Skocz do zawartości

[propozycja] licznik mierzący czas spędzony na forum


Dagon

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie, czy dałoby radę dodać licznik, który mierzy czas spędzony na forum? Widziałem taki na innym forum nie związanym z kucykami. Chciałbym zobaczyć, ile łącznie spędzam czasu czytając wypociny użytkowników na forum. Jeśli nie ma szans np. z powodu silnika forum to proszę o usunięcie tematu.

Edytowano przez Dagon (dawniej rkzm2012)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej przydatności tej funkcji, poza zwiększaniem rozmiaru bazy danych przez dodanie kolejnych rekordów.

Nie wiem też, po co Ci to. Chcesz się komuś chwalić ile przesiadujesz w internecie na poszczególnych forach?

Z resztą, na chwile obecną dodanie takowego licznika byłoby uciążliwe, ze względu na fakt, iż mógłby liczyć dopiero od dnia dodania (wątpię, żeby forum przechowywało dane dotyczące dostępności userów w czasie), a co za tym idzie, kompletnie mija się z celem.

 

Ale, nie ja tu jestem technicznym, zatem wrócę do swoich spraw.

 

 

ps:

Zainwestuj w przecinki. To nie boli, a znacznie ułatwia czytanie tekstu.

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej przydatności tej funkcji, poza zwiększaniem rozmiaru bazy danych przez dodanie kolejnych rekordów.

Nie wiem też, po co Ci to. Chcesz się komuś chwalić ile przesiadujesz w internecie na poszczególnych forach?

Z resztą, na chwile obecną dodanie takowego licznika byłoby uciążliwe, ze względu na fakt, iż mógłby liczyć dopiero od dnia dodania (wątpię, żeby forum przechowywało dane dotyczące dostępności userów w czasie), a co za tym idzie, kompletnie mija się z celem.

 

Ale, nie ja tu jestem technicznym, zatem wrócę do swoich spraw.

 

 

ps:

Zainwestuj w przecinki. To nie boli, a znacznie ułatwia czytanie tekstu.

Kilka liczb porównawczych

1. Oba fora znajdują się na VPS. Na forum z licznikiem jest 18tys. zarejestrowanych użytkowników, a na mlppolska jest ok. 5tys. zarejestrowanych użytkowników, czyli trzy razy mniej. Rekordy w bazie nie powinny się zwiększyć za bardzo.

2. Nie mam po co się chwalić, po prostu lubię patrzeć na liczby z czasem spędzonym na jakieś czynności.

3. Fakt mógłby liczyć od momentu dodania, ale według prawa każdy serwis musi przechowywać adresy IP od momentu wejścia, aż do wyjścia z serwisu, więc na tej podstawie można by podać uśredniony wynik.

4. Przepraszam, już poprawiam. Przecinki nie są moją mocną stroną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka liczb porównawczych

1. Oba fora znajdują się na VPS. Na forum z licznikiem jest 18tys. zarejestrowanych użytkowników, a na mlppolska jest ok. 5tys. zarejestrowanych użytkowników, czyli trzy razy mniej. Rekordy w bazie nie powinny się zwiększyć za bardzo.

2. Nie mam po co się chwalić, po prostu lubię patrzeć na liczby z czasem spędzonym na jakieś czynności.

3. Fakt mógłby liczyć od momentu dodania, ale według prawa każdy serwis musi przechowywać adresy IP od momentu wejścia, aż do wyjścia z serwisu, więc na tej podstawie można by podać uśredniony wynik.

4. Przepraszam, już poprawiam. Przecinki nie są moją mocną stroną.

 

1. Rację przyznaję. Osobiście jednak nie przepadam za zbędnymi dodatkami.

2. Równie dobrze można wziąć stoper i kartkę, oraz coś do pisania i spisywać czasy dowolnej czynności.

3. Nie spotkałem się z takim prawem, szczerze. Podeślij mi źródło na PW. Anyway, adresy IP 90% użytkowników internetu przydzielane są dynamicznie, co za tym idzie, każde wejście na forum może oznaczać zupełnie inny adres. Zresztą, logi ważą. Nie sądzę, żeby administratorzy jakiegokolwiek forum trzymali pliki z logami dłużej niż kilka miesięcy, ponieważ prędzej czy później zabraknie miejsca na serwerze (to akurat wiem z własnego doświadczenia).

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anyway, adresy IP 90% użytkowników internetu przydzielane są dynamicznie, co za tym idzie, każde wejście na forum może oznaczać zupełnie inny adres.

 

Mieliśmy. Na silniku myBB jest to zaimplementowane. Na IPB (z tego co wiem, a moja wiedza nie jest obfita) nie.

Wystarczy modyfikacja Total time spent on forum. Choć nie mam pojęcia ile zajmie miejsca w bazie.

http://imgur.com/HDQ8osO Skąd te 12 godzin?

BTW. Co do tych logów, coś mi się ubzdurało. ISP ma obowiązek trzymania adresów. Na forum to jest jedynie wola administratora czy trzyma czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Skąd te 12 godzin?

Inna strefa czasowa Gugli.

 

A co do modyfikacji, wątpię by administracja ją wprowadziła. Jak już wcześniej wspominałem - mija się to z celem, ponieważ czas liczyłby się każdemu od tego samego dnia, a niektórzy przebywają tu jeszcze z czasów MLP Community (ponad 3 lata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ChrisEggII

Są przecież liczby odwiedzin! Liczba ile razy odwiedziłem forum, a odwiedzam je dość często.

To jest licznik odwiedzin twojego profilu, a nie twoich wejść na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz do psucia.

 

Nie rozumiem pomysłu na licznik nerdzenia przesiadywania na forum. Tak jak wcześniej napisali moi przedmówcy, jest już licznik wyświetleń profilu i postów, więc powinno to wystarczyć.

 

Jednakże teraz po ok. roku (jeśli dobrze pamiętam w 2013 zmieniony został silnik) te statystyki nie mają racji bytu. Jednym słowem ten pomysł jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...