Skocz do zawartości

Blog o postaciach z tła


Pony Writer

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Niedawno myślałem nad pewnym blogiem. Miał on mianowicie skupić skąpą grupę ludzi, którzy potrafią pisać wyborowo :cydr:. A czego miał dotyczyć blog. Miałby opisywać historie postaci z tła, które nie zostały docenione w serialu, a mogące zainteresować. Powiedzmy historia Rose (wiecie tej z kwiaciarni). Jej historia napisana przez fanów mogła by się okazać hitem. Nie miałby to być jakiś jeden wielki ff o historii tajnego podziemnego ugrupowania MANE300, lecz one-shoty w może jednej lub więcej częściach. Jak miałby wyglądać post? Oczywiśnie nie narzucam, jednakże mogło to nawiązywać do jakiejś akcji z oryginalnej serii i przerodzić się w przygodę kucyków z tła. Jeszcze raz powtarzam nie narzucam. Ten blog miałby jedynie na celu docenienie wartości każdej postaci, tak często zapominanych. To tyle.

 

Kopytko!!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://mlppolska.pl/forum/39-opowiadania-wszystkich-bronies/

Zbierz swoją "wyborową" drużynę (hint: większość dużych ksywek postuje w dziale lub wysyła na FGE, a nie pisze na no-name'owych blogach) i wrzućcie to do jednego wątku otagowanego jako [Seria]. Dostaniecie z miejsca więcej uwagi, komentarzy i innych datków.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu Nightmare Xeno napisał:

Ja bym zobaczył octavie jest bardzo oryginalną postacią ma długie czarne włosy jest ładna pięknie gra i jest to moją jedną z ulubionych drugoplanowych postaci.

Chodziło mi o kucyki które tak naprawdę wystąpiły raz może dwa, ale można dodać im tła fabularnego sprawiając, że nabiorą nowego znaczenia. Pozatym to nie miała byy być pojedyncza seria tylko może nawet taki trochę serial który dzieje się na uboczu.

 

18 godzin temu Ylthin napisał:

http://mlppolska.pl/forum/39-opowiadania-wszystkich-bronies/

Zbierz swoją "wyborową" drużynę (hint: większość dużych ksywek postuje w dziale lub wysyła na FGE, a nie pisze na no-name'owych blogach) i wrzućcie to do jednego wątku otagowanego jako [Seria]. Dostaniecie z miejsca więcej uwagi, komentarzy i innych datków.

Sorki mógłbyś tak trochę jaśniej bo ciemny jestem tutaj. Czyli przenieść temat do linku z podpisem seria? Tyle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko... po co pisać fiki o takich postaciach? Ich zadaniem jest robić za tło, nic innego. W zasadzie wyglądałoby to jak kreowanie OCów, tyle że zamiast wymyślać imię i wygląd, bralibyśmy gotowce stworzone przez Hasbro :/. 

To trochę, jakbyś oglądając Star Wars, zatrzymywał w którymś momencie film, wskazywał jakiegoś szturmowca i mówił: "To jest Steve. Steve lubi dobrze wysmażone steki i kręgle w czwartki".

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Pony Writer napisał:

Sorki mógłbyś tak trochę jaśniej bo ciemny jestem tutaj. Czyli przenieść temat do linku z podpisem seria? Tyle?

1. Mogłabyś. Cycki mi jeszcze nie zanikły.

2. Chodzi o to, żeby pisane przez was historie (w znaczeniu opowiadania, takie z fabułą, dialogami i całą resztą wyposażenia) wrzucać do forumowego działu z opowiadaniami - zakładacie wspólny temat (np. "Opowiadania o kucykach tła [Seria]") i dajecie tam linki do kolejnych opowiadań. Kwestie tagów są opisane w regulaminie działu. W ten sposób zgarniecie z automatu więcej wyświetleń, komentarzy, uwag etc., niż wrzucając na zewnętrznego bloga, którego to musielibyście dodatkowo wypromować (z czym życzę powodzenia), żeby przysłowiowy pies z kulawą nogą tam zajrzał.

