Skocz do zawartości

Rafał Kosik - "Felix, Net i Nika"


Camed

Recommended Posts

Chciałbym zacząć wątek o naprawdę świetnej serii książek w wykonaniu Rafała Kosika. Piszę mianowicie o ciągu książek... Tam dam dam tss... "Felix, Net i Nika". Jest to moja ulubiona seria książek. Opowiada o przygodach 3 gimnazjalnych przyjaciół. Net specjalizuje się ponad ponad przeciętną znajomością informatyki, Felix jest wspaniałym technikiem i konstruktorem, a Nika jest sierotą posiadającą zdolności paranormalne. Przeżywają różne, niesamowite przygody, wpadają w tarapaty. Zupełnie niechcący podróżują w czasie, ale prawie zawsze, znajdują wyjście z sytuacji. Bardzo im w tym pomaga program napisany przez Neta; Manfred. Posiada on sztuczną inteligencje, uczy się i myśli logicznie. Pewną wersją tego programu zostaje także "zarażony" robot Felix'a, o nazwie Golem Golem. Dla autora serii naprawdę "High Five". Jest ona dopracowana w każdym szczególne, drobnostce. Jeżeli nie czytaliście, zapraszam do lektury, jeśli tak, zapraszam do wypowiedzi w temacie :cool:

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Czytałam to będąc jeszcze w podstawówce i dokładnej fabuły każdej części nie pamiętam dokładnie. Tasiemiec to jest straszny, mój brat miał całkiem sporą kolekcje tych książek, wydaje mi się, że większość tych tomów, ale na bank wszystkich nie posiadał, bo właściwie to ile można czytać o tym samym. Tak, tak wiem, że w każdym walczyli z zupełnie innym złem, ale i tak koniec końców na jedno wychodziło. Jednak trzeba przyznać, że całkiem sympatyczna ta seria była i czytałam ją z przyjemnością, ale nie sięgnęła bym po nią teraz, wyrosłam już z tego typu literatury, a to jest typowa młodzieżówka, a młodzieżówki zazwyczaj są przeznaczone dla gimnazjalistów, a nawet młodszych osób czasami.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...