Skocz do zawartości

Udowodnię ci! [Oneshot][Random][Dark]


OneTwo

Recommended Posts

Tworzę temat ze swoim fickiem. Może nie zdobył on wysokiego miejsca w konkursie, ale nie będę się go wstydził i chował do szafy. W przyszłości jeśli będę brał udział w jakiś innych konkursach, to pewnie zmienię nazwę tego tematu i go przemodeluje na wzór innych.

 

Konkurs literacki edycja XII "Nightmare Night":


Udowodnię ci!

[Random][Dark][One shot]

 

Nie jest to arcydzieło, ale jak ktoś chcę poczytać lekkiego randoma to zapraszam :)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkiego randoma? Może nie mam wielkiego doświadczenia w czytaniu tego typu fikcji, ale randomu według mnie jest tutaj wcale dużo.

 

Z początku wydawało mi się, że będzie to odrobinę poważniejsze dzieło, ale w miarę czytania coraz bardziej dziwiłem się absurdom sytuacji i spory w tym wkład ma pędząca na łeb na szyję akcja. Może gdyby było odrobinę wolniej i kolejne wydarzenia były trochę lepiej ze sobą powiązane czytałoby mi się przyjemniej, a tak w pewnym momencie wyprodukowałem sobie w głowie możliwe jej zakończenie, które okazało się trafione.

 

Osobiście wzbogaciłbym opowiadanie o kilka zabawniejszych opisów by nie psuć wydźwięku komediowego i być może dodałbym jakichś innych serialowych antagonistów, którzy wywoływali by WTF nawet na pyszczku Celestii (ot, tacy Flim i Flam na ten przykład).

 

Fik jednak nie jest zły. Faktycznie jeśli ktoś lubi random powinien być zadowolony z lektury.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki random czyli - łatwy i przyjemny w odbiorze fic z tagiem random, natomiast niekoniecznie z małą ilością randomu. Cóż mogę przeprosić za nieumyślne wprowadzenie w błąd.

Tak ten fic jest niejako przestrogą, aby nie pisać aż tak skondensowanie. Brakuje tutaj opisów. Pewnie gdybym miał większą ilość słów, to wyszło by zdecydowanie lepiej i klimatyczniej. Lepiej opisać mniej, a dokładniej.

Rozbudować można łatwo. Praktycznie wystarczy wstawić dowolną postać z uniwersum, aby zrobiła coś nieprzewidywalnego. Nie będę tego robił. Nie z powodu lenistwa, tylko z faktu, że wolę się skupić na innych pomysłach.

Na kolejnym konkursie będzie zdecydowanie lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

SPOILERY W ILOŚCIACH ŚLADOWYCH.

 

Rzeczywiście mocno randomowe ^^

 

Powiem tak: limity zabiły to opowiadanie. Mało opisów, przez co akcja leci na łeb na szyję, ciężko poczuć jakiekolwiek emocje, nawet ciężko się połapać, o co chodzi. Miejscami tekst jest tak chaotyczny, że trudno to ogarnąć, ale nawet nie w sensie, że coś jest niezrozumiale, po prostu wszystko dzieje się zdecydowanie za szybko. Czytelnik ledwo zacznie czytać, opowiadanie już się kończy. Taaak, to zdecydowanie wymaga rozbudowania.

 

W przeciwieństwie do Johnny'ego (swoją drogą, dzisiaj jakoś zaciekle odwołuję się do twoich słów, mój drogi i w ogóle piszże te "Ścieżki...", pieroński leniu), nie wydaje mi się, by wprowadzenie jeszcze więcej randomu było dobrym pomysłem. W sumie nawet zmieniłabym to w taki sposób, by czytelnik przez kilka stron miał przemożne wrażenie, że mimo absurdu sytuacji to wszystko dzieje się naprawdę. Wówczas końcówka byłaby o wiele bardziej randomowa i zostawiłaby czytelnika nie tylko z WTFem wymalowanym na twarzy, ale również z szerokim uśmiechem, a tak... no, od początku się czegoś takiego człowiek spodziewał.

 

Ale podoba mi się pomysł z zakładem, świetny jest powtarzający się motyw z kwestią "udowodnię ci" i w ogóle, genialny w swej prostocie tytuł. Ogólnie - opowiadanie oceniłabym jako całkiem dobre, chociaż niedopracowane i zamordowane brutalnie i krwawo przez Dolara limity słów.

 

Pozdrawiam!

Madeleine

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Miło wiedzieć, że dokopuję się coraz głębiej w odmęty działu. :interesting:

 

Całe opowiadanie najbardziej chciałbym skomentować jednym cytatem, który pochodzi właśnie z niego samego...

Cytuj

- To wszystko nie ma sensu! - Odparła Celestia.

...ale co to by był za komentarz? Dlatego postaram się też dorzucić coś od siebie.

 

Pomysł zdecydowanie na plus, naprawdę fajny i z potencjałem. Wykonanie natomiast... w moim odczuciu na minus. W gruncie rzeczy dobrze wyszło tylko i wyłącznie zakończenie, którego motyw jest świetny. Natomiast cała reszta była zdecydowanie zbyt szybko lecąca, za skąpo opisana i z zawiedzeniem muszę stwierdzić, że nie ani razu nie miałem WTF ani choćby uśmiechu. :rainbowcry: Szkoda, bo jak wspomniałem, pomysł naprawdę ma spory potencjał! Osobiście lubię randomy oparte na absurdzie, ale tutaj... No cóż, wypadło słabo. Znaczy, w zasadzie to nie tyle słabo, co moje oczekiwania (wziąwszy pod uwagę naprawdę dobry pomysł) okazały się być zbyt wysokie. Możliwe, że winny jest limit słów (strzelam, bo nie pamiętam jaki mógł być na tym konkursie, w końcu jest już 2016, a fanfic pochodzi z listopada '14) - sprawia wrażenie upchania zbyt dużej liczby postaci i sytuacji w zdecydowanie za małej objętości.

Ogółem: taki średniak, z którego można było wycisnąć duuużo więcej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam!

 

Technicznie brakuje myślników. Styl jest bardzo znośny.

 

Nie była to śmieszna komedia. Sam końcowy żart niestety nie zadziałał, bo był mocno zpoltnym rozwiązaniem. Sam tekst jest o Celestii, coraz bardziej nie radzącej sobie w kryzysie, który się pojawia.

 

Nie był to może ani nudny, ani zły fik, ale był to mocny średniak. Niezbyt polecam. Najwięcej o tym fanfiku mówi fakt, jak krótki jest komentarz.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...