Skocz do zawartości

Z cyklu dzieła niedokończone [Tragedy][Comedy][Seria][Z]


Generalek

Recommended Posts

Od momentu rejestracji na tym forum ciągle coś pisałem. Jak widać po nagrodzie, szczęśliwym trafem udało mi się stworzyć coś, co nie było beznadziejne i zyskało uznanie jury. Cierpię jednak na zupełny brak motywacji i wytrwałości, dlatego większość "dzieł" (jeśli to w ogóle jest godne tego miana) zostało porzuconych po napisaniu najwyżej dwóch rozdziałów. Wiem, jestem żałosny. Mimo wszystko, szkoda mi, by ten cały tekst się marnował. Dlatego chciałbym opublikować je w tym temacie. Tagi piszę, jakie miały mieć te opowiadania ogólnie, a nie tylko te pojedyncze rozdziały. No i niektóre epizody zostały porzucone w trakcie pisania.

Lepiej po prostu nie patrzcie i to spalcie.

 

Pax Equestria [Comedy][Crossover] - nieudolna próba napisania komedii oraz crossoveru MLP i Transformers.

Rozdział 1

 

Royal Guard [Violence][shipping] - pierwszy fik MLP. Słabe jak nie wiem, pisane w pierwszej osobie. Miało opowiadać o wydarzeniach rozgrywających się na kilka lat przed banicją Luny i losach osobistego strażnika księżniczki Celestii.

Rozdział 1

Rozdział 2

 

Ghost in Machine [Violence][science-Fiction][Crossover] - kolejny crossover, tym razem z serią Wielkich Robotów, Gundam. Wojna w Equestrii przy użyciu mechów? Brzmi durnie...

Prolog

Rozdział 1

Rozdział 2

 

Polowanie na króla [Dark][Violence][Fantasy] - wyświechtany schemat powrotu Sombry z dodatkiem wampirów i innych stworzeń. Stanowczo za dużo Hellsinga...

Prolog

Rozdział 1

 

Ruiny starego świata. Miało to być postapokaliptyczne połączenie Science-Fiction z demonami. [science-Fiction][Violence][Dark]

Rozdział 1

 

No i na sam koniec coś potencjalnie dobrego: opowiadanie nagrodzone II miejscem w VII edycji Konkursu Literackiego:

Twórca [slice of Life][Romans]

 

Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać...

 

EDIT Z rozkazu Dolara opowiadanie bez nazwy otrzymuje ją, zaś odnośnik Twórcy prowadzi teraz do oddzielnego tematu z linkiem.

 

*Aktualizacja*

 

Gundam [Crossover][Science-Fiction][Violence][Mecha]

 

Przyjaźń to MECHY [Mecha][Science-Fiction][Violence]

 

"Oddech zimy" [Adventure][Fantasy][Violence][Dark][Romance]

Prolog - "Zamarznięte miasto"

Pierwszy fragment

Drugi fragment

 

Potwór z lasu [Crossover][Dark]

 

*Aktualizacja*

"Zastosowania..." - MECHY [Science-Fiction]

Edytowano przez Generalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelnik przybył, by powiedzieć ci co myśli o twojej twórczości.

 

Mechy. Na Teutatesa, tylko dla tych Gundamów zacząłem to czytać. I właśnie najchętniej przeczytałbym Ducha w Maszynie. Może styl jeszcze nie jest godny Martina albo innego Tolkiena, ale za jakiś czas... kto wie, do czego doprowadziłaby praktyka? A jeśli opowiadanie nie spadłoby poziomem, to miałbyś jednego, wiernego czytelnika. Ba, jeśli byś potrzebował, to stanąłbym na pierwszej linii podczas wojny z błędami pod sztandarem oddziału korektorów. Lub pilnowałbym pola bitwy, sprawdzając czy wszystko idzie w dobrą stronę.

Ale nie tylko to przeczytałem ( wszystko ).

Więc teraz przejdę do Pokoju.

Słabo oceniam to opowiadanie. Nie wyobrażam sobie Megatrona słuchającego openingu MLP. To całkowicie nie pasuje. Ponadto te treści w nawiasach - psuły rytm czytania. Pojawiło się w nim także coś, co nie spodobało mi się w GiM - obrazki. Wolałbym opisywanie. Każdy autor opisuje. Tylko raz widziałem w książce obrazki tego, co się dzieje - ale nie wszystkiego. Najfajniejsze rzeczy zostały dla wyobraźni. Ucz się od profesjonalistów.

