Dolar84

#4 04/2014 "MANEzette"

Recommended Posts

Cahan - przyjmę każdą :D. A co do tekstu to zasadniczo my jak czytaliśmy charakterystyki sporokurowane przez Kinga to się pokładaliśmy ze śmiechu :D

Triste - a szkoda, szkoda. No nic - w takim razie postaram się dostarczyć więcej godnych uwagi tytułów do przyszłego wykorzystania :D

[email protected]: Istniało jeszcze podejrzenie, że jest u nas na "przeszpiegach", chociaż jak uważasz, że on jeden jest niezadowolony to pewno coś w tym jest, ty raczej nie kłamiesz. 

Sprawę pana Myhell uważam za zamkniętą.

Gdyby data wydania przypadała na 1 kwietnia wtedy bym się nie czepiał, ale data wydania przypadła na 11 kwietnia. Może kolejny numer specjalny np: numer bożonarodzeniowy (czy tam świąteczny z mikołajem i czekoladą) wydacie na 18 maja? Jakoś nie zdążyłem dostrzec w mediach zwyczaju żartów primaaprilisowych poza Prima Aprilisem np: 10 dni po, ponieważ ludzie nie uznają to za żart i wiarygodność takiej dajmy na to gazety czy serwisu spada, a jedynym dniem, w którym jakiekolwiek media mogą sobie odpuścić zweryfikowane wiadomości, a puścić wodzę fantazji (latające pingwiny, anomalie grawitacyjne) to właśnie 1 kwietnia, poza tym dniem media wiarygodne być muszą, ponieważ z Wiadomości czy z Faktów ludzie najczęściej się dowiadują czy gdzieś tam jest wojna czy nie.

Wyobraź sobie, że w wiadomościach podają, że UFO atakuje Warszawę, ludzie się najpierw zastanawiają, są dwa scenariusze:

- wiadomość przypadła na 1 kwietnia, ludzie traktują to jak żart.

- wiadomość przypada poza 1 kwietnia np: 10 maja, ludzie panikują i nie ważne czy są w Warszawie.

Przypomnę sobie sytuacje z przeszłości:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_(s%C5%82uchowisko)

Wam się zdaje, że ktoś potraktuje wasz numer specjalny jako dobry żart? 1 kwietnia tak, 11 kwietnia NIE! To jest albo wprowadzenie w błąd albo nietraktowanie nas, czytelników, poważnie albo wymówka "hej, ale to miał być numer primaaprilisowy". Od znanych mi osób mógłbym napisać całą księgę z wymówkami, grubą jak Biblia Gutenberga, z ilustracjami jaki powinno się mieć wyraz twarzy i złotymi literami w tytule. 

Ale proszę nie komplementować konkurencji :rainderp:

Czyli jednak przyznajesz się, że jesteście okropni i komunistyczni?  :pinkie4:

A ja mam takie pytanie, skoro tak dobrze Wam się współpracuje z CD-Action to się odwołam do ich przykładu. Numer kwietniowy jest dostępny na początku ostatniego tygodnia marca. Czy zatem jesteśmy oszukiwani i tak naprawdę numer kwietniowy to numer marcowy? W końcu jest wydawany w marcu!

Dayan - ja zawsze kłamię :D. Jednak fakt jest taki, że nikogo na siłę u nas nie trzymamy (Gandzia! Nie gryź łancucha!). Myhell - szpieg. Wyobraziłem go sobie jako naszego rodzimego 007. Wisisz mi drugą przeponę :D

Co do dalszej części Twojej wypowiedzi to pozwolę sobie powiedzieć - "Nie traktuj życia zbyt poważnie. I tak nie wyjdziesz z niego żywy!". To tylko fandomowe e-ziny, więc nie należy przesadzać w ich odbiorze. Ale faktem jest, że można było dać lepszy tytuł (na co wpadłem cholera po fakcie) - na przykład "Pół żartem, Pół serio". Warto to na przyszłość zapamiętać.

A co do naszego okropieństwa, to naturalnie my jesteśmy źli, okrutni, ach i och (ile komplementów :D). Co zaś do kwestii komunistycznej, to Solaris miewa dziwne zapędy ale sukcesywnie go z nich leczymy (cierpliwością i pracą oraz kańczugiem i żelazem :crazytwi:

Wisisz mi drugą przeponę :D

I jedno uderzenie łopatą według wskazań łopatomierza. :P

[email protected]nie mam zwyczaju kłócić się z kimś w internecie.

Fakt jest taki, Prima aprilis przypadł 1 kwietnia, a wasze wydanie 11 kwietnia i nagle mówicie, że "ale to numer primaaprilisowy". Spóźniony i ślimak się ze mną zgodzi. Czy śmieszny? Ja pracuje dla CIA i tam nie wolno mieć poczucia humoru.

