Jump to content

Król Etirenus

Brony
 • Posts

  262
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Status Replies posted by Król Etirenus

 1. Doczytaj to co napisałem  o tagowaniu wierszy i napisz mi odpowiedź (wiersze chyba taguje się nieco inaczej niż inne teksty nie rozdziałowe).

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Chodzi dokładnie o ten zapis.

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość.

    

   Ja go rozumiem w ten sposób, że tekst ma krótki dialog naratorra.  Wiersz nie zawiera tych składników (chyba). Ma inną (niedialogową konstrukcję). Nie jest opowiadaniem. Taka wykładnia tagu nie uwzględnia wierszy (liryki), chodź mogę się mylić).

    

   Pełen zapis tej instrukcji powinien mieć postać następującą (nie więcej).

    

   Tagiem [Oneshot] proszę oznaczać opowiadania które stanowią całość, lub też są w formie wiersza, albo innego typu krótkiego tekstu.

  2. (See 4 other replies to this status update)

 2. Doczytaj to co napisałem  o tagowaniu wierszy i napisz mi odpowiedź (wiersze chyba taguje się nieco inaczej niż inne teksty nie rozdziałowe).

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   O to mi chodziło (o określenie) odpowiedniego tagu do wiersza. Przytoczony tago oneshot jakby to powiedzieć jest bardziej stosowany do krótkich tekstów niebędących wierszami. Co ciekawe regulamin tagowania (chyba) nie precyzuje charakteru oneshota jako wiersz, ale raczej krótki tekst niewierszowany). Stąd miałem wątpliwość w tej kwestii gdyż kierowałem się wykładnią przepisu tagowanie, gdzie nie ma wierszy. Powinniście rozszerzyć definicję oneshota o wiersze (nie są uwzględniane w definicji (chyba), by uniknąć wątpliwości. 

  2. (See 4 other replies to this status update)

 3. Doczytaj to co napisałem  o tagowaniu wierszy i napisz mi odpowiedź (wiersze chyba taguje się nieco inaczej niż inne teksty nie rozdziałowe).

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Tekst tekstowi nie równy. A miałem/mam wątpliwości, ponieważ wiersz nie jest (chyba) drablem, ani też miniaturką stąd niepewność u mnie, Po za tym nie musisz mi informować, że tekst jest źle otagowany (lub nie) przed wyjaśnieniem wątpliwości, gdyż to najpierw wątpliwości powinny być wyjaśnione, jeżeli takie zaistnieją przed sprawdzeniem, czy tekst jest prawidłowo otagowany.

  2. (See 4 other replies to this status update)

 4. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Zostaję przy cielesnej postaci Ducha rozważałem dlatego, że fandom MLP uczulony jest na moc alicornów (Mary Sue Gay Sue, syndrom wszechmocy skrzydlatych jednorożdżców czy jakoś tak). Nie mówię, że to jest złe zaznaczam. Chodź czasami odnosze wrażenie, że są różne spojrzenia na postacie alicornów nie tylko ze strony twórców /autorów MLP, ale i fandomu.

  2. (See 8 other replies to this status update)

 5. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Dlatego rozważałem Alicorna jako ducha. Teroetycznie duch alicrn może walczyć, jeżeli ma/ by miał chociażby specjalny amulet, ale jego wprowadzenie nie było w moim planie (i nie koniecznie z użyiem czarnej magi), Nie wprowadzałem też swojej postaci, jako alikorna bez znaczka/emblematu (nie byłby to alicorn z MLP ), ponieważ też nie planowałem tego. Sama odmiana Emblementaris jest też pewnym ekspertymentem. Z drugiej strony, chcę zobaczyć, jak to jest wcielić się w jakomś postać.

  2. (See 8 other replies to this status update)

 6. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Raczej tak chociażby dlatego, że nie oriętuje się, na jakim etapie są inne postacie użydkowników.  

    

   Wrqcając do postaci rozważałem też opcje, że moja postać jest alicornem duchem (z całym rogiem/ewentualnie ze złamanym rogiem), co dodatkowo ograniczały także jego moc. 

