Skocz do zawartości

"Game of Ponies" - Dyskusja


Verlax

Recommended Posts

Dobry.

 

Zaczynamy już normalną grę. Wątek "Game of Ponies" służy tylko do gry i mogą się tam wypowiadać tylko gracze i tylko by wykonać działania związane z grą (czyli jeszcze nie teraz). Natomiast w tym wątku może się wypowiadać każdy, również nie biorący udziału w grze.

 

--------------

 

Zaczynamy w I Turze od Rozkazów. Jak coś, spróbuję nieco to sformalizować te wysyłanie PM do mnie by ułatwić zarówno sobie jak i wam robotę. Najlepiej robić to w sposób skrótowy i niezbyt skomplikowany przykładowo :

 

Temat PM - Rozkazy, "Wpisz Nazwę Rodu"

 

Treść PM :

 

Rozkaz Marszu +1 na "Prowincja X"

Rozkaz Marszu +0 na "Prowincje Y"

Rozkaz Konsolidacji Władzy na "Prowincje Z"

Rozkaz Ulepsz. Konsolidacji Władzy na "Prowincje G"

Rozkaz Najazdu na "Prowincje T"

 

Tyle. Nie kombinujcie i nie rozpisujcie co byście chcieli z tymi rozkazami robić. Przypominam tylko dwie ważne kwestie, o których często się zapomina :

 

a) W PM napiszcie o jaki konkretnie wam chodzi Rozkaz. Jest duża różnica między Marszem +0 a Marszem +1.

b) Pamiętajcie, że Rozkazy Specjalne (z gwiazdką) możecie wydać łącznie tylko tak dużo, jak wam to dyktuje pozycja na Torze Królewskiego Dworu (przykładowo - Lannister może wydać 3 rozkazy specjalne na turę, zaś Baratheon tylko 1 na turę).

 

Królewski Dwór macie tu :

 

3e822a80c7.jpg

 

Jakby były jeszcze jakieś pytania, jestem cały czas dostępny.

 

Powodzenia w grze!

 

- Verlax

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem Rozkazy od Baratheonów, Lannistera oraz Martella. Dostałem również rozkazy od Starków, ale wymagają delikatnego dopracowania. Nie mam Rozkazów od Greyjoy'ów oraz Tyrellów.

 

Edit. Dostałem uzupełnienie od Starka. Jeśli dostanę jeszcze Rozkazy od dwóch graczy możemy kontynuować.

 

Status : 4/6

Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie! Hura, hura!

 

I tak jesteś dopiero trzeci w kolejce (uśmiech), więc nie się jeszcze z czego cieszyć. Najpierw Baratheon i Lannister się rusza.

 

-------------

 

Mój krótki komentarz do Rozkazów :

 

- Przypominam jeszcze raz o formacie w jakim daję się Rozkazy, bo miałem czasem duży problem ze zrozumieniem o co chodzi. Tyczy się to przede wszystkim imć Neona. Naprawdę radzę trzymać się tego co tu napisałem, bo później MG'owi nie chce się bawić w zabawę "a co autor miał na myśli".

 

- Tutaj kwestia do trzech graczy (wiadomo o których chodzi). W tej grze generalnie nie opłaca się nie dawać Rozkazów do armii. Dlatego więc gdy zobaczyłem, że aż u trzech graczy nie wszystkie jednostki mają Rozkazy byłem co najmniej zdziwiony. Porada jako weterana - zawsze warto dać jakikolwiek Rozkaz (chociażby Obrony czy Wsparcia), niż zostawić obszar pusty. Po prostu jest to zwyczajne marnowanie swoich możliwości. 

 

- Z tego też powodu wprowadzam nową zasadę. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcecie dawać w ogóle żadnego rozkazu do jednostki, musicie napisać osobno, np. "Nie daję żadnego Rozkazu na prowincję X". Potem nie mam pojęcia czy to było wasze zamierzone podejście, czy po prostu nie zauważyliście, że jeszcze możecie dać Rozkazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wykonać jeden Marsz i poczekać na ruchy innych graczy, by dopiero później wykonać drugi Marsz. Dałem już update do mapy, w którym to trochę szerzej wyjaśniłem.

 

---

 

Chodzi mi o trzy Rody, które mają armie bez żadnych Rozkazów czyli - Greyjoy'a Neona, twojego Starka oraz Tyrellów Halika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc szczerym, jestem nieco rozczarowany. Moja ulubiona karta "Sieć kłamstw", która kompletnie masakruje i wywraca do góry nogami grę w końcowej fazie pojawiła się na samym początku. Trochę szkoda (uśmiech).

 

Czekamy na ruch Lannistera.

 

Jak coś, mała informacja. Możecie wyczytać w instrukcji, że Karty rozpatruje się po kolei (w sensie, ciągnie się I kartę, robi się jej efekty, dopiero potem II karta). By przyśpieszyć grę jednak zmodyfikowałem tę zasadę, więc teraz wszystkie te rzeczy robi się naraz. Przykładowo gdyby byłoby jednocześnie "Starcie królów" oraz "Atak Dzikich" to robiłoby się dwie licytacje naraz.

 

Zaaktualizowałem pierwszy post w temacie "Game of Ponies" o wszystkie niezbędne dane, dodałem również karty dowóców i wydarzeń.

 

Powodzenia w grze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo rozpocznie się Tura III

 

-------

 

 

 

PlaguePony zadał takie dosyć istotne pytanie mi na PM :

 

 

 

Chodzi mi o Arianne Martell, wiem, że jak przegram, ale jej użyję to moje oddziały się wycofują i atakujący nie może przesunąć na ten teren swoich wojsk, ale tu mam pytanie, czy po bitwie teren zaatakowany nadal jest w moim posiadaniu czy staje się neutralny bądź jest dla przeciwnika?

 

 

Otóż od razu informuję, takie dziwaczne mankamenty są wyjaśnione w FAQ do zasad. Jest ono dostępne - tu.

 

Odpowiedź więc brzmi :

 

 

P: Gracz broni obszaru, na którym znajduje się żeton Władzy i przegrywa bitwę po zagraniu karty Rodu „Arianne Martell”. Czy w takim wypadku żeton Władzy jest usuwany z planszy?

O: Tak. Tak jak i ewentualny żeton Rozkazu Martellów, ponieważ na obszarze bez jednostek nie może znajdować się żeton Rozkazu
Edytowano przez Verlax
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...