Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś opowiem wam o części mego dzieciństwa jakim są

500px-Ducktaleslogo.svg.png

Kaczki wooo hehe ;) A tak na serio to opowiem wam o serialu animowanym DuckTales jest to pierwszy serial animowany firmy i najbardziej kultowy (ci co  chodzą na prelekcje do Spdiiego mogą opuścić info napisane poniżej bo znają serial jak kaczy kuper).Autorem jest Jymn Magon który jest również autorem takich klasyków Chip'n Dale Rescue Rangers czy Darkwing Duck,serial miał swą oryginalną emisję od 18 września 1987 do 28 listopada 1990  , liczył łącznie 100 odcinków podzielonych nierównomiernie na 4 sezony. W Polsce serial był nadawany oryginalnie na TVP1 w wersji lektorskiej, a potem na innych kanałach 2 wersjach Dubbingowych.

Opowiada o przygodach największego kaczogrodzkiego sknery Sknerusa McKwacza i siostrzeńców Kaczora Donalda, którzy muszą mieszkać z Sknerusem, bo Donaldowi zamarzyło się wstąpić do marynarki. Początkowo McKwacz nie jest w dobrych stosunkach z Hyziem Dyziem i Zyziem i rozważa nich szkołę wojskową, ale w miarę trwania serialu przekonuje się do nich i odkrywa co jest największym życiowym skarbem, cenniejszym od wszystkich innych. W przygodach towarzyszą im opiekunka Pani Dziobek z wnuczką Tasią oraz pilot Śmigacz który szczyci się tym,że przeżywa każdą kraksę lotniczą i tym że każde lądowanie nią kończy.

Pomocą służą im rózne postacie poboczne bp wynalazca Diodak, czy Robokwak.

Niestety bycie najbogatszym kaczorem świata sprawiło, że Sknerus dorobi się wrogów z których największymi są W Magika De Czar oraz inny bogacz Granit Forsant, a z mniejszych niesławny Gang Braci Be. 

I ro tyle na haczyk zapraszam do Dyskusji i wpisania się na listę forumowych Kaczogrodzian 

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Fani Kaczych Opowieści

Edytowano przez Zandi
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ATIMKOS napisał:

Jedna z najlepszych kreskówek jakie oglądałem i gra na NES'a

ATIMKOS a wiesz że na nasza podróbę Duck Tales 1 jest praktycznie nie do dostania, Zaś 2 to bez spiny u ruska idzie znaleźć

BTW którą postać z serialu dażycie sympatią        

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Możesz mnie dopisać na listę fanów, bardzo lubiłam i nadal lubię ten serial (w Top20 się na pewno znajdzie dla niego miejsce)

 

Zawsze najbardziej lubiłam Zyzia [gdy byłam mała, miałam słabość do postaci ubranych na zielono (nie dotyczy Rabatków, gdzie padło na Bławatka i o Sammy'ego, gdzie największe względy zdobył Ricky, tu bardziej chodziło o charakter, mam słabość do pozytywnych łobuzów)]

Edytowano przez GosiElla
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...