3. Nie pisz posta pod postem; zamiast tego używaj takiego fajnego niebieskiego napisu "Edycja". Inaczej przyjdzie bode i zmanuje. Zmanowanie przez bode jest nieprzyjemne i można od tego dostać osta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu Generalek napisał:

Tylko... po co pisać fiki o takich postaciach? Ich zadaniem jest robić za tło, nic innego. W zasadzie wyglądałoby to jak kreowanie OCów, tyle że zamiast wymyślać imię i wygląd, bralibyśmy gotowce stworzone przez Hasbro :/. 

To trochę, jakbyś oglądając Star Wars, zatrzymywał w którymś momencie film, wskazywał jakiegoś szturmowca i mówił: "To jest Steve. Steve lubi dobrze wysmażone steki i kręgle w czwartki".

Powiedz, a dlaczego nie mamy wychodzić poza schemat. Jeden ze szturmowców okazał się jednym z głównych bohaterów, wiec czemu nie można stworzyć alternatywnego mane6 (albo coś  w tym stylu) a nie przez całe życie żerować na 6 wykreowanej przez Hasbro.

 

15 godzin temu Ylthin napisał:

1. Mogłabyś. Cycki mi jeszcze nie zanikły.

2. Chodzi o to, żeby pisane przez was historie (w znaczeniu opowiadania, takie z fabułą, dialogami i całą resztą wyposażenia) wrzucać do forumowego działu z opowiadaniami - zakładacie wspólny temat (np. "Opowiadania o kucykach tła [Seria]") i dajecie tam linki do kolejnych opowiadań. Kwestie tagów są opisane w regulaminie działu. W ten sposób zgarniecie z automatu więcej wyświetleń, komentarzy, uwag etc., niż wrzucając na zewnętrznego bloga, którego to musielibyście dodatkowo wypromować (z czym życzę powodzenia), żeby przysłowiowy pies z kulawą nogą tam zajrzał.

3. Nie pisz posta pod postem; zamiast tego używaj takiego fajnego niebieskiego napisu "Edycja". Inaczej przyjdzie bode i zmanuje. Zmanowanie przez bode jest nieprzyjemne i można od tego dostać osta.

Ale to nie miało być opowiadanie mające ileś tam rozdziałów chciałem, aby były to one-shoty, które w jakiś sposób będą powiązane, ale tak naprawdę miały być jedynie takimi odcinkami czasem 2 czy 3-cześciowymi. i sorki za mógłbyś nie popatrzyłem klacz. :flutterblush:

 

Edytowano przez Pony Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Pony Writer napisał:

Powiedz, a dlaczego nie mamy wychodzić poza schemat. Jeden ze szturmowców okazał się jednym z głównych bohaterów, wiec czemu nie można stworzyć alternatywnego mane6 (albo coś  w tym stylu) a nie przez całe życie żerować na 6 wykreowanej przez Hasbro. 

Nikt Ci tego nie broni. Po prostu równie dobrze możesz pisać o postaciach wykreowanych przez siebie i efekt będzie ten sam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Generalek napisał:

Nikt Ci tego nie broni. Po prostu równie dobrze możesz pisać o postaciach wykreowanych przez siebie i efekt będzie ten sam.  

Tu masz racje, a gdyby tak połączyć postacie wymyślone przez hasbro i przez mój "sztab":pinkie4:?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję z listy tagów:

"[seria]

Tag przeznaczony dla kilku krótkich opowiadań krążących wokół jednego tematu i zamieszczonych w jednym poście (...). Obowiązkowo musi posiadać przynajmniej jeden inny TAG z listy."

Zakładasz JEDEN temat i wstawiasz tam linki do OSOBNYCH one-shotów. Do wielorozdziałowców masz kompletnie inne tagi ([Z] i [NZ] dla zakończonych/trwających serii). Czytanie ze zrozumieniem chyba obowiązuje jeszcze w szkołach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam uważam, że to może wypalić o ile znajdą się ludzie, którzy będą mieli pomysł i potrafią dobrze pisać. No i warto żebyście wzięli postacie, które nie mają dopracowanej historii. Może by tak coś o Sapphire Shores? Albo Hoity Toity, Fashion Plate, Nurse Readheart...i tak dalej. Nie uważam by to było to samo co czytanie o OCkach. Ja widząc w fiku OCki odbieram je zupełnie inaczej niż postacie znane z serialu acz bez historii. I sto razy wolę te drugie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...