Skocz do zawartości

Wybór tabletu


Kropka

Recommended Posts

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale, otóż zauważyłam, że dużo osób na forum tworzy rysunki przy pomocy tabletów. Pod koniec przyszłego miesiąca chciałabym właśnie sprawić sobie tablet graficzny mam jednak dylemat co wybrać. Po przeczytaniu licznych opinii i recenzji w internecie stawiam raczej na firmę Wacom i tutaj podoba mi się tablet : Intuos Pen&Touch M.

Ma ktoś z was tablet tej firmy? a może polecacie coś innego? Zwróciłam jeszcze uwagę na Tablet graficzny Genius PenSketch M912 chociaż Wacom ma lepsze opinie.

Będzie to mój pierwszy tablet graficzny i chciałabym żeby był w miarę dobry, dlatego proszę was o rady :) 

Mogę przeznaczyć na tablet około 800 zł 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedź, tworzysz na tym tablecie bardzo ładne rysunki (właśnie przeglądałam Twój profil na DA) :D jeszcze mam jedno pytanie, jakiej wielkości jest Twój tablet? Ja chcę kupić średni rozmiar, który jest dwa razy droższy a nie wiem czy jest sens.... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś z biedronki za 40 zł .__. Nie jest zły, całkiem dobry na początek. 

Wow, nie kojarzę żeby w biedronce kiedykolwiek były tablety graficzne :twihug:  dawno kupowałaś? Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na Intuos'a jednak :P waham się między rozmiarem S a M z tym, że M jest trochę drogi jak na moje marne finanse bo kosztuje prawie 800 zł, ale z drugiej strony lepiej chyba kupić lepszy sprzęt który wystarczy na kilka lat niż potem żałować. Mam jeszcze miesiąc na decyzję więc na spokojnie  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam gdzieś pod koniec czerwca, spisuje się dobrze, a na allegro można znaleść takie same za ceny dużo droższe.Taki sam tablet, który można kupić ponad dwa razy drożej.

http://allegro.pl/tablet-graficzny-4-9-touchpad-pen-windows-mac-i4532876361.html

Oooo to u mnie w biedronce nie było bo na pewno zwróciłabym uwagę, zwłaszcza, że pod koniec czerwca kupowałam w biedronce telefon. Dziękuję za linka, faktycznie udało Ci się kupić ten tablet mega tanio :twilight7:  zamieszczałaś gdzieś może swoje prace, które na nim robiłaś (np. na deviantarcie)?? chętnie bym obejrzała  :twilight2:

Edytowano przez Kropka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracami trochę u mnie średnio, bo byłam przyzwyczajona do kredki i ołówka, a rysowałam w Paint.net, bo antywirus mi wszystko blokował ;)http://celly-celly.deviantart.com/ ale są na nim tylko trzy prace wykonane tabletem. Rysuje mi się na nim dobrze, choć nie mam porównania :D

Edytowano przez Celly
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracami trochę u mnie średnio, bo byłam przyzwyczajona do kredki i ołówka, a rysowałam w Paint.net, bo antywirus mi wszystko blokował ;)http://celly-celly.deviantart.com/ ale są na nim tylko trzy prace wykonane tabletem. Rysuje mi się na nim dobrze, choć nie mam porównania :D

hmm ;D super prace, masz talent, ja też jestem przyzwyczajona do ołówka/ farb i kredek :) dlatego trochę się obawiam tabletu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Bamboo Pen & Touch i bardzo go sobie chwale, nie zamieniłabym na nic innego. Kosztował chyba 700. ...i tak rzadko coś na nim rysuje ale jak już sie zawezme to z tym tabletem wychodzi. Co do rozmiaru to miej na uwadze żeby pasował do rozdzielczosci monitora a z drugiej strony do twojego stylu rysowania. Ja mam śresni rozmiar żeby dało sie na nim rysować z detalami ale w razie potrzeby to i zamaszystym luźnym stylem da sie na nim robić np krajobrazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za rady :) ten Intuos to właśnie następca Bamboo :) więc powinien być ok, hm a co do wielkości monitora to mam zwykłego laptopa bodajże 15 cali, wolałabym rozmiar średni bo mam dość hmm "zamaszysty" styl do tego lubię bawić się w szczegóły

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jeszcze o dopasowaniu powierzchni roboczej tableta do monitora, bo jak nie bedą sie zgadzać, to:

1. Kształt kreślony na tablecie wyjdzie inaczej na monitorze

2. Bedziesz musiała uciąć troche powirzchni roboczej tableta zeby była proporcjonalna do ekranu.

Miałam taki problem w gimnazjum z 1 tabletem jak jeszcze nie ogarniałam tych rzeczy. Ja rysowałam np. koło a na monitorze wychodziła elipsa.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie kojarzę żeby w biedronce kiedykolwiek były tablety graficzne :twihug:  dawno kupowałaś? Ja najprawdopodobniej zdecyduję się na Intuos'a jednak :P waham się między rozmiarem S a M z tym, że M jest trochę drogi jak na moje marne finanse bo kosztuje prawie 800 zł, ale z drugiej strony lepiej chyba kupić lepszy sprzęt który wystarczy na kilka lat niż potem żałować. Mam jeszcze miesiąc na decyzję więc na spokojnie  :giggle:

A były były ^^.  Chciałam sobie kopić, ale coś mnie pchnęło aby tego nie robić.  Były jakoś przed wakacjami, może w czerwcu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie jeszcze o dopasowaniu powierzchni roboczej tableta do monitora, bo jak nie bedą sie zgadzać, to:

1. Kształt kreślony na tablecie wyjdzie inaczej na monitorze

2. Bedziesz musiała uciąć troche powirzchni roboczej tableta zeby była proporcjonalna do ekranu.

Miałam taki problem w gimnazjum z 1 tabletem jak jeszcze nie ogarniałam tych rzeczy. Ja rysowałam np. koło a na monitorze wychodziła elipsa.

o dziękuję, że zwróciłaś mi na to uwagę, poczytałam trochę w nocy i rozdzielczość powinna być ok :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...