Skocz do zawartości

Komiksy


Pixelator

Recommended Posts

Temat poświęcony rożnym komiksom. Niewiem ilu ta forma literackiego przekazu ma tu zwolenników, ale jako że takiego tematu nie ma, postanowiłem go rozpocząć.

Moim ulubionym komiksem jest Przed Incalem, prequel Incala od Moebiusa i Jodrowskiego, a ulubionym autorem sam Jodrowsky.

W kwestii konfliktu Marvel-DC jestem bezstronny. Jeśli ktoś postanowiły go zacząć, proszę o podawanie sensownych argumentów. Życzę miłej dyskusji :twilight7:.

Edytowano przez Pixelator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Tak się zastanawiam bo na forum uczęszcza przynajmniej kilka osob lubiących komiksy, a temat jak ledwo się rozpoczął tak urwał się z tablicy, wlecial pod szafke i nikt go nie szukał. Dlaczego? Szkoda, bo to dosyc interesująca dziedzina, przynajmniej dla mnie. :) Nie jestem specjalistą czy chociaż znawcą, i nie będę się mądrzył, ale biorąc pod uwagę obszerność zagadnienia myślę że moglibysmy wymienic się fajnymi tytułami lub nawet rozpocząć dyskusję. >:)
 

Dnia 4.07.2017 o 00:40, Pixelator napisał:

Moim ulubionym komiksem jest Przed Incalem, prequel Incala od Moebiusa i Jodrowskiego, a ulubionym autorem sam Jodrowsky.

Pierwsze słyszę. I kiedy teraz rzucilem okiem na pobieżne informacje z Google, to wydaje mi się to calkiem ciekawym tworem. 
 

Dnia 4.07.2017 o 00:40, Pixelator napisał:

W kwestii konfliktu Marvel-DC jestem bezstronny. Jeśli ktoś postanowiły go zacząć, proszę o podawanie sensownych argumentów.

Ja osobiście wole DC, ale nie miałbym najmniejszego zamiaru tlumaczyc zwolennikom Marvela dlaczego tak jest. Tak właściwie to nie o samo DC się rozchodzi, co bardziej o Batmana i jego Gotham City. Reszty po prostu nie lubie. Ale komiksów nie czytalem zbyt wielu, więc chowam się w kącie. 

Najmilsze dla mnie są serie europejskie, a seria ktora zawsze wzbudzala u mnie największy podziw to :"Asterix" - za kunszt rysunku, fajną fabułe, poczucie humoru i odniesienia do historii (z  przymrużeniem oka). Mógłym polecic również "XIII" - https://pl.wikipedia.org/wiki/XIII_(komiks) - wciągający, z gamą ciekawych postaci, bardzo ładnie rysowany. Wady ma, ale jest warty zapoznania. Ja nie doczytalem go jeszcze, bo mam problem ze znalezieniem numerow od 14 i dalej, ale planuje kupic. 


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ByczekPazerny napisał:

Najmilsze dla mnie są serie europejskie, a seria ktora zawsze wzbudzala u mnie największy podziw to :"Asterix" - za kunszt rysunku, fajną fabułe, poczucie humoru i odniesienia do historii (z  przymrużeniem oka). 

Nawiązania do historii są po prostu genialne. Dla przykładu:

 

Brutus bawi się nożem. Juliusz na to:

- Przestań bawić się nożem, jeszcze kogoś skaleczysz :drurrp:

 

Nigdy nie byłem miłośnikiem komiksów i przestałem się nimi interesować już w podstawówce. Obecnie kupuję tylko Deadpoola, którego serdecznie polecam (nie tylko fanom uniwersum Marvela). Deadpool to dość oryginalna postać. 

 

1. Posiada moc błyskawicznej regeneracji zdrowia, co wykorzystuje w dość nietypowy sposób (na nudnym filmie strzelił sobie w głowę żeby "się wyłączyć" :sunburst2:)

2. Wszyscy bohaterowie Marvela go nienawidzą i nie chcą przyjąć do Avengersów. 

3. Wie, że jest bohaterem komiksu i często łamie czwartą ścianę - taki krótki dialog:

 

Deadpool: "pamiętacie, na początku komiksu..."

