Skocz do zawartości

[Quiz] Vinyl oraz muzyka elektroniczna


Cipher 618

Recommended Posts

Utwór powstał w roku 1936. Jeśli chodzi o DJów, to byli to między innymi Tiësto i Armin van Buuren. Pojawiał się w soundtracku nie tylko Plutona, ale też szeregu innych filmów, na przykład Amelii. No i podobno był jedną z ulubionych piosenek - jeśli można to tak kolokwialnie nazwać - Kennedy'ego.

Edytowano przez Salmonella
Link do komentarza

Macie rację  :fluttershy5:

 

Adagio for Strings to utwór - kwartet smyczkowy, który uznawany jest za jeden z najsmutniejszych jakie kiedykolwiek powstały. Był grany na pogrzebach wielu znanych osób.

 

Salmonella - 5pkt. (żeby było sprawiedliwie)

 

Pytanie 8

 

Co napisała na "Ponybooku" Vinyl, że Octavia jest aż tak wściekła?

 

2v2frc6.png

Link do komentarza

To crossfader. Służy do tworzenia płynnych przejść między utworami i wyciszania fragmentów dźwięku. Pierwszy udokumentowany crossfader znajdował się w stworzonym przez Richarda Wadmana około 1977 roku, ale sam termin był używany już wcześniej.

 

Świetnie to opisałaś. Nie wnikam w źródła :fluttershy5:  Za tak rozbudowaną odpowiedź 4pkt, a za bonus 1pkt. Łącznie 5pkt. 

 

Ktoś chętny na 1pkt? 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Dużo zależy od naszego cudownego Dj'a :aj5:
Całkiem podstawowym sprzętem, którym może się posłużyć Dj to: Dwa decki (gramofony) i mikser, dodatkowo mikrofon lub sprzęt typu all in one: SWAG'owy CDJ, gdzie nie mamy styczności z winylami, tylko tarczami. :fluttercry2:

 

Ciekawsze jest użycie dwóch decków/kontrolerów, miksera/kontrolera i ''jabłkowego'' lapka. Daje to wygodną możliwość miksowania przy pomocy mp3 (itd...), ale nie odbiera możliwości ''poczucia muzyki'' przez normalnego winyla :squee: A o kożyściach związanych z efektów softów nie wspomnę ;)
Do tego zestawu możemy dorzucić mikrofon, launchpad/sampler (do przejść i własnych wstawek i kompozycji) i procesor efektów (jakby komu było mało) xD

Zależnie od stylu Dj'a możemy pomyśleć o słuchaweczkach :twiblush:

Vinyl Scratch bawi się dwoma deckami i maksymalnie uproszczonym mikserem.

Link do komentarza

I komu ja mam przyznać maks punktów? Tym bardziej, że jest tyle możliwych odpowiedzi. Ale pamiętajcie. Chodzi o podstawę podstaw.

 

A pudełka typu "all in one" są dobre w jednym - wysadzeniu za pomocą dynamitu. Miałem takie. Sporo kasy w plecy. Aha. Słuchawki to PODSTAWA. Taka mała podpowiedź z mojej strony.  :fluttershy4:  A tak przy okazji. Winyle ustępują CD/mp3 (choć widziałem niezłe mieszanki CD/winyl/pendrive/laptop). Nikogo nie powinien zdziwić fakt, że DJ grający z CDJ-2000  :rd3: przynosi pendrive i laptopa. Takie czasy.

 

Dla mnie liczy się jakość setu, a nie na czym powstał.  

Link do komentarza

Ok, miałem niezłą zagwozdkę. Odpowiedź jest prosta: minimum dwa źródła dźwięku, mikser oraz słuchawki.

Niewiele DJów, przynajmniej z mojego gatunku używa gramofonów. Przerzucili się na odtwarzacze CD. Większość z nich używa czterech odtwarzaczy, a ulubionym jest chyba CDJ -2000 Pionieer'a. Słuchawki to podstawa. DJ musi słyszeć jak będzie brzmiało przejście / mashup zanim puści je dla ludzi. Basy muszą nachodzić na siebie idealnie inaczej efekt końcowy będzie męczarnią.

Oczywiście można wspomnieć o monitorach, aby DJ nie musiał robić słuchawek na cały głos. A świetne efekty można uzyskać odpowiednio zmieniając tony niskie, średnie i wysokie na mikserze. Ale to wyższa szkoła jazdy.

Podsumowując. Nikt nie otrzyma jednego punktu ponieważ wszystkie odpowiedzi są wyjątkowe.

Insomnia - 2pkt (nie wspomniałaś o słuchawkach, stąd -1) Swoją drogą widziałem kombinacje gramofon + odtwarzacz CD Pionieera.

Parabellum Edge - 3pkt - to się chłopie rozpisałeś ;) Dobrze, że poprosiłem o podstawy bo napisałbyś o kablach z najlepiej pozłacanymi końcówkami

PISKLAKOZAUR - 2pkt - "pomyśleć o słuchaweczkach" :yHRvV: Za coś takiego -1 Aha. Jeśli mówisz o CDJ firmy Pionieer to nie jest to "all in one" Te które znam to zwykłe odtwarzacze, a jedna sztuka nie nadaje się do stworzenia seta/u. Chyba że Pionieer upadł na dno i robi All in One. 

