Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Mnemonik

Brony
 • Content Count

  63
 • Joined

Community Reputation

7 Neutral

About Mnemonik

 • Rank
  obserwator

Informacje profilowe

 • Gender
  Ogier
 • Zainteresowania

Recent Profile Visitors

3721 profile views
 1. Może zwariowałem, ale po obejrzeniu ostatniego odcinka, cover pierwszej melodii w 8 minucie, jest dla mnie jednoznaczny: https://www.youtube.com/watch?v=-5_Ls0n5088

  1. The Silver Cheese

   The Silver Cheese

   Faktycznie. Nie jest to 100% kalka, ale charakter i ton ten sam :fluttershy5:.

 2. Mnemonik

  until

  Miałem wielkie plany pojechać nad morze, ale okazuje się, że w tym samym terminie wyjadę w góry. Twilightmeet poczeka, może będzie III za rok?
 3. Mnemonik

  Racja Dayan. Rano spojrzałem na kalendarz i pomyślałem- co ja napisałem na forum?! Po północy jeszcze tworzyłem w warsztacie, a jak zobaczyłem na telefonie 12.08.2015, to myślałem, że jest noc ze środy na czwartek. Dawno tak mi się nie pokręciło, żebym nie wiedział, który jest dzień. Mimo wszystko, kolejnej (tej właściwej) nocy naliczyłem w takim samym czasie tylko 5 spadających gwiazd, było zachmurzone niebo. Więc nawet się ucieszyłem, że posiedziałem omyłkowo noc wcześniej, przy pełnej przejrzystości powietrza.
 4. Mnemonik

  Posiedziałem na zewnątrz chwilę po północy patrząc w niebo przez około 40 minut. Naliczyłem 12 meteoroidów. A jak tam wasze obserwacje? Myślę, że nikt nie szukał teleskopem zjawisk, które są uchwytne dla nieuzbrojonego oka na całym niebie w ułamkach sekundy?
 5. Mnemonik

  Czasami warto zatrzymać się i poobserwować niebo. Teraz akurat pogoda dopisuje. Do tego po zachodzie Słońca, Księżyc w ostatniej kwadrze wschodzi dość późno w nocy. Dzięki temu można dostrzec rozświetloną część naszej galaktyki. i dają chwilę na gapienie się w gwiazdy przy pełnej ciemności. (No chyba, że ktoś w mieście mieszka i lampy świecą po oczach). W zeszłym roku też patrzyłem na niebo, ale krótko. Składałem projekt i zwyczajnie czasu brakowało, żeby się oderwać. Wygląda na to, że tym razem spotka mnie to samo. Ile naliczę "spadających gwiazd" przez chwilę przerwy, tyle spełnię marzeń.
 6. Mnemonik

  Lassie, wróć!
 7. Sądzę, że lepiej być bardziej wygadanym. To dlatego, że sam z reguły milczę. Tak naprawdę opcja 50/50 była by najlepsza. Mimo wszystko to, że bliżej mi do nieśmiałości i trzeba było się z tym borykać, nie sprawiło kłopotu, żeby coś osiągać przez te wszystkie lata. Więc myślę że nie jest źle być małomównym. (Nie nieśmiałym) Czym jest skrajna nieśmiałość, o dziwo zobaczyłem dopiero na studiach, ale to przykład na kilka linijek. Nie chcę odbiegać od tematu... (chyba że moderator pozwoli na rozpisywanie historii) Możesz pisać Pozostaję przy tym, że lepiej byłoby być otwartym i nawiązywać łatwo rozmowy z każdym.
 8. Sam byłbym za tym, żeby niektóre sprzęty były trwałe i wytrzymywały te 15 lat. Ale jest właśnie ten problem, że ktoś kupi takie urządzenie jeden raz i nie będzie musiał go wymieniać. Kiedyś urządzenia były proste w konstrukcji, a jestem zdania, że im mniej części, tym mniej może się popsuć. W tej chwili elektronika jest wszędzie. Stopień skomplikowania jest tak duży, że gdy coś się uszkodzi to wymienia się cały moduł, który nie zawsze jest tani. Pomijam takie nieuczciwe praktyki jak celowe programowanie urządzenia, aby o danej dacie po prostu się zepsuło. Z tego co widzę to tylko w zasilaczu można coś jeszcze tanio wymienić. Za stopniem zasilania zaczyna się las scalaków i pojedyncze elementy, których jeszcze nie udało się zminimalizować. Podejdę też inaczej do pytania. Myślę, że nie każdemu zależy na tym aby coś było trwałe przez lata, jeżeli lubi wymieniać to co jakiś czas. Niby doba konsumencka, kup, użyj wyrzuć. Ale kogo z nas na to stać? Mi zależy na trwałości. Najczęściej czekam parę lat zanim coś nowego zostanie ulepszone na tyle, że będzie warto to kupić. A potem używam tego przez kolejne lata bez usterek.
 9. Mnemonik

  Silumin
 10. Dzień dobry, idę spać :\

  1. Arpegius

   Arpegius

   5:38? przecież to środek nocy... a nie czekaj.

 11. Niby mija pół roku od początku tematu. Kamil wybacz, ale jakie miałeś napięcie na tym AKU? Nie szukałbym problemu w ładowaniu, ale w samym akumulatorze. Można oszukać elektronikę, ale ładowanie akumulatora, który być może jest zasiarczony - jest na dłuższą metę bez sensu.
 12. Na wschodzie księżyc w ostatniej fazie. Jak ktoś nie śpi to może popatrzeć ;)

  1. Mnemonik

   Mnemonik

   Ostatnia chwila patrzenia na księżyc, zanim starci blask we wschodzie słońca :P

  2. Ravin

   Ravin

   Yyyyy... 5 rano? Nie skorzystam :P

 13. Mnemonik

  komutator
 14. Mnemonik

  Pinknie po prostu . Ares, wspominasz o łamiących się tarczach do dremela. Jest patent na zrobienie tych tarcz, ze zwykłych tarcz do szlifierek kątowych. Potrzeba tylko czegoś okrągłego do wycięcia, albo najwygodniej wykrojnika do blachy. Taką tarczą można rzeźbić w metalu, o plastykach nie wspomnę, idzie jak przez masło. Sam wycinam kształty w blachach grubości 3 mm. Oprawa pinezkami fajnie wygląda, żeby tylko się trwale trzymały i nie wysuwały.
 15. Mnemonik

  Żyto słowo na K
×
×
 • Create New...