Agentka Shield: "do kogo ty mówisz?"

D: "do nich" (pokazuje palcem na czytelnika)

A: "czyli do kogo?"

D: "zapomnij, za dużo tłumaczenia na jeden dymek" :ivXRI:

 

4. Jako chyba jedyny wychodzi poza świat Marvela - po nieudanym skoku z dachu na balkon mówi do czytelnika "u Batmana było to prostsze

 

Sam komiks nie jest przez cały czas jajcarski. Pierwszy polski tom, czyli "Martwi Prezydenci" stawia na humor, ale w kolejnych tomach robi się poważniej (wraca bolesna przeszłość, rodzina). Tom trzeci to mistrzostwo świata (fantastycznie pokazano rozpacz po poznaniu prawdy). Piąty i szósty tom są nieco słabsze, ale nie znaczy, że złe. Inną wadą jest brak przekleństw (skróty "skurw..." są spoko, ale lepsza byłaby całość). Swoją drogą polska wersja jest świetna. Ogromnym plusem są "smaczki" takie jak znane teksty ("nie wstanę, tak będę leżał", "widziałem orła cień...") oraz tłumaczenie np. znaków czy napisów na ścianach. Polecam!

 

Obecnie czekam na przypływ gotówki żeby kupić sobie tomy 8 i 9 :)    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie czytalem komiksow z Deadpoolem, nawet filmu nie ogladalem, ale przebijal sie w internecie na tyle czesto ze i do mnie dotarlo kim jest, i na czym polega specyfika tej postaci. Przyznaje że jest ciekawy, imaż ma fajny oraz poczucie humoru. To taki antybohater, a ci są zawsze w cenie. I a propo tego typu postaci:

 

Spoiler

lobo.jpg

Czy zna ktoś tego sympatycznego jegomościa? Kilka komiksów przeczytalem, nie wiem wlasciwie ile ich wyszlo, ale juz po pierwszej lekturze polubilem serie. Jest bardzo brutalna, obrazoburcza, pełna czarnego humoru i przy okazji pokręcona. Wydawca w Polsce ostrzega że jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia. :) 

Swoją drogą teraz przyszedl mi do glowy pomysl na crossover - Deadpool vs Lobo. xD Nawet jeśli są to dzieci dwoch konkurencyjnych wydawnictw - Marvel i DC, to z tego co wiem pojawiały się już krzyżówki tego typu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ByczekPazerny napisał:

Swoją drogą teraz przyszedl mi do glowy pomysl na crossover - Deadpool vs Lobo. xD Nawet jeśli są to dzieci dwoch konkurencyjnych wydawnictw - Marvel i DC, to z tego co wiem pojawiały się już krzyżówki tego typu. 

Toż to jest genialne!  :wat: Moim zdaniem warto by było obejrzeć chociaż film (najlepiej oba) żeby mieć jako takie pojęcie o postaci.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triste Cordis Hehe, szkoda że trudno ziścić takie coś. Ale bylo by ciekawe, a obydwa wydawnictwa o popyt chyba nie musiały by się martwić. :) Z wiadomych względów zakończyło by się to remisem, albo jakąś dziwną ugodą przeciwko wspolnemu wrogowi, ale rozwalki i czarnego humoru mysle ze nie bylo by konca. Bardzo pocieszne. Delikatnie abstrahując to kiedys w barze rozkminialem nad crossem Lobo vs. Jakub Wędrowycz (postac z rodzimej fantastyki, również z tych "plugawych"). 

Co do Deadpoola to z filmem moze kiedys się zaznajomie, z komiksem wątpię, bo z reguly ich nie kupuje tylko pożyczam, a nie slyszalem czy ktos ze znajomych jest w posiadaniu. 
 

Edytowano przez ByczekPazerny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...