Skocz do zawartości

Znajomość internetowa..Czy jest czegoś warta?


OttonandPooky

Recommended Posts

U mnie jest nieco inaczej i pewnie nie jestem jakimś wyjątkiem. Najpierw poznaję osobę w świecie wirtualnym, a potem staram się ją poznać twarzą w twarz, dlatego wyruszam na meety, nawet te najmniejsze, jeżeli wiem, że tam tamta osoba będzie (na razie jest to tylko Śląsk, bo na dalej mnie nie stać :lol: ). O dziwo wiele łatwiej jest mi powiedzieć coś komuś w cztery oczy, niż tak beznamiętnie i bez uczuciowo, jak to jest w internecie. Czasem, przed spotkaniem pojawia się nutka jakiegoś strachu, ale jak się zwykle okazuje, zupełnie niepotrzebna.

Edytowano przez CzArny
Link do komentarza

Jest. Ciężko mi stwierdzić czy mniej niż znajomośćz reala, czy tyle samo, ale na pewno nie jest bezwartościowa. Kiedyś z kilkoma osobami z klanu potrafiliśmy naprawdę sporo czasu przegadać, kilka razy nawet robiliśmy spotkania irl (mimo że mieszkają na drugim końcu polski), Kontakt się w końcu urwał, ale tak samo przecież miałem z wieloma znajomymi z reala..

Link do komentarza

Aż sie wypowiem.
Czy jest warta? To zależy od osoby którą sie poznało, w moim przypadku jak najbardziej warta.
Siedze na pewnym kucowym ircu, poznałem tam kilka osób, to już prawie dwa lata, w tym czasie w realu poznałem 4 z nich, i cholera nie żałuje, spotkałem sie z nimi, napiłem sie z nimi, pośpiewałem, jak się długo i często rozmawia z takimi osobami, to nie ważne czy to z reala czy z neta, znajomość jest tak samo warta.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Rożnie z tym bywa, każda relacja wygląda inaczej. U mnie większość była spoko po kilka lat nawet, ale kiedyś grałam na forach RPG z jedną dziewczyną która zawsze była przywódcą, a ja zwykle jej zastępcą i mimo, że nie gramy od daaaaaawna, nadal jesteśmy w kontakcie i czasem potrafimy mieć naprawdę długie i szczere rozmowy. Znamy się już 10 lat. A i btw. nigdy nie widziałyśmy się na żywo.

Miałam też świetnego przyjaciela z Danii i miałam nadzieję, że nasza relacja będzie taka jak ta powyżej, ale niestety zauroczył się we mnie, ale ja w nim nie no i... rozpadło się.

Link do komentarza

Przyjaźń w internecie? Różnie z tym bywa. Przede wszystkim wiele ludzi w wirtualnym świecie zachowuje się o wiele inaczej, niż normalnie, więc możesz poznać fajną osobę na jakimś forum, a w realu jest on skończonym chamem, bądź na odwrót. Jednak, jeśli osoba zachowuje się tam samo zarówno przed komputerem, jak i poza nim, nie widzę problemu, dla którego nie mógłby znaleźć sobie jakiegoś kolegi. Jednak szukanie sobie kolegów w internecie "bo mnie nikt nie lubi" jest dość głupim pomysłem.

 

Ja osobiście wierze w to, że można sobie znaleźć przyjaciela w internecie, spotkać się w realu i nadal być przyjaciółmi. Jednak w dzisiejszych czasach nikt Ci nic nie zrobi, jeśli będziesz zachowywać się jak cham, więc duża część ludzi ujawnia swoje zwierzęce cechy i zachowują się jak skończeniu skur*iele.

 

Czy miałem taką sytuacje? Kiedyś na tym forum poznałem kolesia, z którym zawiązałem kontakt. Często i dużo z nim pisałem. W sylwestra, w boże narodzenie, w urodziny itd. Gadaliśmy o wszystkim, nawet o własnych, życiowych problemach. Pomagaliśmy sobie nawzajem, lecz nigdy nie spotkaliśmy się. Dzięki niemu zacząłem grać w dzisiaj moją ulubioną grę, jaką jest Dota 2. Pamiętam, że po zobaczeniu Equestrai Girls bardzo mi się ten film spodobał i namawiałem go, aby i on obejrzał, pomimo iż był negatywnie do tego nastawiony. Po obejrzeniu stwierdził, że jest to najgorszy i najgłupszy film na świecie, że piosenki to dno itd. Ja, nie mogąc słuchać takich słów od tak bliskiej mi osoby, kazałem mu się zamknąć, a ponieważ to nie skutkowało, skończyłem rozmowę. Od tamtej chwili się nie odzywamy, lecz wciąż mam go w znajomych. Wiem jednak, że czasem "lekko" mnie obgadywał z moim bratem, a czasami zachowywał się bardzo dziwnie, lecz ja wciąż się z nim zadawałem, aż do tej chwili.

 

Pomimo tej sytuacji, wciąż wierze, że w internecie można znaleźć osobę, która może stać się twoim najlepszym przyjacielem. Wierze, że może powstać taka sama więź, która łączy kucyki z mane 6. Bądźmy dla siebie mili, szanujmy się i zachowujmy, jak na ludzi przystało, a poznamy dzięki temu wiele wspaniałych ludzi, pomimo iż będziemy widzieć tylko ich avatary.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...