Królewski Strażnik

Było wiele lepiej, niż sądzisz. Według mnie fajnie zarysowałeś postać, styl z pewnością by się poprawił, fabula zapowiadała się ciekawie... nic, tylko kontynuować. Najpierw usiąść, pomyśleć, a później kontynuować. 

Polowanie na króla to dla mnie coś nowego ( choć ostatnimi czasy sporo fanficów pomijam ), ale czuć czystym ponyfikacją uniwersum. 

W opowiadaniu bez nazwy... czuję, że lepiej by się ono czuło w normalnym, ludzkim świecie.

No i Twórca. Nie dziwię się, że zajęło miejsce na podium. Dobrze napisane, niebagatelny temat dla takich jak ty. 

Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytelnik przybył, by powiedzieć ci co myśli o twojej twórczości.

Mechy. Na Teutatesa, tylko dla tych Gundamów zacząłem to czytać. I właśnie najchętniej przeczytałbym Ducha w Maszynie. Może styl jeszcze nie jest godny Martina albo innego Tolkiena, ale za jakiś czas... kto wie, do czego doprowadziłaby praktyka? A jeśli opowiadanie nie spadłoby poziomem, to miałbyś jednego, wiernego czytelnika. Ba, jeśli byś potrzebował, to stanąłbym na pierwszej linii podczas wojny z błędami pod sztandarem oddziału korektorów. Lub pilnowałbym pola bitwy, sprawdzając czy wszystko idzie w dobrą stronę.

Ale nie tylko to przeczytałem ( wszystko ).

Heh, śmiesznie się składa, ponieważ... Wziąłem się za to od nowa. Tym razem akcja dzieje się w kosmosie i w dalekiej przyszłości, co daje mi większe pole do popisu (no i rozdziały dłuższe, z 8 stron już jest, a jeszcze nie jestem w połowie). Czyli obrazki były błędem, będę miał to na uwadzę. W zasadzie, daje mi to jeszcze większe pole do popisu. Tak więc, postaram się dokończyć i opublikować jak najszybciej.

Dziękuję za twój komentarz :).

Edytowano przez Generalek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Po prawie że dwóch latach przydałoby się reaktywować temat, bo jak łatwo się domyślić, w tym czasie przybyło jedynie więcej niedokończonych "dzieł".

 

Pierwsze z nich:

Gundam [Crossover][Science-Fiction][Violence][Mecha]

Czytając te opowiadanie, stwierdzam, że... zmieniłem się. Zmieniłem się i to diametralnie w ciągu tych dwóch lat. Skąd ten wniosek?

Uważam, że to najlepszy tekst o kucach, jaki w moim krótkim życiu wyszedł spod mego pióra. Z perspektywy czasu aż żałuję, że go nie kontynuowałem. To dwanaście stron litego, dobrego tekstu, z którego (o Celestio!) jestem... dumny. Szkoda, szkoda... Cóż, teraz ciężko byłoby do tego wracać, szczególnie, że mam teraz inne projekty na głowie.

 

Tym razem coś o wiele świeższego. Porzucony koncept mojego aktualnego projektu, czyli

Przyjaźń to MECHY [Mecha][Science-Fiction][Violence]

Jak napisałem, to porzucony koncept. Uznałem, że takie dzieło powinno być o wiele bardziej... randomowe, więc obróciłem całą ideę o 180 stopni, co oznaczało rozpoczęcie pisania od nowa. No i zostało mi to.

 

No i teraz czas na dzieło, które nawet tutaj opublikowałem. "Oddech zimy" [Adventure][Fantasy][Violence][Dark][Romance]

Prolog - "Zamarznięte miasto"

I dwa fragmenty rozdziału pierwszego, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Aż do dzisiaj.

Pierwszy fragment

Drugi fragment

Przyznam szczerze, że niepopularność tego opowiadania sprawiła, że odciąłem od fandomu na trzy czwarte roku. Wiem, to głupie. Ale mimo wszystko cholernie mnie to wtedy zabolało. Pierwszy komentarz dostałem po miesiącu. I chodziło o zaznaczenie błędu.

Wiele pomysłów z "Oddechu Zimy" wciąż żyje w mojej głowie. Chociażby Żelaźni - gdybym miał teraz napisać książkę, najpewniej napisałbym o nich.

 

I ostatni fik na dzisiaj, czyli

Potwór z lasu [Crossover][Dark]

Nic ciekawego. Ot, pisałem to dzieło na jeden z konkurs literackich, nie wyrobiłem się z czasem. I tyle. Takie tam zwykłe, niedokończone opowiadanie o tym, jak Shockwave rozbił się w Equestrii.

 

Patrząc na te teksty, stwierdzam, że muszą sobie kupić porządny zapas determinacji.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...