  2. (See 8 other replies to this status update)

 7. Karta postaci ma być na ogólny widoku dla ciebie, czy najpierw ospbiście chcesz zapoznać się z nią.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

    

   Spoiler

   Imię: Sunshade

   Strona konfliktu: Neutralny.

   Rasa: nie królewski Alicorn – Odmiana Emblementaris.

   Emblemat: Typu Gwiazdowego – Obiect HH (Obiekt Herbiga-Haro)].

   Historia: Pochodzi z antypodów Equestrii. Mieszkając przed opuszczeniem tamtego miejsca i domu rodzinnego, uczył się magii szczególnie obronnej, oraz magicznych zdolności manipulacyjnych. Nie co mniej alchemii, oraz czarów służących do ataków. Tam też będąc jeszcze bardzo młody złamał swój róg. Urodził się w zwyczajnej rodzinie. Matka była pegazem, a ojciec jednorożcem.

   Zdolności: Znajomość magii, (przeciętna), jednakże w trakcie zagrożenia życia (czy celu obronienia się) po szybkim skupieniu się, wytwarza kulistą barierę wokół siebie, która następnie rozchodzi się dookoła na kilka metrów niekiedy odrzucając napastników (wskutek akrecji energii gwiazd bezpośrednio przy udziale emblematu nawet jeżeli posiada pierścień antymagiczny na rogu), dzięki czemu może uciec i schować się oraz regenerować siły, ponieważ po jednorazowej silnej emisji takiej energii i ewentualnej ucieczce jest na granicy wytrzymałości fizycznej.

   Obecne miejsce zamieszkania: Opuszczone jaskinie groty, domostwa z uwagi na wędrowniczy tryb życia i poszukiwanie znaczenia swojego emblematu (którego ma od urodzenia), oraz stałego miejsca pobytu.

   Zawód: praktycznie brak (ewentualne drobne prace służące przeżyciu).

   Wiek: 20 lat.

    

   Ewentulany wstęp do mojej postaci:

    

   Pewnej bez księżycowej  nocy  do brzegu lądu przybija tratwą, z tajemniczym przybyszem, który po wyjsciu na ląd rozejrzał się  na około. Ponieważ nie widział, gdzie się znalazł, po zniszczeniu tratwy postanowił poszukac mejsce, gdzie mógłby  przenocowac. Z uwagi na nieznajomość terenu i miejsca poszedł w głąb nadmorskego lasu wypowiadając wcześ niej czar niewidzialności tak na wszelki wypadek. 

    

   Po kilku minutach błądzenia znalazł w głębi  lasu zrujdnowaną chatkę , do której wstąpił po niewielkiej naprawie z użyciem swojej magi, nir tylko dlstego, że chciałby być anonimowy na  raazie, ale takze dlatego, że nie wiedział, gdzie się znalazł.

    

   Myślę, że jest okej. 

    

    

    

  2. (See 8 other replies to this status update)

 8. Cześć. Piszę do ciebie, gdyż trochę z ciekawości  rozważam do dołączenia się do zabawy (nowy świat). Na razie jako postać epizodyczna (tak na próbę ukrywający się w lesie), w sensie, że przez jakiś czas bym się pojawiał ażeby sprawdzić, czy moja postać jest w miarę znośna dla innych. Był bym skrzydlatym jedorożcem (alicorn emblementaris dokładnie) ze złamanym rogiem  i ze znaczkieom od urodzenia^. W postepie fabuły mojej postaci było by napisane konsekwecje takiego stanu rzeczy.

   

  ^Piszę tak ponieważ nie wiem, czy nowa postać jest znana natychmiast od pojawienia się, czy tez gdybym odrazu wyjawił szczegóły postaci poweidzmy (krótkim epizodem walką natychmiast (szybko bym został uśmiercony) nawet nie przechodząc własnych przygód naziwjmy to.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Poziom mocy jest ograniczony przez dwa parametry (złamany róg) i emblemat (od urodzenia)*. Nie używałbym czarnej magi  (nie walczyłby o władzę), ponieważ dla niego to nie potrzebne.* Raczej modociany, ale w pełnoletni nawijmy to. Spokojny. Właśnie emlemat od urodzenia też by powodował w pewnym sensie ograniczenie przeznaczenia (w sensie jeżeli chodzi o fuchę. Generalnie bardzeij było by to wędrowanie. Takie włuczenie się bardziej (przez jakiś czas), nie szukający konflitu.

