Skocz do zawartości

Problem z zalogowaniem się na komputer


Imeshovy

Recommended Posts

Witajcie!

W dniu dzisiejszym pojawił się u mnie problem. Chciałem zażegnać problem z niewidzialnymi avatarami i emotikonam i opisany jakiś czas temu przez BQ. Podczas próby wylogowania się okazało się, że jest to niemożliwe. Przenosilo mnie na stronę z napisem... że ona nie istnieje :v . W związku z tym usunąłem ciasteczka. Jednak problem pojawił się przy próbie zalogowania się. Analogicznie do przypadku z próbą wylogowania - jestem przenoszony na stronę z napisem, że witryna jest niedostępna :despair:

Nie wiecie może co jest przyczyną tego problemu? :octcry:

Screenshot strony:

90392fea1c.PNG



EDIT: Problem zniknął... po zainstalowaniu Firefoxa :v . Dziwne, bo jest dokładnie tak, jak opisuje Discors - na Operze i Chrome są problemy, a przy lisku wszystko działa bez zarzutu. No nic, chyba będę się musiał przyzwyczaić do nowej przeglądarki.

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, też miałem ten problem - niedziałające grafiki forumowe, zaś aby temu zaradzić wystarczyło otworzyć jakiś "martwy" obrazek w nowej karcie albo wejść na dowolną stronę forumową z rozszerzenie https, a następnie przejść na stronę tę pomimio pojawiających się ostrzeżeń, że certyfikat niezgodny czy coś w tym stylu...  I tak oto ten sposób działał jakiś czas, lecz ostatnio zamiast pojawiającego się ostrzeżenia strona po prostu się nie włącza!
 
ceYxw.png
 
powyższy komunikat się w Chromie wyświetla (w Operze też jest zablokowana na dobre).
 
ceYJZ.png
 
w IE strona o dziwo działa, niemniej jak widać, nie bez zarzutów, nie to co w Ogniolisie, tam wszystko działa jak trzeba.
 
~~
 
Brak grafik naprawdę potrafi być uciążliwy, ale jest naprawdę nieistotny w porównaniu z niemożliwością zalogowania się, a bez działającego https nie da się zalogować, gdyż próby loginu przekierowują właśnie na https stronkę, jak na pierwszym obrazku. A muszę się zalogować na Chromie, bo mnie wylogowało po usunięciu ciasteczek, które usunąłem sądząc, iż pomoże to w przywróceniu grafik, które pod adresami były dostępne bez s w http .__.
 
Niemniej dobrze wiedzieć, że nie tylko u mnie występuje ten problem - zawsze większa szansa na jego rozwiązanie~ :giggle:
 
 
 

 
Więcej obrazków!!! Mam nadzieję, iż zawierają istotne wskazówki~

cf1Xc.png 11.10, akurat wtedy zaczęły się problemy x]
cf6gn.png
cf6bl.png
cf7wd.png chwila, inny certyfikat wyświetla FF, to tak ma być? :wut:


 
W międzyczasie sprawdziłem jak forum działa na laptopie na Operze i... tam działa. Co prawda na wersji 18, ale na stacjonarnym PC też zaktualizowałem Operę z 12 do 25 i nic nie pomogło, sprawdziłem też czy działa na innych profilach, bo Chrome może mieć różne wersje u różnych użytkowników, ale nie~
 
Czyli wygląda na to, że to nie wina przeglądarek (choć niektóre są bardziej podatne na problem aniżeli inne). Problem raczej leży w niektórych komputerach, a dosadniej rzecz ujmując, w certyfikacie, który nie działa prawidłowo dla wszystkich kompterów, hmm... ale wciąż nie wiem - jakby to rozwiązać..? .__.

Edytowano przez DiscorsGreyjoyBass
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem po linkach i możliwe, iż znalazłem więcej danych~

 

Sky, obczaj to:

 

cfIIm.png

 

~to z Chrome'a, dla porównania u Firefoxa wyświetla się na tej samej stronce to:

 

cfIXE.png

 

Więc... co to jest ten 3 adres ip też rzekomo powiązany z naszą witryną i czemu generuje jakieś ostrzeżenie? :D

~~

 

cfIJx.png

 

Powyżej masz więcej szczegółów odnośnie tego ostrzeżenia, z tego adresu mam nadzieję, że okażą się pomocne~ :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem po linkach i możliwe, iż znalazłem więcej danych~

 

Sky, obczaj to:

 

cfIIm.png

 

~to z Chrome'a, dla porównania u Firefoxa wyświetla się na tej samej stronce to:

 

cfIXE.png

 

Więc... co to jest ten 3 adres ip też rzekomo powiązany z naszą witryną i czemu generuje jakieś ostrzeżenie? :D

~~

 

cfIJx.png

 

Powyżej masz więcej szczegółów odnośnie tego ostrzeżenia, z tego adresu mam nadzieję, że okażą się pomocne~ :P

 

Po prostu ten link leci z zapisanego wyniku, Skysplit powiedział mi o tym dodatkowym IP, które zapomniałem kiedyś usunąć, co zrobiłem :v Jak teraz klikniesz "Clear Cache" to się nie pojawi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niefajnie, niefajnie, bo to nam by wskazywało na fałszywy trop, ale na szczęście już chyba znalazłem, przynajmniej więcej, gdzie leży problem. Forum nie działa na Chrome i Operze, ale tylko na systemie Windows XP, przynajmniej w tych dwóch znanych przypadkach, sprawdzałem na Win7 i Ósemce, tam nie pojawił się, żaden błąd czy komunikat. To nakierowało mnie oczywiście na szukanie łatek do XP dotycząsych ssl, lecz to nie pomogło, w międzyczasie też reinstalowałem antywirus, także bez żadnych efektów~
 
Ale przy okazji natknąłem się też na różne ciekawe artykuły, z których wynika, że już nieraz w niektórych przypadkach pojawiał się ten lub podobny problem wśród użytkowników XP. Niestety, nie znam się na tej materii aż tak dobrze, aby wszystko zrozumieć, ale jak coś macie linka:
 
https://cheapsslsecurity.com/blog/brief-account-ssl-certificate-technical-errors/
 
Tutaj zwróćcie uwagę przede wszystkim na 3 punkt, gdyż tak właśnie wydaje się tycznyć tego błędu, przynajmniej w jakimś stopniu i jest tam trochę informacji dla administracji... nie wiem w prawdzie na ile to się tyczy naszego forum, gdyż nie widzę go od wewnątrz, niemniej chyba warto na to rzucić okiem ;x
 
Albo po prostu skontaktujcie się jakoś ze swoimi dostawcami i powiedzcie im, że ich towar jest trefny i nie wszystkim wchodzi... :forgiveme:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałam problem z zalogowaniem na Opera Mobile 12.10 (wcześniej czyściłam cache i cookies) - przy przechodzeniu do strony logowania pojawiał się błąd z niewłaściwym certyfikatem podobny do tego opisanego przez kolegów powyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...