Skocz do zawartości

Tła w rysunkach


Metka04

Recommended Posts

Kiedy już rysujemy kucyka dobrze by było nie pozostawiać dookoła niego gładkiej kartki. Można pokolorować na jeden kolor, lekko zarysować trawkę itp lub bardzo się postarać i zrobić pełne, dokładne tło, dzięki któremu obrazek opowiada jakąś historię  :) Jakie tła najbardziej Wam się podobają? Zazwyczaj można znaleźć drzewka i widoczki, bo to takie naturalne kacykowe otoczenie, które dość szybko się rysuje. Macie jakieś swoje preferencje do najlepiej pasuje i dobrze wygląda? Co rysujecie najchętniej, a czego nie lubicie? Wstawiajmy tez zdjęcia tego co zwróciło naszą uwagę  :)

 

 

 

 

Jeżeli wrzucasz czyjeś prace, bądź uprzejma wymienić ich autorów - to pozwoli uniknąć wszelkich zarzutów o ich przywłaszczenie. Jeżeli to Twoje prace, to możesz zignorować ten wpis.~Dolar84

post-4570-0-13825500-1382613462_thumb.pn

post-4570-0-53000200-1382613573_thumb.jp

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wat?

Nie rozumiem przesłania tematu... mamy dyskutować o tłach czy sobie pomagać w ich robieniu? Tła to tylko tła, liczą się w głównej mierze postacie przedstawione na rysunkach.

Nikt nie powiedział, że dalszy plan być piękną panoramą przedstawiającą uroki Equestriańskich miast i miasteczek, lasów, łąk, gór, mórz; przy rysowaniu jednej postaci można postawić na abstrakcjonizm lub użycie tekstury.

Przykłady, które załączyłaś mają tła wynikające mocno z kontekstu sytuacji i postaci, które się na nich znajdują, a nie sztuką jest wymyślić, że przyjaciółka każdego żyjącego stworzenia będzie na łonie natury, natomiast oczytana klacz będzie ukazana w towarzystwie książek.  :forgiveme:

Poza tym dlaczego mamy się zajmować scenerią skoro jeszcze nie omówiliśmy kucyków samych w sobie? :lunathink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki są z deviantartowej ogólnej wyszukiwarki (powinnam usunąć? czy np posty działu "galeria" są każdorazowo autorstwa właściciela wypowiedzi?). Temat założony w celu urozmaicenia naszych pracek, aby zaciekawić przedstawieniem kucyka i dbać o estetykę pracy. Może być inspiracją dla osób nie mających pomysłu na nie, dla takich które jeszcze się nigdy nie podjęły a chciałyby itp

A dlaczego mamy się zajmować tłem? Bo wątków o kucykach jest mnóstwo i stale się rozwijają, a w dziale plastycznym tło również wchodzi w skład pracy i dobrze zrobione podkreśla nam charakter kuca :) Jeśli ktoś nei chce - nic na siłę, można omijać. 

Edytowano przez Metka04
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki są z deviantartowej ogólnej wyszukiwarki

 

 

Odnosząc się do adnotacji Inkwizytora powinnaś edytować post lub załatwić to drogą prywatnej wiadomości 

 

 

powinnam usunąć?

 

 

Lub podać autora. Nawet w nazwach plików masz ich nicki więc użyj Google :forgiveme:

 

 

czy np posty działu "galeria" są każdorazowo autorstwa właściciela wypowiedzi?

 

 

Posty działów "Galeria" każdego kucyka są zbiorowiskiem dzieł poświęconych danemu kucykowi. Rozmawiałam na ten temat z Arjenem i tak - powinno się umieszczać każdorazowo przynajmniej nick autora, ale nikt sobie z tego nic nie robi, a moderatorzy mają lepsze zajęcia niż przekopywanie dA/Derpiboo w poszukiwaniu źródła, więc... :dunno:

 

 

Bo wątków o kucykach jest mnóstwo i stale się rozwijają, a w dziale plastycznym tło również wchodzi w skład pracy i dobrze zrobione podkreśla nam charakter kuca

 

 

Właśnie chodzi o to, że nikt nie zrobił wątku poświęconego anatomicznej analizie kucyków, a Ty wyjechałaś z tematem o tłach :forgiveme:

 

Jak dla mnie temat źle zorganizowany i po prostu bez sensu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w wolnym czasie poszukam autorów i dopiszę, chociaż tego wypadałoby wypadać w każdorazowym wątku a nie wybiórczo. To, że brakuje wielu tematów np anatomicznych itp znaczy, że trzeba je zrobić :) Nie ma co ograniczać jednych kryteriów rysunkowych na rzecz niedoborów innych :) Pytałam się właśnie gdzie dodać takowy watek i wskazano mi to miejsce. Tylko skoro nie ma tomatów o rysunku poniaczków to pojawia się pytanie, czy jeśli powstaną będą w ogóle potrzebne? bo trzeba by narąbać kilka - o anatomii, o kolorowaniu i tak dalej a to już duży wkład w forum, którego jako nowa użytkowniczka bez konsultacji nie chciałabym podejmować. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widzę problemu, żeby ten temat tutaj stał. Posiada potencjał do rozwinięcia merytorycznej dyskusji na temat związany z twórczością i daje możliwość wymiany doświadczeń naszym fandomowym rysownikom, dlaczego więc miałby się nie przyjąć?

 

Jeżeli będzie cieszył się dużą popularnością nie widzę wręcz problemów, żeby go przypiąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo :) Niestety większość osób nie wykonuje teł, ale może chociaż wyrażą swoje zdanie/gust na ten temat. I teraz pytanko na temat który poruszyła Aglet - o założeniu tematów plastycznych takich jak anatomia, rysowanie kucyków, kolorowanie i tak dalej. 

 

<Ogólnie teraz te nasze dyskusje dotyczące idei powstawania takich tematów, trzeba by chyba przenieść do działu z pomysłami na ulepszenie działu czy coś takiego>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo mi się podoba, masz dobry tu udział droga Metko ;)
Tła...o zgrozo! Tła zawsze były moją udręką, ale wiem,że praca bez tła to prace nieskończona i zawsze staram się jako tako tło zrobić. Ja szczególnie preferuję w delikatnych akwarelowych tłach , nie muszących obejmować całej kartki ,a tylko postać, bądź jej część. Prszykład:

octavia_by_turonie-d6kzvhw.jpg


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...