Skocz do zawartości

Cień Equestrii [seria] [adventure] [violence] [slice of life] [sci-fi] [dark]


Bester

Recommended Posts

twilight_sparkle_cutie_mark_wallpaper_by

 

Witam, dziś pragnę wam przedstawić pewną serię, której pisanie rozpocząłem niemal rok temu. Zaczęło się od niepozornego opowiadania pod tytułem "Synestezja", które było moim debiutem. Dalej historia była kontynuowana w "Widmie Przeszłości" moim drugim opowiadaniu. Wydarzenia i losy bohaterów jednak nie doczekały się swojego końca, ponieważ nigdy nie powstała druga część 'Widma". Stan ten ulegnie zmianie, jeśli tylko mi w tym pomożecie, ale o tym za chwilę.

 

Dziś, na rozgrzewkę krótka historia pewnego kuca. Historia o zmianie i utraconej nadziei. Jest to niejako wstęp i uzupełnienie dalszych wydarzeń, które zostaną przedstawione w przepisanej na nowo "Synestezji" i "Widmie Przeszłości". Obecnie, przepisuję mój debiut, poprawiam go, rozwijam i nadaję nowy kształt opowiedzianej tam historii. To będzie to pierwszy fragment serii. Drugi i trzeci to ukończone "Widmo Przeszłości".

 

Fabułę mam opracowaną, wiem co ma się wydarzyć, muszę to tylko spisać. Więc jak możecie mi w tym pomóc? Cóż, to od was zależy czy historia ujrzy światło, czy zostanie spisana i ukończona. Komentujcie, oceniajcie, jeśli trzeba krytykujcie. Tylko tyle, albo aż tyle, to zostawiam do waszej oceny.

 

Zatem jak wspomniałem, dziś rozgrzewka, poznajcie krótką...

 

Historię Jednego Życia

[slice of life] [adventure] [violence]

 

 

 

Your move Mister Dolar :D

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobało. Zaczyna się spokojnie, trochę tajemniczo. Potem rozsądnie dawkowałeś informację, obrazujące motywy bohatera; przerywałeś w odpowiednich momentach, wynagradzając brak informacji odrobiną akcji, która sama w sobie potrafiła wiele wyjaśnić. Umiejętnie wplatałeś w historię akcję, która z każdą chwilą stawała się coraz bardziej wciągająca, aż w końcu osiągnęła punkt kulminacyjny, który był satysfakcjonujący, choć pozostawił kilka pytań...

Moim zdaniem, bardzo dobrze zaplanowałeś kolejność poszczególnych scen, które były równie dobrze napisane.

Główny bohater. Nie pozostawiłeś cienia wątpliwości dlaczego tak, a nie inaczej się zachowywał. Nie zmienia to jednak faktu, że nie ze wszystkim się zgadzałem. Z drugiej strony zachowanie Sean też było raczej skrajne, ale też uzasadnione. Tyle negatywnych emocji, choć w wypadku Ravena wydaje mi się, że wyładowywanych na nieodpowiednich osobach… cóż, ciekawe, że te same zdarzenia, tak różnie ukształtowały bohaterów. Ciekawe, ale z drugiej strony zrozumiałe, biorąc pod uwagę chociażby ich wiek.

Zastanawia mnie jedno – co teraz może zrobić bohater, skoro osiągnął w końcu tak upragniony cel… przynajmniej częściowo. Czy będzie mógł się odnaleźć w świecie, skoro utracił główny cel życia? Bo odebrałem to tak, jakby dostał na tym punkcie bzika. Z jednej strony smoków raczej nie zabraknie, ale skoro udało mu się pokonać chyba najbardziej znienawidzoną przez siebie istotę, to czy nie skieruje swojego gniewu ku kolejnej? Na przykład tej, która jego zdaniem go zdradziła. Myślę, że może być to temat co najmniej na kolejną tak dobrą historię :)

Co było nie tak? Kilka literówek, trochę błędów interpunkcyjnych, które zawsze mogą się zdarzyć. Przykro mi, ale naprawdę ciężko mi powiedzieć, nad czym mógłbyś jeszcze popracować.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za obszerny komentarz, jak również za zaznaczenie błędów w tekście, które już poprawiłem.

Bardzo dobrze wnioskujesz na temat przyszłych wydarzeń. Kolejne części serii pokażą, kto zapłaci za swoje grzechy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia naprawdę świetna i jak najbardziej polecam! Ciekawe wprowadzenie do nowej "Synestezji". :)

Postaram się dzisiaj pozaznaczać jeszcze ewentualne nieścisłości w tekście, cóż poradzić, padł mi zasięg w pociągu i nie mogłem wstawiać komentarzy. :derp2:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...