    

   *Nie każdy alicorn walczy o władzę. Po za tym moja postać nie ma królewskiego pochodzenia.  Nie jest związany z żadnym państwem. Nie pretenduje do tronu,.

   **Alicorny podobnie jak jednorożce  odmiany eblementaris mają jakby ustalone zadanie (przeznaczenie) swojego eblematu (analogicznie do znaczka po pojawieniu się u innych kucy. Regenacja mocy trwa dłużej przez (obecny eblemat) niż w przypadku standardowyh alicornów, czy jednorożców. Ponieważ mają od urodzenia eblemat, niekiedy szukają jego znaczenia, a co idzie prawdziwego przeznaczenia nie koniecznie będąc zawansowanymi magami.

  2. (See 2 other replies to this status update)

 9. Dobrze, że nie wpadłem na pomysł z umówieniem mojej kucykowej postaci się na randkę z kucykową postać Cohan.:cool:

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Kota nie ma. myszy harcują. A to nic. Na zwłoki nie dam się przerobić. O nie. Nie zemną te numery. Nie zemną.

  2. (See 7 other replies to this status update)

 10. Dobrze, że nie wpadłem na pomysł z umówieniem mojej kucykowej postaci się na randkę z kucykową postać Cohan.:cool:

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Pomyliłem się o jedną literkę. Przyznaję publicznie. Nie mniej jednak twoja kucykowa wersji albo nie umawia się na randki  już (gdyż jest już zajęta), albo  szłusznie uważa, że moja kucykowa postać nie pasuje do ciebie. Stąd powtórze już poprawnie. Dobrze, że moja postać nie poprosiła postaci Cahan o randkę.:cool:

  2. (See 7 other replies to this status update)

 11. Po za tym  masz fajny awatar (portret twarzy postaci kucyka).  Podoba mi się. Pozdrawiam.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Gdybym miał swój awatar kuca próbowąłbym się umówić z twoją postacią na randkę, ale sądząc  że moja postąc kucyka jes z natury nieśmiała raczej by chyba uciekł.  :).

  2. (See 2 other replies to this status update)

 12. Cohan. Zanim uczynię to, co powiedziałaś najpierw ustalcie jednolite miejsce tagowania tekstów, bowiem raz widuję tagowanie w tekstach (nie na forum), więc nie trzeba umieszać ich na nim, a raz na forum. jest to troche mylące (albo ja się gubię) A może to może wynik mojego niedopatrzenia co do jakiegoś tam szczegółu.  Jeżeli sposób tagowania jest raz taki, a raz taki i są na to róże przepisysy rególaminu wyjaśnij mi prosze, czemu stosujecie raz taka, a innym razem taki sposób tagowania. I pytam bez jakichkolwiek złych intencji. Pozdrawiam.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Ja nie łamię regulaminu (i niemam go na myśli, bo pytam w sensie jakby na chwilę zapomniej o zasadach (tak osobiście bardziej). Poprostu jest dla mnie dziwne takie jakby niekiedy dwukrotne tagowanie (tekstu kiedy niepotrzeba) i jednocześnie dokumentu tak samo, jakby tagi  w samym dokumencie był niewystarczające chodź są oczywiste w same w sobie) albo wspomniany fakt występowania ich wtekscie, a nie w temacie. ale to juz raczej taka dziwność.Pozdrawiam.

