Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Elizabeth Eden

[Dyskusja] Dlaczego MLP, a nie np. takie Winx?

Recommended Posts

Hehe. A AppleJack nie wytwarza jabola... no wcale... wcale całe Ponyville nie przybiega, żeby się nawalić, a Pinkie wcale nie żłopie najwięcej, ale trzeba kucowi przyznać, że ma mocną głowę. Nawet nie widziałem, żeby kaca potem miała O.o.

Wysłane z mojego drewniaczka o jakże dumnej nazwie LG-E400

Ok, ale nie pokazują tego wprost :) Ot taki Bender pije "nałogowo" ponieważ jest napędzany alkoholem. Mógłby pić czysty metanol, ale skoro istnieje alternatywne, a do tego smaczne paliwo... Swoją drogą odcinek w którym pędził piwo w "brzuchu" po prostu mnie rozłożył :lol: W MLP można się tylko domyślać, że cydr zawiera alkohol.

Edited by Triste Cordis

Cóż, MLP:FiM ma w sobie coś wyjątkowego, coś co potrafi cię przyciągnąć i zmusić do oglądania kolejnych odcinków dobrowolnie. Animacja jest na bardzo wysokim poziomie, a sam serial w każdym epizodzie ma jakiś morał. Każda postać jest wykonywana ze starannością, a to kolejna mocna strona.

No i oczywiście najważniejsze - potrafi wyciągnąć z szarej, otaczającej nas rzeczywistości, co mogę potwierdzić własnym przykładem. Właśnie dzięki tej "bajce" mój pogląd na świat się zmienił, zacząłem się cieszyć życiem.

Cieszę się z tego kim jestem i nie mogę sobie wyobrazić, abym nie należał do tego fandomu.  :fluttershy3:

• Upvote 1

Animacja jest na bardzo wysokim poziomie

Wypraszam sobie,bo na wysokim poziomie to mogą być animacje ze Studia Ghibili, albo pełnometrażówek Disneya, a tutaj to jest zwykła ,ale przyznaje płynnie wykonana animacja we flashu. 

Edited by OttonandPooky

Wypraszam sobie,bo na wysokim poziomie to mogą być animacje ze Studia Ghibili, albo pełnometrażówek Disneya, a tutaj to jest zwykła ,ale przyznaje płynnie wykonana animacja we flashu. 

Każdy ma swój gust, jedni będą lubić animację we flashu, inni tak jak napisałeś pełnometrażówki Disney'a. To było moje subiektywne zdanie, więc nie wiem czego się czepiasz.

On o tym mówi od strony technicznej a nie od strony gustu a to ogromna różnica. I ma rację. Za każdym razem jak ktoś mówi że animacja w MLP jest dobra (a nie ładna) gdzieś na świecie płacze profesjonalny animator. Nad tym oczywiscie tez pracowali profesjonalisci ale sukces stylu animacji MLP polega na tym ze jest prosty i przejrzysty, oparty na takich schematach że łatwo go skopiować no i tyle. Styl i płynność są miłe dla oka i łatwe do odtworzenia dla amatorów animacji co efektywnie zwiększa fandom ale animacja od strony technicznej nadal jest na takim poziomie na jakim pop jest na liscie różnych gatunków muzyki- jest prosty, chwytliwy i wkręca sie w mózg ale trudno powiedziec że jest technicznie wysoko lol.

Edited by Burning Question

Auć, wybacz mój błąd, poprostu kiedy tworzyłem tamten post miałem co innego na myśli, a co innego napisałem. Chodziło mi właśnie bardziej o wygląd, a nie o stronę techniczną, więc jeszcze raz przepraszam. :flutterblush:

On o tym mówi od strony technicznej a nie od strony gustu a to ogromna różnica.

On*

Czego chcecie od Winx, fajna baja :lyra3: .

No cóż, MLP:FIM moim zdaniem jest bardziej podobne do kreskówek z CN(choć mogę się mylić), z tym że bardziej to przesłodzone.

Serial zawiera płynną i miłą dla oka animacje, co potrafi przyciągnąć nowych do fandomu, a wszystko to pomimo Flasha. ''Charaktery głównych bohaterek są tak mocno rozbudowane, każdy szczegół z serialu jest tak dopieszczony, że wciąga zaraz po obejrzeniu.'' - BądźmyPowazni

Jest to doskonały wybór jako odmiana pomiędzy takim Family Guy a jakąś płytką  bajeczką z głupimi żartami dla dzieci. Jest to odtrutka na ten okrutny(w sensie cywilizacja) i wulgarny świat przepełniony zboczeniami. Dzisiaj człowiek do takiego świata musi się już przystosować i sobie w nim radzić, ale chce również czasem od niego odpocząć.

