Skocz do zawartości

Nocne Zwidy [Oneshot][Sci-Fi][Dark][Comedy]


Recommended Posts

  • 10 years later...

Witam serdecznie.
 

Fanfik przykuł moją uwagę z dwóch powodów. Nie miał żadnego komentarza, a w dodatku Dark i Comedy to niecodzienne połączenie. Po jego przeczytaniu już wiem, czemu te połączenie tu pasuje, chociaż nie koniecznie działa.
 

W fanfiku mamy fabułę w fabule. Ot, Lyra wymyśla sobie historyjkę do tego, co roi jej się po nocach. Sam motyw jest nawet ciekawy, ale sam komizm sytuacji, zwłaszcza zakończenia, jakoś szczególnie mnie nie rozbawił.
 

Pod względem technicznym jest znośnie. Dałem parę poprawek w komentarzach, chociaż prawdę mówiąc, wątpię by autor cudem ożył i je zaakceptował. Boli brak justowania, chociaż nie jest to chyba błąd, więc nie obniżam za to oceny, ale brak – już muszę zanotować.
 

Klimat jest. I chyba tyle mogę na ten temat powiedzieć. Serio, komedia nie jest śmieszna, a dark nie jest mroczny. Nie czuć niczego w ogóle.
 

Postacie występują i to też jedyna ich cecha. To serio mogłyby być jakie bezimienne, nikomu nie znane ocki i opowiadaniu by to nie zaszkodziło ani trochę.
 

Ciężko mi się do tego fanfika jeszcze jakoś odnieść, zważywszy na jego ekstremalną krótkość (2 strony!).
 

Podsumowując, jest to wyjątkowo miałkie opowiadanie, z zaledwie jednym ciekawym pomysłem, na którym całość jest oparta. Może ma to sens, może ktoś tu zauważy jakiś głębszy żart, głębszy mrok, albo po prostu coś, czego ja nie widzę. Nie wykluczam. Ale osobiście odradzam czytanie tego, nic nie stracicie.
 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...