Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Guest Czubaka

Tomik poezji Kucyka Skazanego na Sukces i Jego Drogich Przyjaciół [Poezja] [Romans] [Sad] [Slice of life]

Recommended Posts

Guest Czubaka

Zainspirowany opowiadaniem The Life and Times of Winning Pony, postanowiłem stworzyć serię wierszy poświęconych bohaterom owego fanfika. Przed przeczytaniem polecam zapoznać się z oryginalnym fanfikiem, a także z tłumaczeniem pana Dolara. Uwierzcie, że nie będziecie żałować! A teraz lista wierszy:

 

"Historia kwiata i chmury" - samotność jest niekiedy uciążliwa, tak jak obojętność ukochanego kucyka. Blossom coś o tym wie. Jednak pamiętajcie drodzy, nic nie jest wieczne, samotności też się to tyczy.

 

"Wyznania Blossom" - rozmyślenia Blossomforth na temat jej związku z pewnym wyjątkowym kucykiem. Bardzo wyjątkowym.

 

"Niewypowiedziane życzenia i obietnice" - każdy popełnia w życiu błędy, mniejsze czy większe. Jednak najważniejszą rzeczą jest to, czy błędy te chcemy naprawić, a Cloud Kicker, nie ukrywajmy tego, popełniła w życiu wiele głupstw, wymagających zadośćuczynienia. Oto jedna z nich.

 

"Kto nie walczy..." - bierność. Pozwala uniknąć nieprzyjemności, żalu... Nie podejmujesz walki - nie możesz przegrać. To oczywiste. Jednak jest w tym pewien haczyk. Bo wygrać, też za nic w świecie nie możesz.  

Edited by Czubaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

No proszę! Jestem ogromnie uradowany tym, że Winningverse zainspirował kogoś do podzielenia się swoją twórczością.

 

Wiersze czytało mi się dobrze - nie były białe :D Poza tym po prostu napisano je w tak przystępnym stylu, że pomimo dosyć smutnej treści były jak najbardziej pozytywne. Jestem ciekaw, czy dopiszesz jeszcze jakieś.

 

Mała uwaga - zamiast "Zwycięskiego kucyka" lepiej napisać "Kucyka sukcesu". To zdecydowanie lepsze tłumaczenie (jak mi ostatnio zasugerował Poulsen).

 

W każdym razie czuję się dodatkowo zmotywowany do oddania kolejnego tłumaczenia z Winningverse (jak tylko skończę to co obecnie robię, to dwa kolejne będą właśnie o CK i spółce)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Czubaka

Dziękuje za rady! Zdecydowanie "Kucyk Sukcesu" brzmi lepiej, choć postanowiłem to troszkę zmienić. 

Co do tego czy powstaną kolejne wiersze o Cloudy i reszcie, to możesz być pewien, że na pewno. Przecież nie porzucę tak świetnego tematu jak historia tych kilku zwariowanych kucyków. Już mam kilka pomysłów na kolejne teksty i tylko od czasu i inspiracji, zależy kiedy powstaną. Ale przy tak pozytywnej energii, jaką dostarcza mi te opowiadanie, to napisanie ich nie powinno zająć dużo czasu.

Poruszając temat tłumaczenia, już nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału w moim ojczystym języku. Życzę ci powodzenia i cierpliwości w pracy!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może nie są to wielkie przemyślenia, może i nie niosą ze sobą wielkich idei, może nie zmieniają świata, ale...przyjemnie się je czyta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...