  2. (See 6 other replies to this status update)

 13. Cohan. Zanim uczynię to, co powiedziałaś najpierw ustalcie jednolite miejsce tagowania tekstów, bowiem raz widuję tagowanie w tekstach (nie na forum), więc nie trzeba umieszać ich na nim, a raz na forum. jest to troche mylące (albo ja się gubię) A może to może wynik mojego niedopatrzenia co do jakiegoś tam szczegółu.  Jeżeli sposób tagowania jest raz taki, a raz taki i są na to róże przepisysy rególaminu wyjaśnij mi prosze, czemu stosujecie raz taka, a innym razem taki sposób tagowania. I pytam bez jakichkolwiek złych intencji. Pozdrawiam.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Tak, czy tak jak należy być konsekwetnym (bez złych intencji oczywiście, jeżeli niby umieszcza się taki w temacie, a sa teksty, które mają już tagi dokumencie przez co nie są  w nim zawarte. Oczywiście poprawiłem to, co mówiłaś, jedakże starajcie się ujednolicać pewne kwestie, żeby nie dochodziło do wątpliwości związanych może nie z samym stosowaniem regulaminu. ale jego intepletacją, aby nie dochodziło do rozbieżności w jego wykładni i stosowaniu. Pozdrawiam.

  2. (See 6 other replies to this status update)

 14. Cohan. Zanim uczynię to, co powiedziałaś najpierw ustalcie jednolite miejsce tagowania tekstów, bowiem raz widuję tagowanie w tekstach (nie na forum), więc nie trzeba umieszać ich na nim, a raz na forum. jest to troche mylące (albo ja się gubię) A może to może wynik mojego niedopatrzenia co do jakiegoś tam szczegółu.  Jeżeli sposób tagowania jest raz taki, a raz taki i są na to róże przepisysy rególaminu wyjaśnij mi prosze, czemu stosujecie raz taka, a innym razem taki sposób tagowania. I pytam bez jakichkolwiek złych intencji. Pozdrawiam.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Więc umieszczenienie tagów w samym tekście (nie na forum) to nie wasza (tj  administracji) zasługa. Nie mniej jednak są teksty, z tagami, które nie są potem umieszczane w temacie, więc administracja jest trochę niekonsekwentna (chyba) pod tym względem (nie mając złych intecji to tych, co piszą i umieszczają). Pozdrawiam i zaznaczam, że tesksty zamieszczane przez zemnie z uwagi na wątpliwy (nieistniejacy) format zapisu nie są przedmiotem jako takiego prawa autorskiego. 

  2. (See 6 other replies to this status update)

 15. https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Himikea-Emblementaris-Inst-CCI15082020-00004-852130175

   

  Dzisiaj skończyłem go rysować. To art (brzydki i może przestraszyć:D) ewentualnie zastępczy na gazetkę forumową.  Ten co na konkurs to mogę go poprawić, ale musisz mi wskazać, gdzie co poprawić. Wiem na pewno, że styk ogona z tyłem muszę poprawić. Jeżeli mam błędne kopyta to pewnie one powinny leżeć w inny sposób, a nie taki, jak narysowałem. 

   

  Poza tym  poproś administrację. ażeby zmotyfikowała wykładnię tagu Human , bo ona mi zgrzyta. No i zastanwaiam się nad kolorem grzywy. Mam do wyboru jasnoniebieski żółty pomarańczowy zielony.

   

  Pozdrawiam 

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Samo słowo Human jest oczywiste. Tutaj nie mam wątpliwości. Mi chodzi bardziej o pewien  inny fragment . Sam sens informujący o tym, że tag wskazuje, iż obok kucy  występują ludzie jest okey. Ale to tak na marginesie. Co do rysowania przez zemnie kucy przyznam że nie wiele nich rysowałem. Tamten co dałem na konkurs to był pierwszy (miał trzy lata), a ten z eblemtariusem został narysowany w tym miesiącu. Staram się jakoś je rysować nie licząc jeszcze innych rysunków. Tylko to jest takie rysowanie bardziej koncepcyjne, (muszę pogodzić też innne style rysowania z postaciami mangowymi) ale doceniam  twoje wskazówki i dziękuję za  nie. Możesz jak chcesz wykonać kopię artu z neurotokxynozą. 

    

   Pozdrawiam.

    

  2. (See 4 other replies to this status update)

 16. https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Himikea-Emblementaris-Inst-CCI15082020-00004-852130175

   

  Dzisiaj skończyłem go rysować. To art (brzydki i może przestraszyć:D) ewentualnie zastępczy na gazetkę forumową.  Ten co na konkurs to mogę go poprawić, ale musisz mi wskazać, gdzie co poprawić. Wiem na pewno, że styk ogona z tyłem muszę poprawić. Jeżeli mam błędne kopyta to pewnie one powinny leżeć w inny sposób, a nie taki, jak narysowałem. 

