Jump to content

[Dyskusja] Idea Discorda


Arceus
 Share

Recommended Posts

Witam Was w tej nieco innej niż inne dyskusje. Tutaj, w odróżnieniu od innych nie będziemy snuli teorii spiskowych na temat pochodzenia władcy chaosu, ani na temat tego czy jest dobry czy zły. Tym razem skupimy się nie na samym serialu tylko na ludziach, którzy go tworzą. 

Jak już wiemy celem istnienia mlp jest reklamowanie plastikowych kucyków dostępnych w zabawkowych. Serial jest adresowany do sześcioletnich dziewczynek, czyli różowe kucyki, z długimi grzywami, płci pięknej, najlepiej w sukience. Jasne dziewczynki wielbiące mlp kupują te zabawki no i hajs się zgadza. 

A teraz kluczowe pytanie: po co w takim razie powstał Discord?!

Celestia po to by do kolekcji jeszcze 4 kopyta dołączyć, Cadence to samo plus suknia, naście wariantów każdej z powierniczek elementów harmonii, a Discord? 

Fakt podobne pytanie można zadać o Sombre, Chrysalis itd. I nie ma tu znaczenia, a może ma, kogo tu pod lupę weźmiemy każdy tu powstał po coś.

Jak myślicie: po co do serialiku dla dzieci, w którym główni bohaterowie to tęczowe kuce, niekształtne, czarne monstra typu Discord, Tierek, Chrysalis itp. ?  

Link to comment
Share on other sites

Jak to po co? Dla zabawy ^^.

Jest sobie harmonia, a jej przeciwnikiem jest chaos. Kto lepiej by odzwierciedlał chaos od naszego kochanego zszywanego Discusia? Morał dla dzieci... w moim mniemaniu jest taki, że nawet zło i bezprawie ugnie się przed dobrem (co za bzdura >_<). Jak wszyscy dobrze wiemy Discord to w angielskim Niezgoda. A przyjaźń to zgoda. Różnoskrzydły poróżnia powierniczki harmonii, demoralizuje je i prowadzi na drogę niezgody i chaosu... Poza tym mane 6 musiały mieć jakiegoś questa.

No i... bo fandom?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nie dla zabawy. Ci ludzie i ogólnie ludzie nie robią niczego od tak "dla zabawy" wszystko ma jakiś cel, wszystko ma mieć jakąś korzyść. 

Discord powstał by powstał z nim odcinek, trzyma w napięciu pokazuje potęgę chaosu i siłę przyjaźni, w dwóch słowach zapewnia oglądalność. 

Discord ma tą zaletę i ciekawą właściwość, że pojawia się w kilku odcinkach wie ktoś może dlaczego? Jego wygląd, umiejętności, chatakter, czy jeszcze coś innego sprawiło, że nie zniknął z mlp po pierwszym występie?  

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
 Share

×
×
  • Create New...