Zauważyłem u was bardzo brzydki zwyczaj i to się mnoży wszędzie na internecie...

Jak ktoś się wypowiada i ten ktoś raczej nie ma racji, zwykle się go gnoi jak tylko można, no bo "tylko ja mam rację i to świętą rację i moja racja jest mojsza od twoiszej!" itd. Nie dopuszcza się do siebie krytyki, bo ktoś się uważa za jakąś elitę, może i nie... Ale tak to wygląda. Kiedy ktoś zarzuca błędy, gnoi się go, kiedy ktoś traktuje coś zbyt poważnie, wyśmiewa się go itd.

A ja mam takie pytanie, skoro tak dobrze Wam się współpracuje z CD-Action to się odwołam do ich przykładu. Numer kwietniowy jest dostępny na początku ostatniego tygodnia marca. Czy zatem jesteśmy oszukiwani i tak naprawdę numer kwietniowy to numer marcowy? W końcu jest wydawany w marcu!

Ja nie mówiłem o wydawaniu w marcu jako numer kwietniowy, a to, że Prima aprilis był 10 dni temu i wasz "żartobliwy" numer specjalny był po prostu został wydany za późno (moim i ślimaka (o ile zrozumiałem) zdaniem, no chyba, że u was nie można się wypowiadać jak się uważa, a tak jak chcielibyście bym uważał). Tyle.

Edytowano przez Dayan

W nowym numerze zamiast kolejnego odcinka cyklu felietonów "Gry, które pamiętasz z czasów młodości, ale jakbyś zagrał w nie dzisiaj to szlag by cię trafił, bo są trudne, żmudne, nudne i frustrujące"

Właśnie to zauważyłem. Cóż, przykro patrzeć jak dla niektórych liczy się tylko grafika i efekty specjalne oraz poziom trudności z którym poradziłby sobie każdy. A co do nudy - cóż, osobiście uważam, że tutaj nowe gry (rzecz jasna nie wszystkie) przegrywają na całej długości. Właśnie przez swój żenująco niski poziom trudności - jaka radość przechodzić coś po dziesięć razy, skoro nie stanowi to niemal żadnego wyzwania? Zwyczajne ogłupianie się buchającymi z ekranu efektami specjalnymi (które po jakimś czasie też nużą).

Propozycja odrzucona.

Fakt jest taki, Prima aprilis przypadł 1 kwietnia, a wasze wydanie 11 kwietnia i nagle mówicie, że "ale to numer primaaprilisowy".

Czytaj ze zrozumieniem. Nigdzie nie jest napisane, że to "numer primaaprillisowy". King wyraźnie powiedział, iż był to artykuł planowany na taki numer, który w końcu się nie pojawił, więc po prostu rzeczony artykuł został przeniesiony do normalnego wydania.

Edytowano przez Dolar84

Nie podoba mi się podbieranie mojego ukochanego tytułu szpiona. Oj, nie fajnie panowie. Całej waszej dyskusji nie mam zamiaru czytać, bo mam za mało alkoholu w domu, żeby to strawić. Co do numeru, nie należę do typów które wytykają jakoś błędy (bo po prostu nie chce mi się ich szukać). Artykuł o redakcji świetny, pośmiałem się i było wesoło. Gratuluje takiej odwagi, mało kto jest w stanie napisać dobrą autoironię. Felieton Verlaxa - No cóż, tu jest duża polemika. Z jednej strony, młody ma rację, z drugiej się myli. Temat według mnie nie powinien w ogóle znaleźć się w tego typu gazetce, a tym bardziej na takim forum. Ale to tylko moja opinia. Cieszę się, że ktoś napisał coś o Rammsteinie <3 wielki plus u mnie za to. A co do dyskusji o Myhellu którą wyciągnął Dayan.....znów nie chcesz dostawać jedzenia przez miesiąc? No, to spokój. 

Tradycyjnie przyciągnął mnie tekst Verlaxa na temat głosowania w wyborach. Popieram przesłanie. Jeśli ktoś nie zna się na polityce albo nie potrafi poważnie myśleć o wyborze, niech lepiej w ogóle zapomni o tym, że są wybory. Jedynie chciałbym do artykułu dorzucić jedną prośbę:

Nie głosujesz? Nie interesujesz się, masz to wszystko gdzieś? To nie marudź na to, że w Polsce jest jak jest. Masz prawo wpływu na to, co się dzieje z naszym krajem. 

Ale zanim skorzystasz z tego prawa, zainteresuj się tematem. 

Co jak co, cieszy mnie jak moi znajomi marudzący na kraj idą głosować. Ale po chwili się załamuję faktycznie jak słyszę ich tłumaczenie, czemu na tego głosowali. Zazwyczaj wybierali kogoś złego tylko dlatego, bo obiecał jedną fajną rzecz, która wielkiego znaczenia nie ma. 

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się