Ma też świetne poczucie humoru, w odróżnieniu od takiej innej bajki dla dzieci, oraz dużo nawiązań do popkultury. Morał w serialu może czegoś nauczyć, przynajmniej więcej od innych bajek. Fabuła też wypada jakoś inaczej, razem z bohaterkami, a nie potrafię tego dokładnie opisać, ale znaczny wpływ na to miała Lauren, która była feministką.

Ogólnie łącząc wyżej wymienione zalety otrzymujemy nietypowy serial przeznaczony dla dzieci, ale przyciągający uwagę znacznie staszych  widzów, a jest nim My Little Pony: Friendship is Magic.

To właśnie odróżnia serial od innych bajeczek z minimini.

• Upvote 1

Dlaczego MLP a nie Winx lub coś innego? hmm odpowiedź jest prosta internet plus teraz same gnioty wychodzą.A jak były dobre kreskówki to internet nie był tak powszechny.

Oglądałam kiedyś Winx i byłam tego fanką, ale wyrosłam z tego...

Po pierwsze, kucyki nie odsłaniają swojego ciała, piosenki są świetne, nie jakieś enszantiksy tylko, fabuła jest ciekawa, kucyki mają ciekawych wrogów no i lepiej mieć kucyka na profilowym niż wróżki ^^

Ale to tylko moja opinia :fluttershy6:

Dlaczego Mlp? po prostu wole kolorowe gadające kucyki uczące przyjaźni :evilshy: (której dziś brakuje) niż np latające wróżki czy inne bzdety  :fluttercry:

Ponieważ znudziło mnie anime oraz jest to jedyna produkcja która daje mi: dobrą kreskę i animację; wiarygodne, ciekawe postaci; good waifu materials; czekam na kolejny odcinek z niecierpliwością, mimo, że jeden z drugim ma niewiele wspólnego; słodkości, kawaii i inne cute, które wylewają się z ekranu  :soawesome: ; rewelacyjny dubbing (przynajmniej w angielskiej wersji), bez zbędnych ohów i ahów co chwila; chwytliwe piosenki, które przypominają stare czasy Disneya (pewnie to też po części zasługa dubbingu); serial nie traktuje mnie jak idiotę (przynajmniej 1 i 2 sezon); no i przede wszystkim "plot" :molestia:

Sądzę też, że ludzie przesadzają tutaj z brakiem przyjaźni w innych produkcjach. Przyjaźń jest, tyle że tutaj jest ta przyjaźń jest... specyficzna. W większości mamy do czynienia z przyjaźnią do śmierci, lub tak sztuczną, że rzygać mi się chce od niej. Tutaj może nie jest to najbardziej prawdziwa w świecie, ale powiedziałbym, że jest nam o wiele bliższa niż w większości innych produkcjach.

To właśnie moim zdaniem jedna z 2 głównych sił serialu, ta bliskość którą czujemy, gdy oglądamy kolejne przygody kucyków, które walczą i wygrywają z tymi przeciwnościami życiowymi, z którymi i my walczymy. Spotkałem się z ludźmi, którzy wynieśli z tych lekcji przyjaźni wiele dobrego, i czasem potrafili się zatrzymać i zastanowić "a co by w tej sytuacji zrobił/a x-kucyk", robiąc tym wiele dobrego. Może to co powiem jest trochę oklepane, ale ludziom brakuje empatii i chęci bezinteresownej pomocy. Więc jeśli komuś kucyki pomogły stać się lepszym człowiekiem, nikt nie powinien mieć z tym problemu.

Drugą główną siłą serialu jest ta słodkość. Może to, że oglądałem anime mam trochę spaczony pogląd w tym temacie, jednak nauczyłem się, że faceci też chcą zaznać trochę słodyczy. Najlepszym przykładem są choćby anime. Azjaci już dawno to zauważyli i możemy się zapierać, ale prawdy to nie zmieni. I mógłbym się tu rozpisać na ten temat, ale chyba nie ma sensu tego, tłumaczyć na forum o pastelowych kucykach uczących ważnych lekcji o przyjaźni.

Można by się jeszcze rozpisywać, ale można po prostu napisać, że to po prostu dobry serial.

Edited by Zoameldar
  • Upvote 1

To chyba mój jedyny argument poza omówioną juz od A do Z fabułą i animacją,twarze kucyków gdy sie dziwią lub wkurzają rozwalają mózg i chyba w żadnej innej innej bajce takich rzeczy nie ma :twilight2: