Jump to content

Rzeczy rożne i różniste, czyli twórczość Korunda.


Korund
 Share

Recommended Posts

W tym temacie zaprezentuje Wam, drodzy użytkownicy forum jak obijam się zamiast robić coś pożytecznego spędzam wolny czas, którego mam całkiem sporo, bo nie robie tego co powinienem. Jakoś tak od dłuższego czasu rysuje sobie, to co przykuje moja uwagę.  Dotychczas rysowałem przede wszystkim postacie z filmów animowanych, non-antro futrzaki, czasem coś bardziej realistycznego, niedawno zaś zacząłem czerpać inspiracje z MLP Gdy mi się jakiś temat lub technika znudzi to sięgam po następna i następną, aż w końcu wracam do punktu wyjścia. Tematu tego nie wrzucam do konkretnego działu, gdyż pojawiać się tutaj będą zarówno digitale, prace tradycyjne i filcowe ozdoby, no może jeszcze wykonane samodzielnie elementy wystroju wnętrza.

 

Spoiler

cd20cf4348a3b4begen.png

   Na pierwszy ogień :twiblush:- Nuvola. Jedyna klacz w OSP Ponyville. Jako pegaz odpowiada za rozpoznanie miejsca zdarzenia i wsparcie powietrzne. Poza tym mój pierwszy digital i na pewno nie ostatni.

Spoiler

d7b1120f50a808famed.jpg

Ale to już było... Ano racja było w dziale "Na start" Jednak dla porządku wrzucam go jeszcze tutaj, poza tym tamten link niedługo wygaśnie

 

Taa wiem mało tego. Jak mówiłem, mam problem z rozpoczęciem i skończeniem tego w sensownym czasie. Jak coś mnie znudzi, to to coś może leżeć odłogiem w szufladzie nawet i pół roku, zanim ponownie trafi na stół. Niedługo powinienem skończyć parę projektów, jeśli tylko ich jakość będzie zadowalająca, to wrzucę je tutaj. 

 

Będe wdzięczny za wszelkie porady i wskazówki.Słowa krytyki, byle konstruktywnej, są  również mile widziane. 

Edited by Korund
niedziałające linki :(
 • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

>za późno na naukę rysunku

Weź wyjdź mi z tym nastawieniem. Jak siądziesz i zaczniesz się stale uczyć, a nie marnować czas na rysowanie bzdur - nauczysz się szybciej, niż myślisz. Kwestia ciągłego wysiłku i regularności.

Link to comment
Share on other sites

Cytuj

Ehhh to już za późno na naukę, kilka lat praktyk a nie wiadomo ile jeszcze pożyje 

Czemu za późno? Moja mama jest po czterdziestce, a pół roku temu zrobiła sobie prawo jazdy. Dwa tygodnie temu dostała pierwszy mandat... 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Korund Powiem tak, jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Masz fajny styl, podoba mi się kreska i sposób cieniowania (no, mogłoby być trochę mocniejsze, zwłaszcza na grzywie, ale to już tylko moja opinia). Jedyny minus to proporcje. Tylna noga jest za gruba w porównaniu z resztą, a skrzydła wyrastają z niewłaściwego miejsca i mają dość dziwny kształt. Trochę więcej praktyki w rysowaniu kucyków i takie problemy powonny (prawie :v) zniknąć.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cytuj

Powiem tak, jest dobrze, nawet bardzo dobrze. Masz fajny styl, podoba mi się kreska i sposób cieniowania (no, mogłoby być trochę mocniejsze, zwłaszcza na grzywie, ale to już tylko moja opinia). Jedyny minus to proporcje.

Bardzo dziękuje za opinie. Z tym cieniowaniem mam spory problem. Ta część pracy sprawiła mi najwięcej frajdy, to świetne uczucie gdy postać z bardzo płaskiej zmienia się w taka która ma głębie. Ciężko jest mi wyczuć ten moment w którym osiągam optymalny poziom, bo niezbyt podobają mi się pracę w których jedna strona jest na maksa oświetlona a druga kryje się w mroku.

 

Cytuj

Ogółem fajne, ale też mi się proporcje nie zgadzają.

Hmm rzeczywiście, jeśli chodzi o proporcje to jeszcze wiele pracy przede mną. Wyszedł mi kucożyraf, zamiast pegaza.  Skrzydła były moim największym utrapieniem, wydaje mi się, że coś za bardzo z nimi przekombinowałem. 

 

Cytuj

Na pierwszy ogień - I see what You did there xD

Gra słów zamierzona :fluttershy5:

 

Bardzo dziękuje za opinie. Bardzo miło było dostać pochwałę, a słowa krytyki wezmę sobie do serca. Mam nadzieje, że dzięki niej moje przyszłe prace będą coraz lepsze i lepsze.

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...
Spoiler

gba_mercedes_benz_1113_by_korundd-db4z17

"...to wspaniała jest maszyna, choć ma już ze czterdzieści lat"

Przedstawiam wam mój służbowy samochód. :rwink: To Mercedes-Benz 1113. Samochód prosty i niezawodny. Duma naszej jednostki i obiekt zazdrosnych spojrzeń strażaków PSP.

 

Gorące podziękowania dla administratorów serwisu Częstochowa 998, właścicieli praw autorskich do zdjęcia, które posłużyło za wzór do narysowania tego rysunku, za wyrażenie zgody na publikacje mojej pracy w Internecie:

Odnośnik do zdjęcia :

Spoiler

c135b1ce61f695ee2ad518e4263f4e2c.jpg

 

Edited by Korund
 • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Były rzeczy różne, to teraz przechodzimy do różnistych. W wolnych chwilach, poza rysowaniem,  wytwarzam także filcowe maskotki. Dzisiaj chciałbym przedstawić dwie z nich

Spoiler

1163c73aa32ed021med.jpg

Tego pana nie muszę chyba nikomu przedstawiać :fluttershy5:

A oto parasprite, podgatunek pendrivowy. Noszenie go na sznureczku przy pendrivie zmniejsza szansę na przypadkowe pozostawienie urzadzenia w punkcie ksero. 

Spoiler

6ca49f7f953accb0med.jpg

 

 • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

 • 6 months later...
Spoiler

1510099762.korund_manukoa_102.png

Request od przyjaciela z FA. Na początku tego tematu wspominałem, że oprócz kuców podobają mis się także futrzaki, a w szczególności ptaki rysowane w tym stylu (pierzaki ?). Ostatnio dostałem requesta narysowania jego postaci scrossowanych z moim ulubionym serialem.  

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady i sugestie jak poprawić moje rysunki. Lubie swój styl rysowania, daje mi on mnóstwo frajdy i za żadne skarby nie chcę go zmieniać, mimo że wydawać się on może nieco toporny. Jednak mimo to widzę, że nie wszystko w moich pracach gra i, że można udoskonalić wiele rzeczy. Jednak, mimo to dalej nie wiem co należałoby zrobić, by moje prace wyglądały lepiej, 

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Witam po bardzo długiej przerwie. Ostatnio w internetach pojawił się nowy mem: #tweetfur. O co w tym chodzi? Otóż zarząd Tweetera opublikował dokument, w którym zastrzegł, aby nie antropomorfizować ich logo. Jak łatwo się domyślić, przyniosło to efekt przeciwny do zamierzonego.  Ja również postanowiłem dołożyć coś od siebie.

Spoiler

1546723737.korund_gopnik2.png

Mja interpretacja tego mema to tzw. gopnik, czyli ruska wersja dresa z kaszkietem, zamiast bejsbolówki. 

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
 • Create New...