   

  Poza tym  poproś administrację. ażeby zmotyfikowała wykładnię tagu Human , bo ona mi zgrzyta. No i zastanwaiam się nad kolorem grzywy. Mam do wyboru jasnoniebieski żółty pomarańczowy zielony.

   

  Pozdrawiam 

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Co do tagu  Human w opowadaniach, gdzie są kucyki. Tu on żgrzyta mi z innego powodu. Treść wykonywacza  (polecenie) jest tak skonstuowane, że go inaczej widzę, przez co może dość do nieporozumienia na poziomie fabularnym. Rysunek pośrednio wskazuje na moją wątpliwość.* A co do niego (rysunku). Perspektywa też nie jest łatwa, Przy innych rysunkach też się motam. Niekoniecznie z kucykami. Mam rysunki z róznych lat. jedne są gorsze inne lepsze. Mój sposób rysowania wciąż ewoluje.  One też mają charakter techniczny trochę. stąd może się wydawać, że coś jest nie tak. Cieni nie umieszczam z uwagi na miejsce (układ słoneczny Himikea to układ 4 gwiazd dwie bliższe, dwie dlasze). Cieniowanie postaci (to aspekt astronomiczny) + kwazar (blazar).

    

   *Jak się zdaży że umieszczę tekst (nawet krótki) to wyjaśnię, jak nikt nie skapnie się, gdzie mam wątpliwość (gdybym nie umieścił tego tagu).  

  2. (See 4 other replies to this status update)

 17. https://www.deviantart.com/ghbmsc/art/Himikea-Emblementaris-Inst-CCI15082020-00004-852130175

   

  Dzisiaj skończyłem go rysować. To art (brzydki i może przestraszyć:D) ewentualnie zastępczy na gazetkę forumową.  Ten co na konkurs to mogę go poprawić, ale musisz mi wskazać, gdzie co poprawić. Wiem na pewno, że styk ogona z tyłem muszę poprawić. Jeżeli mam błędne kopyta to pewnie one powinny leżeć w inny sposób, a nie taki, jak narysowałem. 

   

  Poza tym  poproś administrację. ażeby zmotyfikowała wykładnię tagu Human , bo ona mi zgrzyta. No i zastanwaiam się nad kolorem grzywy. Mam do wyboru jasnoniebieski żółty pomarańczowy zielony.

   

  Pozdrawiam 

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Co do tagu  Human w opowadaniach, gdzie są kucyki. Tu on żgrzyta mi z innego powodu. Treść wykonywacza  (polecenie) jest tak skonstuowane, że go inaczej widzę, przez co może dość do nieporozumienia na poziomie fabularnym. Rysunek pośrednio wskazuje na moją wątpliwość.* A co do niego (rysunku). Perspektywa też nie jest łatwa, Przy innych rysunkach też się motam. Niekoniecznie z kucykami. Mam rysunki z róznych lat. jedne są gorsze inne lepsze. Mój sposób rysowania wciąż ewoluje.  One też mają charakter techniczny trochę. stąd może się wydawać, że coś jest nie tak. Cieni nie umieszczam z uwagi na miejsce (układ słoneczny Himikea to układ 4 gwiazd dwie bliższe, dwie dlasze). Cieniowanie postaci (to aspekt astronomiczny) + kwazar (blazar).

    

   *Jak się zdaży że umieszczę tekst (nawet krótki) to wyjaśnię, jak nikt nie skapnie się, gdzie mam wątpliwość (gdybym nie umieścił tego tagu).  

  2. (See 4 other replies to this status update)

 18. Jakbyś miała kłopoty z tym, jak zapobiec koncepcji zagłady w wierszu, to powiem tobie.

  1. Król Etirenus

   Król Etirenus

   Może się wydawać, że czar nie spełnia regulaminu konkursu.

  2. (See 2 other replies to this status update)

×
×
 • Create New...