Skocz do zawartości

Jigoku Shoujo (Hell Girl)


Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Cóż postanowiłem założyć temat o tym Anime po rozmowie Phinbellą. Anime składa się z 3 sezonów po 26 odcinków każdy. Fabuła zaś jest  następująca:

Gdzieś w odmętach internetu znajduje się storna o nazwie Jigoku Tsushinin,za  pomocą której możesz się zemścić na osobie którą szczerze nienawidzisz jest jednak pewien myk Strona pojawia się tylko o północy i to jedynie osobom naprawdę zdesperowanym by dokonać zemsty - osba taka wpisuje imię i nazwisko  oprawcy i jeśli potwierdzi zgłoszenie pojawi się przed nią dziewczyna Ai Emma z słomianą laleczką obwiązaną czerwonym sznurkiem i ofertą zesłania obiektu  zemsty wprost do Piekła, ale jak wiadomo za każdą usługę należy zapłacić - w tym wypadku ceną jest dusza klienta, która gdy zemsta się dokona nie będzie mieć możliwości trafić do Raju, lecz będzie się błąkać w Piekle cierpiąc całą wieczność  

I jak brzmi interesująco

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jeszcze oglądałem anime, zaznajomiłem się z tym tytułem, ale tylko z pierwszą serią.

To jest tak boleśnie schematyczne, powtarzalne i nudne... Tylko moje wewnętrzne postanowienie o nieporzucaniu oglądanych serii utrzymało mnie przy tym anime. Pomysł fajny, wykonanie, o ile dobrze pamiętam też nie najgorsze, postacie dość charakterystyczne.

Warto zapoznać się z kilkoma odcinkami, ale obejrzenie wszystkich sezonów zakrawa na masochizm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi tam się podobało. Owszem, jest schematycznie, ale w końcu na tym polegają niektóre tytuły. Taki Ojciec Mateusz lub Kryminalne Zagadki Miami też jest schematyczne, a jednak coś sprawia, że ludzie to oglądają. Co takiego? Ciekawość jaka zbrodnia dokona się tym razem. W przypadku Jigoku Shoujo jest nawet ciekawiej bo oprócz historii zdesperowanych ludzi (którzy czasem są wręcz debilami..) mamy wątki o samej Piekielnej Dziewicy. Jej historia jest smutna i uważam, że warto ją poznać. 

Poza tym anime pokazuje nam, że tego typu strona może zostać wykorzystana nie tylko przez ludzi chcących się zemścić bo ich się naprawdę skrzywdziło, ale też przez takich co to po prostu są zawistni i źli (odcinek z pielęgniarką). 

 

Na razie obejrzałam tylko pierwszą serię, ale dwie kolejne są na mojej liście do obejrzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam chyba 5 odcinków, które tak czy siak mocno mnie nudziły. Dalej nie chciało mi się oglądać.

Pierwszy odcinek całkiem sponio, ale następne, gdzie znów było to samo... Meh. Może i dzieje się coś nowego, ale początek wystarczająco mnie zdemotywował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Applwejice powiem tak 1 8 odcinków 1 sezonu jest rzeczywiście nudnawych bo jest w koło ten sam schemat, ale od odcinka 8 akcja zaczna powoli odchodzić od schematu, bo pojawia się dziennikarz, który chce powstrzymać działalność Piekielnej Korespondencji, a tym samym, Emmy AI i jej pomocników. Powiem, że sam dziennikarz ma pewiem związek z samą Emmą Ai, ale jaki to  już musisz sama się dowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...