 

Laptop z odpowiednim oprogramowaniem (Virtual DJ) oraz kontrolerem AiO też się sprawdzi, ale do prawdziwego sprzętu ma się to jak tuningowany Trabant do Ferrari FXX

 

Taki przykład czterech odtwarzaczy + mikser (żadnego laptopa do efektów).

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Pytanie 12

 

Który DJ zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie TOP100 DJ Mag cztery razy z rzędu pobijając tym samym rekord Tiesto, który dominował przez trzy lata?

 

Bonus: Jak nazywa się jego najnowszy album (a za razem trasa koncertowa)? 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Uwaga. Ostatnie pytanie! I tu niespodzianka. Maksymalna liczba punktów, którą można otrzymać to... od 1 do 18. I kto powiedział, że znamy już zwycięzcę?  :huhwha:
 
Ale żeby je zdobyć trzeba się wykazać.

 

Pytanie 13 - ostatnie

 

W jakich grach mogliśmy usłyszeć utwory pewnego bardzo znanego DJa. Wymieńcie gry, nazwy utworów, ciekawostki dotyczące utworów (np czy to mix czy wersja klubowa, a może tylko stwożył remiks motywu głównego - podpowiedź ;) ), z jakich albumów pochodzą.  Podpowiem tylko, że ma coś wspólnego z radiem Vonyc Sessions.

 

Im więcej detali tym więcej punktów!

Link do komentarza

Zakładam, że chodzi o Paula van Dyka. Lecimy chronologicznie:

 

Wipeout 3 (1999) - utwór Avenue. W grze trwał on cztery minuty, rok później na płycie Out There And Back znalazła się wersja siedmiominutowa.

FIFA Football 2004 (2003) - utwór Nothing But You. Przeróbka piosenki Arctic Hemstock & Jennings. Śpiewają po norwesku O.o

Need for Speed: Underground 2 (2004) - kolejne wyścigi i remix utworu powyżej.

Mirror's Edge (2008) - to chyba będzie remix głównego motywu o którym wspominałeś. Oryginalna piosenka była wykonywana przez Lisę Mikowsky. Wydano jednak cały album zawierający remixy utworu. Twórczość van Dyka można znaleźć zarówno na wersji standardowej, promocyjnej, jak i amerykańskiej, przy czym w pierwszym przypadku jest to wersja krótsza, w drugim "radiowa", a w trzecim pełna, dziewięciominutowa.

Grand Slam Tennis (2009) - tutaj ciężko coś znaleźć (właśnie przeczytałam wywiad z tym gościem - mówiłam już, że ten quiz spełnia w moim życiu sporą rolę edukacyjną?). Wygląda na to, że skomponował cały soundtrack do gry.

DJ Hero (2009) - po raz trzeci pojawia nam się Nothing But You (w sumie to wygląda na to, że wersji tego utworu jest cały album)... Razem z piosenką I can't stop Sandy Rivery. 

DJ Hero 2 (2010) - For an Angel, pierwszy utwór van Dyka, wydawany kilkakrotnie (1994, 1998 i 2009).

Test Drive Unlimited 2 (2011) - znowu For an Angel? Tym razem "Angel in Heaven Radio Mix".

Grand Slam Tennis 2 (2012) - tak jak poprzednio Paul van Dyk skomponował cały soundtrack.

 

Z zadaniem sobie przeciętnie poradziłam, ale jakieś punkty powinny być. Dziękuję!  :twiblush2:

A to o funkcji edukacyjnej jest w stu procentach poważne - nie słucham tego typu muzyki, ale wyszukiwanie odpowiedzi na pytania przyniosło mi sporo satysfakcji i ciekawej wiedzy, więc dziękuję za dobrą zabawę.

Edytowano przez Salmonella
  • +1 1
Link do komentarza

thumb.png

 

Quiz trwa do końca 2 grudnia. "Może" ktoś Cię jeszcze przebije, lub chociaż poda jakieś ciekawostki dotyczące samego DJa (ale nie biografia)...

 

Przyznam, ta odpowiedź zwaliła mnie z nóg. Myślałem, że padną NFSy, TDU2, DJ Hero, ale to? Serio... szacun. Mimo, że szukałaś odpowiedzi w internecie to zasłużyłaś na bonus, ale poczekam do jutra do 24:00.

 

Podsumowując. Dwie osoby zdominowały ten Quiz, ale powalczcie do końca. Cieszy mnie fakt, że choć jedna osoba zainteresowała się muzyką, której nie słucha na co dzień. A może jednak? ;)

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

No to poległem O.o Choć znam autora, to moja znajomość ogranicza się jedynie do:

-NFS Underground - Nothing but you

-Mirrors Edge - mix motywu

-Test Drive Unlimited 2 - For An Angle

Resztę musiałbym już googlować, bo jestem za głupi :(. Z gier wyścigowcyh zapamiętałem tylko tyle, bo zwykłem puszczać własną listę z pierwszym miejscem zajmującym Demon Speeding by Rob Zombie.

 

Anyway Salmonella - Gratuluję ;) Przegrać z kimś takim to żaden wstyd :)

 

 

PS. Triste - A może konkurs/zabawa/rozmowa o mocniejszym brzmieniu? :soawesome:

Edytowano przez Parabellum Edge
  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...