Skocz do zawartości

Spirited away: w krainie bogów


Recommended Posts

Czy ktoś na forum oglądał ten film? Było to moje piętrze obejrzane anime i muszę przyznać, że mam do niego sentyment... To dzięki niemu w wieku sześciu lat zaczęłam interesować się kulturą japońską...

Ale do rzeczy. "Spirited away..." opowiada historię dziewczynki o imieniu Chihiro, która razem z rodzicami miała przeprowadzić się do innego miasta. Jednak po drodze ona i jej rodziciele zatrzymali się w okolicy na pozór opuszczonej. Nieświadomie wkroczyli na ziemie należące do bogów, duchów i demonów. Dorośli za karę za spróbowanie jedzenia należącego mieszkańców zaświatów zostali zamienieni w świnie. Samotna Chihiro została ochroniona przez jednego ze służących duchów. Tak rozpoczęła się jej przygoda w krainie bogów...

"Spirited away..." to naprawdę wzruszające, przepełnione fantazją anime. Jest moim faworytem i szczerze polecam ten film każdemu otaku. :fluttershy5: Ale co wy o nim sądzicie? Podzielcie się swoją opinią z innymi.

Link do komentarza

Świetny film oglądałam wszystkie filmy animowane tej wytwórni. dla mnie 10/10. Jak chcesz mogę Ci podać inne filmy tej wytwórni. Ogólnie najbardziej lubię właśnie

Spirited awey

Jeśli są utrzymane w podobnym klimacie i też potrafią zachwycić, to czemużby nie. :fluttershy5: Ale co najbardziej cię, że tak powiem, urzekło w "Spirited away..."? Bo mnie klimat, bajkowy, ale szczery do bólu. I ta kreska... Cud, miód, malina. ;)
Link do komentarza
  • 4 weeks later...

Dla mnie Spirited Away jak i inne filmy z tego studia są czymś, czego nie da się obejrzeć tylko raz. Fabuła jest dość zawiła i niektóre wątki są poukrywane. W Spirited Away podoba mi się to, że jest takie baśniowe, pełne magii i uczuć a obejrzałem go po raz pierwszy całkiem niedawno, może miesiąc temu. Charakterystyczna kreska może się niektórym nie spodobać ale ci, którzy lubią takie klimaty zostaną przy tym anime do samego końca, także polecam wszystkim :)

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...