Skocz do zawartości

Uszkadzanie grafik przez Sony Xperia M


Sosna

Recommended Posts

Witam. Mam problem z grafikami na telefonie, które pobieram bezpośrednio na telefon. Mianowicie na telefonie grafiki te wyświetlają się normalnie do pewnego czasu, później zaczynają się pojawiać rozmaite glitche, które rozmazują grafikę do tego stopnia, że staje się ona nieczytelna. Podczas próby otworzenia grafiki, która została zbugowana przez telefon wyświetla się taki: http://puu.sh/7GhYW.jpg komunikat, pomimo tego, iż grafika zapisana jest w standardowym jpegu czy pngku, co ciekawe dzieje się tak tylko z grafikami pobranymi bezpośrednio na telefon. Uszkodzone grafiki próbowałem otworzyć wszelkimi programami począwszy od systemowej przeglądarki plików, poprzez rozmaite przeglądarki, które można pobrać z sieci po GIMPa i INKscape'a i za każdym razem wyskakiłał błąd, że program nie może otworzyć grafiki. uszkodzone grafiki próbowałem naprawić przez rozmaite programy służące do naprawy grafik, jednak i to nie dało żadnego efektu. Skanowałem również telefon poprzez antywirus zarówno w wersji mobilnej, jak i stacjonarnej i antywirus na żądanie, jednak bezskutecznie. Mój soniacz posiada Androida w wersji 4.1.2 i wszystkie najaktualniejsze wersje softu, który zainstalowałem. W tej chwili nie mam absolutnie żadnego pojęcia, czym może być to spowodowane, jednakże problem jest na tyle uciążliwy, że bardzo mi przeszkadza. Czy jest ktoś, kto orientuje się w czym prawdopodobnie może kryć się problem? A z dodatkowych informacji, które mogą okazać się pomocne telefon ma kartę, która ma 32 GB i jest to karta marki SanDisk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po pobraniu grafiki przez telefon i potem od razu po zapisaniu jej na komputer problem też występuje? Jeśli nie to na 99% winą jest karta SD... Możliwe też jest, że telefon nie obsługuje tak dużej pamięci. No i czy z innymi plikami (filmy, muzyka) dzieje się to samo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujące.

Dzieje się tak z grafikami zapisanymi na karcie, czy tymi na wewnętrznej pamięci telefonu?

Problem dotyczy tylko grafik? System spowolnił od tego czasu?

jak pobieram grafikę to zapisuje się w pamięci wewnętrznej telefonu System nie spowolnił od tego czasu, jednakże nie sprawdzałem z innymi plikami typu filmy i muzyka.

 

Czy po pobraniu grafiki przez telefon i potem od razu po zapisaniu jej na komputer problem też występuje? Jeśli nie to na 99% winą jest karta SD... Możliwe też jest, że telefon nie obsługuje tak dużej pamięci. No i czy z innymi plikami (filmy, muzyka) dzieje się to samo?

też występuje, a ponieważ zapisuję grafiki na wewnętrznej pamięci telefonu, a nie na karcie więc nie sądzę, że to wina karty. Nie dzieje się tak z grafikami, które pobrałem na komputerze i od razu zapisałem na karcie pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje: 

- Stawiasz, że to nie jest wina firmware i idziesz do serwisu.

- Stawiasz, że to wina firmware, robisz roota, wgrywasz coś normalnego np. Cyanogenmod i problem znika. Problem będzie jak się okaże, że to jednak nie jest jego wina, bo nie masz gwarancji już. No chyba, że trafisz na kogoś kto będzie miał to w dupie, albo od razu wymieni Ci płytę główną bez sprawdzania czy grzebałeś w telefonie :rainderp:

 

Wybór należy do Ciebie :v

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszej wersji systemu nie miałem, więc nie mogę tego stwierdzić

 

Problem występuje od początku użytkowania z telefonu?

- Stawiasz, że to wina firmware, robisz roota, wgrywasz coś normalnego np. Cyanogenmod i problem znika. Problem będzie jak się okaże, że to jednak nie jest jego wina, bo nie masz gwarancji już. No chyba, że trafisz na kogoś kto będzie miał to w dupie, albo od razu wymieni Ci płytę główną bez sprawdzania czy grzebałeś w telefonie :rainderp:

 

Jak z powrotem wgra stockowego ROM'a to przyjmą do serwisu. Sam tego nie robiłem, bo żaden telefon mi się jeszcze nie posypał, ale na rożnych serwisach tak piszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje: 

- Stawiasz, że to nie jest wina firmware i idziesz do serwisu.

- Stawiasz, że to wina firmware, robisz roota, wgrywasz coś normalnego np. Cyanogenmod i problem znika. Problem będzie jak się okaże, że to jednak nie jest jego wina, bo nie masz gwarancji już. No chyba, że trafisz na kogoś kto będzie miał to w dupie, albo od razu wymieni Ci płytę główną bez sprawdzania czy grzebałeś w telefonie :rainderp:

 

Wybór należy do Ciebie :v

To teraz jak zrobić roota, żeby nie schrznić niczego :v

 

Problem występuje od początku użytkowania z telefonu?

 

W sumie to nie wiem... mam telefon od grudnia a grafiki zacząłem pobierać gdzieś od lutego :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jak zrobić roota, żeby nie schrznić niczego

Odblokowujesz Bootloader: http://unlockbootloader.sonymobile.com/instructions

 

Potem wgrywasz Recovery: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2494793

 

Potem pobierasz superSU: http://download.chainfire.eu/supersu

Ewentualnie możesz od razu lecieć z custom romem: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2584956

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


takie pytanko jeszcze mam... po wgraniu nowego roma wszystkie apki będę musiał na nowo instalować?

 

Po odblokowaniu bootloadera automatycznie zostaje wykonany Factory Reset. Jest to zabezpieczenie przed dostępem do danych w przypadku kradzieży telefonu (bez tego wgrasz recovery i sobie skopiujesz wszystko, choćbyś miał hasło w Androidzie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki... dzisiaj to zrobię, jak mi net nie będzie szwankował :drurrp:

EDIT:

Nie ma to jak przypadkowo odkryć źródło problemu... problematyczna okazała się fabryczna apka przeznaczona do odtwarzania grafik... ma ona problem ze skalowaniem plików i umiejsowieniem ich według daty ostatniej modyfikacji, więc uszkadza pliki... odkryłem to, gdy odtworzyłem grafiki przez apkę wbudowaną w menager plików :v a i wrazie możliwości prosiłbym o nieusuwanie tego tematu przynajmniej do jutra :v

A Cyjanogenmoda i tak wgram

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę utknąłem w odblokowywaniu boot loadera pomiędzy punktem 12 i 13 tej instrukcji bo system nie może znaleźć  pliku Android Boot loader Interface-file i utknęło w martwym punkcie :v więc albo to ja nie ogarniam albo nie wiem co :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...