Skocz do zawartości

Przypadek Dr Time Turnera Whoovesa - zapisy


Arkane Whisper

Recommended Posts

cda0f0232ef63da388204b261212d002.jpg

 

Wiedza nigdy nie ginie w całości. Zawsze pozostają jej fragmenty, zachowane w butwiejących księgach, skrywane pośród niszczejących gmachów, zakorzenione w zakamarkach pamięci starców. Uśpione sekrety, czekające na dociekliwy umysł, który to, wiedziony ciekawością, wsłucha się w ich szepty, wkraczając na ścieżkę, której końca nie jest w stanie dostrzec. Kiedy zaś ujrzy cel swej wędrówki, nie zawsze może zawrócić. Istnieje wiedza, która na zawsze powinna zostać zapomniana.

 

Po tym wstępie, który nie ma zdradzać zbyt wiele (właściwie to niczego), i mam nadzieję, że tego nie czyni, zapraszam do zapisów do gry. Fabuła i klimat będą, w zamyśle, chyba typowe dla moich opowiadań, w każdym razie ma być wiele mrocznych sekretów i tego typu spraw. Celowo nie piszę tutaj żadnego, nawet najbardziej zdawkowego wstępu, gdyż każdy z graczy będzie miał swój własny, zależny od postaci. Jak można zauważyć jednakże, fabuła będzie obracać się wokół postaci Doktora.

Od chętnych oczekuję jedynie: Imię postaci i jej rasa, krótki rys osobowości, historia (też krótka), i coś jeszcze, jeśli ktoś będzie miał potrzebę dodania czegoś.

Zastrzegam, że mogę zaingerować w historię postaci, na potrzeby początków sesji, ale; jeśli już; to będą to jedynie niewielkie zmiany, omówione z graczem.

Oczywiście, chętnie odpowiem na wszelkie ewentualne pytania.

 

Myślę, że odczekam jakiś czas, i w zależności od liczby chętnych, wystartuje się jakoś w grudniu.

Na koniec jeszcze; w tworzeniu postaci jest dowolność, ale z umiarem i rozsądnie, ponieważ różne postacie wymyślone przez graczy już widziałem.

 

Potwory nie śpią pod Twoim łóżkiem.

One śpią w Twojej głowie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Wolf

Profesja: Zagadki, łamigłówki i znajomość magii

Rasa: Jednorożec

Historia: Po zakończeniu nauki w Ponyvil  wyrusza w podróż, by zbadać las Everfree i zobaczyć czy nie utworzyły się w nim nowe gatunki roślin i zwierząt. Pewnego dnia znajduje dziwny przedmiot przypominający naszyjnik w kształcie małej klepsydry. Z myślą że nie jest sam i że ktoś zgubił ten przedmiot, zaczyna szukać jego właściciela. (tu można zacząć grę, a jak ty uważasz?)

Charakter: Dziecinny, lubi pomagać, ciekawski, pomysłowy, czasem zwariowany (by poprawić komuś nastrój) nie potrafi przestać się uśmiechać czasem bardzo poważny (zależy od sytuacji)

Edytowano przez Artis25
Zapomniałem napisać charakteru :P
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Shadow

Rasa: Pegaz z domieszką krwi kucoperka

Zawód: Kiedyś żołnierz, obecnie doświadczony poszukiwacz przygód i podróżnik

Charakter: Dociekliwy, lubiący adrenalinę ale i wszelakie tajemnice. Gdy już coś zacznie, rzadko kiedy rezygnuje nim osiągnie cel. 
Historia: Wiele lat temu wstąpił do armii, licząc że w ten sposób najlepiej przysłuży się ojczyźnie, jednak z czasem utracił swoje przekonanie. Opuściwszy wojsko, rozpoczął niekończącą się podróż po Equestrii i świecie, od czasu do czasu pomagając napotkanym istotom, niekiedy z użyciem nabytych w armii umiejętności, skupiając się jednak przede wszystkim na znajdywaniu sobie wszelakich zajęć które mogłyby go zainteresować.

 

//Cóż, nie mam własnego pomysłu na zaczęcie akcji, ale wystarczy chyba że spotka kogoś czy coś znajdzie...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu Miloszu_xd napisał:

Imię: Shadow

Rasa: Pegaz z domieszką krwi kucoperka

Zawód: Kiedyś żołnierz, obecnie doświadczony poszukiwacz przygód i podróżnik

Charakter: Dociekliwy, lubiący adrenalinę ale i wszelakie tajemnice. Gdy już coś zacznie, rzadko kiedy rezygnuje nim osiągnie cel. 
Historia: Wiele lat temu wstąpił do armii, licząc że w ten sposób najlepiej przysłuży się ojczyźnie, jednak z czasem utracił swoje przekonanie. Opuściwszy wojsko, rozpoczął niekończącą się podróż po Equestrii i świecie, od czasu do czasu pomagając napotkanym istotom, niekiedy z użyciem nabytych w armii umiejętności, skupiając się jednak przede wszystkim na znajdywaniu sobie wszelakich zajęć które mogłyby go zainteresować.

 

//Cóż, nie mam własnego pomysłu na zaczęcie akcji, ale wystarczy chyba że spotka kogoś czy coś znajdzie...

