Zaloguj się, aby obserwować  
Coldwind

Chwilo, trwaj [Oneshot][Slice of Life][Sad][Crossover]

Recommended Posts

Oto jest...

Moje najlepsze opowiadanie z ostatniego, zwycięskiego dla mnie Gradobicia.

Chwilo, trwaj

Opis: Celestia nie zawsze była kochającą i wspaniałą księżniczką. Discord o tym doskonale wie...

Życzę miłej lektury i czekam na opinie i sugestie.

• +1 5

Hmmmm. A to nie jest troche nawiązanie do Fausta Goethego? A przynajmniej tytuł?

A co do samego ff, to całkiem fajny i tajemniczy :P  Kilka tajemniczych wątków które trzeba samemu sobie zinterpretować, przynajmniej ja to tak widzę

• +1 1

Hmmmm. A to nie jest troche nawiązanie do Fausta Goethego? A przynajmniej tytuł?

Tak. Jednym z tematów na Gradobiciu był "Equestriański Faust" i od razu wpadł mi do głowy ten pomysł.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

• +1 1

Hm... No i tu mam niezłą zagwozdkę, jak to ocenić. Z jednej strony, na pochwałę zasługuje pomysł - Celestia jako ta "nie do końca dobra" przewijała się w fanfikach ogromną ilość razy, pakty z Discordem też już widziałem... ale jednak udało Ci się wydobyć z tego sporą dozę oryginalności. Podczas czytania tu i ówdzie odnosiłem wrażenie, że nie jestem do końca pewien, czy rozumiem to dokładnie tak, jak autor by sobie tego życzył. Naprawdę, tekst pozostawia spore możliwości interpretacji. Nie zdziwiłbym się, gdyby każdy czytelnik zdołał wymyślić własną, odmienną od reszty. Zastanawia mnie czy taki był pierwotny zamysł, czy też wyszło to przypadkiem? Cóż, niezależnie od tego, należy się plus.

Z drugiej strony fanfic sprawia wrażenie nadzwyczaj krótkiego, okrojonego z wielu istotnych kwestii i aż proszącego się o więcej. Pytanie tylko, czy faktycznie wyszłoby to na dobre, czy też jedynie zniszczyło jego pierwotny... klimat? Może lepiej nie kombinować i zostawić tak jak jest, wszak w obecnej postaci wciąż jest dobrą lekturą.

Oczywiście nie da się nie zauważyć sporej dozy tajemniczości. Jak wspomniałem, między innymi dzięki temu mamy tutaj spore możliwości interpretacji. Może i nie wszystkie aspekty opowiadania mi się spodobały, ale wciąż plusów jest wystarczająco dużo, żeby zaliczyć fanfic na plus. No i przy nim mogę z czystym sumieniem napisać:

POLECAM.

• +1 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować