiela

Recommended Posts

my_oc_clover_scamp_by_anathiela-d63bs57.

 

 

 

Imię: Clover Sacamp

Gatunek: jednorożec

Płeć: klacz

Wiek:24lata

Wygląd: Sierść zielona, proste pół długie włosy koloru ciemny brąz, oczy koloru złotego.

 

Historia: Clover jestem starszym dzieckiem z rodu Scamp, jest starszym dzieckiem swoich rodziców,ma jeszcze trójkę rodzeństwa bliźniąt dwie dziewczynki i jeden chłopiec. Zawsze lubiła się nimi zajmować. Klacz do końca nie była grzeczną klaczą, którą można sobie drygować jak się jej zagra, tak naprawdę ma bardzo kapryśny i arogancki charakterek wie czego chce... O tym przekonał się jej ojciec Runo Scamp, kiedy to swoją pierworodną uczył sztuki magicznej z różnymi ziołami i kwiatami. Młoda 6 letnia klacz nie zgadzała się z zaklęciem ojca, które dla niej było liche ( w nocy w tajemnicy czytała książki o magii z biblioteczki ojca), w taki sposób za jej przyczyną podwoiła moc zaklęcia.

Kiedy miała wolny czas spędzała go na spacerach, po lesie Everfree nie była lękliwą młodą klaczą, która bała się nie wiadomo czego. Tam poznała zebrę Orchid, która nauczyła ją wielu różnych ziół i jak je przyrządzać. Zaprzyjaźniła się ze zwierzętami z lasu, choć niektóre chciały ją zjeść lub zamienić w kamień, młoda klacz potrafiła je ujarzmiać i z troską do nich przemawiać. Wiele lat uczyła się magii, zazwyczaj ćwiczyła wtedy pomagając młodszemu rodzeństwu w zabawach lub przy nauce, a także rodzicom w pracy i co dziennych czynnościach domowych. Dlatego wszyscy uważali ją za wszechstronną młodą klacz.

W wieku 25 lat poznała niezwykłego jak dla niej ogiera, jednak nie wyznała mu swoich uczuć. Kidy uczyła się zaklęcia odkrywania kogoś myśli, zrozumiała, że i tak by u kogoś takiego jak on nie miała szans od tamtej pory nie używała tego zaklęcia.

Jedno co omijała zaklęcia, które by miały krzywdzić jakiegoś kucyka czy zwierzę, wolała komuś przemówić do rozsądku i pomóc swoją magią niż krzywdzić. 

 

CM zdolności z nim powiązane: Clover CM pojawił się w wieku 10lat, to dlatego, że nie była do końca zdecydowana co do swojego talentu i patrzyła w inną stronę. Dopiero kiedy zorientowała, się na czym polega przyjaźń i pomoc każdemu. Lubiła to co robiła ziołolecznictwo i magia, powstał znaczek spirala a w jej środku serce, które oznaczało miłość do każdego kucyka i innych stworzeń (Clover wierzyła, że wszystko co żyje ma duszę, odrębną od kucyków, kiedy zrywała kwiaty, zioła, lub gałązki cichutko prosiła je o ich cząstkę siebie jak i przepraszała). Zielona spirala oznaczała jej charakter: wrażliwość ale i upartość czasem faktycznie potrafiła być zakręcona, ale wiedziała co robi w tym wszystkim tylko inni nie rozumieli tego na początku.Spirala również oznacza życie, które Clover szanuje.

 

Umiejętności: Magia wszelkiego rodzaju, czytanie w myślach, teleportacja, tworzenie magicznych skrzydeł  i różnych potrzebnych rzeczy do urzytko co dziennego(wszystkie inne zaklęcia, które powinny znać magowie), wciąż się uczy nowych rzeczy. Ziołolecznictwo i inne temu podobne, pierwsza pomoc, hipnoza. Zrobić opatrunek z najprostszych składników.

 

Inne informacje: Klacz ma swój szósty zmysł, szybko zmienia zdanie umie przewidzieć czasem sytuację. Potrafi wyjść z trudnych i zawiłych opresji, poskramia różne zwierzęta i tzw. potwory. Lubi zabawę. Szybko się uczy, nie lubi używać jakiejkolwiek broni. Potrafi być bardzo przekonująca, jest sprytna, urocza milutka, szybko może zmienić swój nastrój w bardzo niesympatyczną i niegrzeczną klacz. Nauczyła się również szyć, choć tego na co dzień nie robi.

Edytowano przez Anathiela
Link do komentarza

Pierwsze na co zwróciłam uwagę: "

"Mieszając wywar dla swojego pierwszego klienta, nie myślała o zemście, wręcz o odwróceniu tego wywaru gdzie włożyła zioła i kwiaty, ale efekt działania odwróciła zaklęciem i stało się bardzo mocne i tak w wieku 8 lat pojawił się jej Cuty Mark :Zielona spirala w środku z sercem czerwony."

Coś mi się zaczęło gmatwać jak to czytałam i na początku nie zrozumiałam sensu tego zdania. Jest zdecydowanie za bardzo złożone i dziwnie napisana. No i wiem że to czepianie się, ale chyba powinno być "z czerwonym sercem", a nie "z sercem czerwony". Co to jest czerwona? (bo wtedy tak to się odbiera) XD

 

A tak poza tym fajnie, że jest autorski rysunek. Imię kojarzy mi się z Odlotowymi Agentkami, które oglądałam w dzieciństwie, ale mniejsza 8D Ale ogółem, postać fajna, nie jest jakąś super wielką gwiazdą, nie ma stada wielbicieli, to normalny jednorożec. Podoba mi się.

Link do komentarza
  • 1 month later...
Gość Littlebart

Ocek może być do pewnego momentu... Z tymi sztyletami usunął bym to. Opisujesz bohatera z gry Assassin Cree'd czy kucyka?

 

Art : Najładniejsza i najlepsza rzecz ratująca według mnie tego OC. Narysowany ołówkiem,  ładnie dobrany kolor ale zauważyłem tam dziwną rzecz... Ona ma płciowe narządy męskie? Chyba przesadziła z tym zielarstwem.  Spróbuj to wygumkować, bo art wspaniały.

Talent : Jeżeli piszesz, że talentem jest zielarstwo, to dajesz to na pierwszym miejscu, albo jeżeli talentem jest "godzenie" ludzi to piszesz to na początku a nie zaczynasz od najmniej istotnych rzeczy, więc to zmień.

Charakter : Co ma charakter do umiejętności posługiwania się sztyletami ?

Historia : Mówię, że była by ok jeżeli nie te sztylety.

 

Ocek na ocenę dostateczny =

 

Jeżeli zmienisz tę umiejętność posługiwania się bronią i dokonasz korekt o jakie Ci napisałem będzie na pewno trochę lepszy. Pozdrawiam.

Edytowano przez Littlebart
  • +1 1
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Niezły OCek, ale chyba za dużo umie, a przy tym wad też specjalnie nie ma, więc jest trochę niezbalansowany. Ale nie razi to tak bardzo. Ogólnie na plus. Przynajmniej nie straciła rodziców i nie ma czarnej sierści i grzywy i smoczych oczu. :lol:

Do samej historii może nie można się specjalnie przyczepić, ale do stylu, jakim jest napisana, już tak. To wszystko jest lekko pogmatwane, poza tym są błędy. Korektor by się przydał.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...