Ciekawa postać :tardis:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię : Gear

Rasa : Kucyk Ziemny

Zawód:Wynalazca

Charakter: Jest nie cierpliwy . Nie wierzy w rzeczy paranormalne i inne tego podobne , wszystko stara się wytłumaczyć logicznie . Uczy się na błędach . Lubi robić szalone rzeczy , nawet tę niebezpieczne .

Historia :Kuł pilnie całymi dniami jak był mały bowiem chciał za wszelką cenę dorównać jednorożcom chodź nie szło mu to łatwo.  Kończył wszystkie szkoły po kolei , zaskakując wszystkich a następnie stworzył własną firmę która się rozwinęła w szybkim tempie . Pewnego dnia wyruszył w miasto by szukać inspiracji do czegoś szczególnego co zmieni bieg historii ...<I tu możesz dodać dalszą cześć , jeśli ci nie pasuje historia to mogę ją zmienić >

Edytowano przez Hartkor
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię: Infinity

Rasa: jednoróżka

Wygląd: http://velvetorchid67.deviantart.com/art/Just-basic-570038391

Profesja: jeszcze się kształtuje - klacz jest w wieku hajskulowym :P Mimo to jest dobra w ekonomii i prawie - na takie kierunki chciałaby pójść na studia. Jest też niezłą dziennikarką - pisze w szkolnej gazecie.

Charakter: zawsze stanowi wielką zagadkę. Najczęściej towarzyska, wesoła, inteligentna i spostrzegawcza, ale od czasu do czasu lubi się wyciszyć i zamiast mrożonego soku z koleżankami napić się kawy w domowym zaciszu z książką w kopycie :)

Jest niezwykle wierna i ambitna. Nie wdaje się w związki - mówi, że to ją ogranicza i może przez to popaść w konflikty z innymi kucykami.

Historia: Infinity z przeciętnej klaczki kochającej czytać pod wpływem ambicji stała się szarą eminencją potrafiącą dobrze wykorzystywać magię i siły zawarte w jej otoczeniu. Mimo wrodzonej wady i małej pierwotnej mocy magicznej nauczyła się pobierać energię z wielu potężnych źródeł. Tę umiejętność zachowuje w ścisłym sekrecie i stara się jej nie ujawniać. Po ukończeniu podstawówki wysłała podanie do Cantermount, szkoły dla kucyków, które CHCĄ rozwijać swoje zdolności. Po wielu sprzeczkach z lekko nadopiekuńczymi rodzicami udało jej się osiągnąć wymarzony cel. W szkole poznała Librettę Bookmark, która prędko stała się jej najlepszą przyjaciółką. Infinity ma w planach życiowych pracę w dużej korporacji na wysokim stanowisku lub prowadzenie luksusowej kancelarii prawniczej. Czasami ma do siebie żal za to, że zamiast bawić się i śmiać w dzieciństwie ciężko pracowała, uczyła się i gromadziła wiedzę.

Ciekawostka (może potrzebna): Infinity uwielbia gromadzić Wiedzę na temat swoich przyjaciół i znajomych - wszyscy powierzają jej sekrety, z których klacz wnioskuje wiele "ciekawych" Faktów. Uważa, że gdyby powiedziała wszystkie Sekrety, spowodowałoby to wręcz wojnę domową na poziomie szkoły i znajomych.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu Miloszu_xd napisał:

Imię: Shadow

Rasa: Pegaz z domieszką krwi kucoperka

Zawód: Kiedyś żołnierz, obecnie doświadczony poszukiwacz przygód i podróżnik

Charakter: Dociekliwy, lubiący adrenalinę ale i wszelakie tajemnice. Gdy już coś zacznie, rzadko kiedy rezygnuje nim osiągnie cel. 
Historia: Wiele lat temu wstąpił do armii, licząc że w ten sposób najlepiej przysłuży się ojczyźnie, jednak z czasem utracił swoje przekonanie. Opuściwszy wojsko, rozpoczął niekończącą się podróż po Equestrii i świecie, od czasu do czasu pomagając napotkanym istotom, niekiedy z użyciem nabytych w armii umiejętności, skupiając się jednak przede wszystkim na znajdywaniu sobie wszelakich zajęć które mogłyby go zainteresować.

 

//Cóż, nie mam własnego pomysłu na zaczęcie akcji, ale wystarczy chyba że spotka kogoś czy coś znajdzie...

Muszę przyznać, że Twoja postać przypomina mi jednego gracza, z którym grywam od lat, a który zawsze gra żołnierzem lub czymś w tym stylu. Nieważna jest konwencja, system, założenia fabularne, świat; on zawsze ma wojskowego jako postać lub, w ostateczności, postać powiązaną z wojskiem.

Tak więc, raczej początek dla Twojej postaci nie będzie problemem :)

 

Muszę się zastanowić, przy ilu graczach rozpocząć sesję.

Właściwie zapisów zamykać się nie będzie, ponieważ zawsze w trakcie przygody ktoś będzie mógł dołączyć, a i nie mam nic przeciwko, gdyby ktoś chciał odegrać epizodyczne postacie (jakby nie chciał/mógł grać, a chciałby wziąć udział).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
×
×
  • Utwórz nowe...