Skocz do zawartości

Secret Past [NZ][Adventure][Violence]


Arktala

Recommended Posts

Sam fakt występowania na tych zaledwie dwóch stronach takich kwiatków jak szczerzona biblioteka czy podrzekanie do buntu, świadczy chyba najlepiej o poziomie tegoż dzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

 

1.Fabuła była by bardzo interesująca gdybyś lepiej to wykonał,czyli:

-Więcej opisów. Co? Gdzie? Jakie miejsce? Co zbaczył? Kogo spotkał?

-Więcej objaśnień i zmniejsz ten chaos bo chyba ci się Discord do opowiadania wbił, kompletnie nie wiem o co biega tak do końca.

 

Polecam jakiegoś bardziej znającego się "prerejdera" 

Przydało by się trochę poprawić,choć mogło by być to bardzo interesujące :D

 

Proponuję pisać dalej,lecz robić więcej objaśnień :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle tylko, że zapowiada się ciekawie. Nie nazwałbym tego rozdziałem, a prologiem. A skoro to prolog to do fabuły się nie przyczepię, będzie w rozdziale :D Sama notka "Do siebie" przypomina mi Amnezje (całkiem ciekawa gra nie powiem) I popracuj nad opisami. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Bardzo ciekawy fanfik, a do tego z podmieńcem, więc fanfik zgarnia swoje pierwsze plusy.

 

SPOJLERY

 

O czym to ja chciałem? Ach, no tak. Motyw amnezji pojawiała się już wcześniej i był wygodnym punktem wyjścia do tego, aby wprowadzić bohatera, ale również czytelnika w świat powieści. Przy okazji dostawaliśmy zagadkę do rozwiązania; kim tak naprawdę jest protagonista? Dokładnie tak samo jest w tym fiku, gdyż nasz podmieniec stracił wspomnienia. Autor zabił mi jednak ćwieka… nie do końca wiem, jak mam to wszystko interpretować. Zawsze można pójść na łatwiznę i oznajmić, że mamy tu do czynienia z gównianym warsztatem, a pisarz nie umie w opisy. Inne podejście zupełnie zmienia postać rzeczy. Skoro mamy tu do czynienia amnezją oraz zdezorientowaniem głównego bohatera, to może właśnie ten fik miał tak wyglądać? Czytelnik również nie jest w stanie do końca ogarnąć, o co tak naprawdę chodzi; dokładnie tak samo jak podmieniec.

 

Akcja rozpoczyna się w szpitalu. Główny bohater leży na łóżku. Jest hybrydą, jego zaklęcie przemiany dało mu wygląda wielu kucyków jednocześnie oraz skrzydła gryfa. Zjawia się lekarz i momentalnie każe wynosić się podmieńcowi z leczniczej placówki. Dosłownie na następnym akapicie protagonista jest już w jakieś karczmie. Orientuje się, że nie pamięta, kim tak naprawdę jest (no to mu trochę zajęło, ale kto wie, może po prostu wcześniej był jakiś przytępiony). Udaje się do łazienki, aby przyjrzeć się swojemu wyglądowi. Aby nie przyciągać uwagi, postanawia wykreować sobie nowy wygląd.

 

“Alicorn odpada, bo zbytnio rzucałby się w oczy. Wcielenie nie będzie miało przełożenia na siłę, więc raczej nie kucyk ziemski. Zostaje latanie lub magia. Magia ma więcej zastosowań. Więc jednorożec. Łatwiej jest wpłynąć na ogiera będąc klaczą, niż na klacz będąc ogierem, więc płeć wiadoma. Ubarwienie nie może być zbyt jasne by nie rzucać się w oczy. Zbyt ciemne też nie najlepiej. Taki ciemno fioletowy będzie dobry. Grzywa najlepiej niebieska. Oczy niech będą zielone. Jeszcze zostaje znaczek. Nie powinno to być nic łatwego do sprawdzenia, a najlepiej coś co łatwo byłoby udać. Globus! jako oznaka podróżowania, podmieniec nie wiadomo skąd wiedział sporo na temat geografii. Gdy nikt nie patrzył zielone światło mrugnęło i zmieniło podmieńca w zaplanowany sposób. Postać wyszła z męskiej toalety tak by nie zostać zauważoną.”

 

Bruh… No dobra, rozumiem, dlaczego postanawia nie zwracać na siebie uwagi. W końcu sam nie wie, kim jest i co się z nim działo w przeszłości. Być może zagraża mu jakieś niebezpieczeństwo, więc oddalenie od siebie ciekawskich spojrzeń ma sens. Trochę nie rozumiem tego, dlaczego niby siła fizyczna miałaby nie przejść na jego nową formę, ale magia już tak. Przecież kucyki ziemskie również mają w sobie magię. W samym serialu podmieńce nigdy nie wykazały się zdolnością rzucania zaklęć kucyków (poza Chrysalis, no ale to jednak wyjątkowa jednostka), więc zamiana w jednorożca nie powinna dać mu żadnych benefitów. Okej, to jest fanfik, ale to wciąż nie trzyma się kupy. Wspominałem o tym parę sekund temu; dlaczego zdolności jednej rasy nie przechodząc na podmieńca po przemianie, a zdolności drugiej już tak? 

