Skocz do zawartości

Upgrade mózgu


Maćko z Bogdańca

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś procka, ale nie znalazłem żadnego. Przeglądając dzisiaj oferty trafiłem na dwa, ale nie wiem, który wybrać. Może podpowiecie?

 

Specyfikacje PC:

MOBO: GA-M68MT-S2P (Rev. 3.0)

Grafika: GeForce GT 630

RAM: 6GB (4+2)

Procek: AMD Athlon 2 X2 250

Zasilacz: Take Me 400

 

Procki, które znalazłem to:

AMD Athlon II X3 460 (3 rdzenie)

AMD Phenom II 720 Black Edition (3 rdzenie + 1 do odblokowania co daje, według allegro, Phenom II X4 925)

 

1. Czy na mojej płycie jest możliwe odblokowanie tego czwartego rdzenia?

2. Nie wydaje się to dziwne, że Athlon ma 3 rdzenie? (Ukryty 4 do odblokowania?)

3. Czy oryginalne chłodzenie dostarczone z obecnym procesorem wystarczy do schłodzenia procka 95W?

4. Czy mój zasilacz ma wystarczającą moc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z odblokowywaniem czwartego rdzenia, ale porównując zwyczajnie te dwa, to athlon wypada nieco lepiej. Z drugiej strony pheniom ma odblokowany mnożnik co czyni go teoretycznie podatniejszym na podkręcanie. No i ten słynny, czwarty rdzeń do odblokowania. 

Swoją drogą, czy nie myślałeś o jakimś FX? też wejdą, bo twoja płyta obsługuje AM3+ a powinny  mieć jeszcze większą wydajność (zegar w zegar), oraz większe możliwości. Gdyby wstawić fx 8320 na przykład, do tego gtx 760 i 8 gb raqmu, to mamy maszynę, która sobie świetnie poradzi z wieśkiem 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...