 

Hehe… klacz ma większy wpływ na ogiera? Nooo… może? W sensie, obserwując otaczającą mnie rzeczywistość oraz słuchając o doświadczeniach innych,  mogę stwierdzić, że kobietom (generalnie) łatwiej jest rozpocząć inicjację seksualną i mieć więcej zbliżeń, gdyby tego chciały. Oczywiście to nie jest reguła trzymająca się każdego przypadku. To jest moja opinia i takie odnoszę wrażenie, lecz nawet badania ankietowe to popierają. W sumie podobnie jest, jeżeli chodzi o rozpoczęcie okresu dojrzewania. Dziewczynki również zaczynają jako pierwsze (a Tomasz z Akwinu mówił, że to dlatego, bo kobiety są gorsze, bo to plew. Dopiero faceci, którzy dojrzewają dłużej, są niczym złociste kłosy pszenicy… No i oczywiście nie mogę zrobić nic innego, niż się zgodzić z tym stwierdzeniem, Sori gearls xD) 

 

Więęęc… jeżeli ten podmieniec chce zaruchać, to proszę bardzo. Rzeczywiście powinno mu to przyjść łatwiej. Co do reszty… no jednak są pewne sektory, w których obecna płeć bohatera nie będzie mieć znaczenia, a nawet utrudni sprawę. Co do kolorów umaszczenia… No nie wiem, komentujący w dokumencie wskazywali na to, że takie kolory będą zwracać na niego uwagę. No ale do jasnej cholery; przecież w Equestrii wszyscy tak wyglądają. I że niby oczy są jakieś wyjątkowe? W sensie… zielone oczy? Tak? Wow, zielone oczy, nigdy takich nie widziałem… Zwrócę również uwagę na to, że protagonista jest niezwykle ostrożny, a przynajmniej stara się sprawiać wrażenie takiego. Tak więc dlaczego czym prędzej nie zmienił swojej formy? Aha no i gdy już zamienił się w klacz, to wyszedł z męskiej toalety, do której pierwej się udał. No to rzeczywiście nie zwróci niczyjej uwagi.

 

Następne zdanie informuje nas, że podmieniec chyba nie jest już w karczmie. Siada na jakieś ławce, a nie ławie, które występują pod dachem gospody. Odkrywa ukrytą wiadomość w swoich jukach. Można z niej wyczytać, że główny bohater był jakimś agentem, płatnym zabójcą, który dokonywał przeróżnych aktów prowadzących do destabilizacji politycznej na kontynencie. Poznał również pewną tajemnicę o swoim roju, dlatego właśnie postanowił wymazać swoje wspomnienia. To musiało zostać zainspirowane grą Amnezja. Dalej dowiadujemy się, że jednak wciąż pozostaje w karczmie. Wykupuje dostęp do obskurnego pokoju i zamyka się na cztery spusty. Jakiś czas później, gdy próbuje zasnąć, słyszy zamieszanie na korytarzu. Straż miejska go poszukuje i postanawia wypytać właściciela przybytku o to, czy nie kręcił się po jego lokum ktoś podejrzany. Odpowiada twierdząco, na co nasz podmieniec postanawia rzucić zaklęcie na drzwi i się zabunkrować przed wtargnięciem strażników. Wszystko kończy się tym, że główny bohater ucieka przez okno i udaje mu się wmieszać w tłum. Tłum? Ach, zapomniałem dodać na samym początku, że to wszystko ma miejsce w Ponyville, więc o tłumie nie ma mowy.

 

Pomimo i tak słabej strony technicznej, nawet jeśli niektóre przeskoki były celowe, to ten fanfik i tak ma potencjał i w pewien sposób mnie zainteresował. Należałoby tu poprawić formatowanie, literówki, powtórzenia… i inne elementy składające się na żmudną korektę. Fabuła… to strasznie nieskładny i posiekany kawałeczek historii. To opowiadanie ma zaledwie dwie strony, do tego jest krótsze od mojego posta, a zdołało zawrzeć w sobie wiele informacji. Brakuje tu jednak wprowadzenia, barwnych opisów, jakiegoś establishment shot. Otrzymujemy szczątkowe informacje, co nie musi być złe, zwłaszcza w kontekście fabuły, jednak… no zabrakło tutaj warsztatu. Ale nie jest tak źle. Pomysł można rozwinąć i jest szansa na to, że mógłby to być co najmniej dobry fik.

 

Tyle ode mnie.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...