Jump to content

Sąsiedzi (A Je to, Pat y Mat )


Recommended Posts

Cóż pora na kolejny serial mego dzieciństwa a jest to

cnshKrl.png

Czyli po polsku Sąsiedzi

Serial czechosłowacki, od 1993 czeski lalkowy serial animowany opowiadający o perypetiach dwóch nieudolnych majsterkowiczów, Pata i Mata. Został stworzony w dniu 12 sierpnia 1976 przez reżysera filmu Lubomíra Beneša oraz scenarzystę i scenografa Vladimíra Jiránka.

Przedstawia dwóch bohaterów stawiających czoło problemom i próbujących je rozwiązać samodzielnie za pomocą prostych narzędzi, co zawsze jest przyczyną jeszcze większych problemów. Mimo wszystko, bohaterowie są zadowoleni z wyniku swojej ciężkiej pracy.

Niezręczność manualna to główny motyw serialu. Obok humoru, cechą filmu jest także optymistyczne podejście do życia. Dwójka bohaterów zawsze podejmuje wyzwanie i nie poddaje się, aż znajdzie rozwiązanie problemu.

Do tej pory wyemitowano 7 serii tej kreskówki i są tworzone kolejne nowe odcinki ostatni według Wikipedii powstał w 2015 roku, ale jest ich więcej teraz pewnie

 

a teraz

Przykładowy odcinek

Spoiler

 

intro

Spoiler

 

Tak więc zapeszam do dyskusji i

Lista Sąsiedzka (Fani Pata i Mata)

  1. Zandi
  2. PervKapitan
  3. Poszukiwacz15
  4. Atimkos
  5. BiP

6,MLPFan

7.Po prostu Tomek

8.Orsiro

Edited by Zandi
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, ATIMKOS napisał:

Coś tam się oryginalnym twórcom nie podobało.


Tak ale nie wiadomo do końca co to było są różne wersje, ze podobno to dźwięk nie przypasował druga, że glosy dla bohaterów raczej brzydkie, a trzeci że komunistyczne władze Czechosłowacji jakoś kręciły nosem

Link to comment
Share on other sites

Ten uczuć kiedy masz brata Mateusza i kuzyna Patryka i uwielbiałaś ten serial :v 

Gorzej było jak z bratem się bawiłam w Pata i Mata, niestety nie kuzyn z bratem, więc ja za Pata robiłam, ale nieważne. Mieliśmy takie dwa wielkie lizaki w kształcie serca. I mój się rozbił na milion kawałeczków. I co zaczęliśmy robić? Sklejać te wsystkie kawałki klejem, by był z powrotem cały :spike: Jak w innych bajkach pod koniec mówią, by nie próbować tego w domu, to moim zdaniem powinni przy tej to dawać :ming: nie wiem czy zjadłam potem tego lizaka, czy nie.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jedna z bajek mojego dzieciństwa. Humor mnie tam zawsze rozwalał, a takie nieme animacje często potrafią zdziałać więcej niż obecny humor dotyczący cycków czy dupy :v (przepraszam za określenia). W podstawówce sporo tego oglądałem i chyba wciąż mam parę odcinków na kasecie VHS. 

 

W sumie jedna rzecz mi się odkopała z pamięci. Dobre 10 lat temu ktoś postanowił robić przeróbki z Sąsiadów, a to były czasy kiedy królowała Ivona, a ja byłem w podstawówce. Wierzcie lub nie, ale to coś miało z ponad 1 milion wyświetleń, nawet więcej, gdyby nie fakt, że czasy Ivony minęły oraz autor usunął swoje materiały. Ktoś cudem nagrał i udostępnił ponownie (UWAGA WULGARYZMY CO SEKUNDĘ). Kogoś to bawi jeszcze :pinkie4:? Ja tam trochę się uśmiałem xD.

 

Spoiler

 

 

Nooo dobre 10 lat temu, a tak mi się wydaję, że nie powinienem takich rzeczy oglądać xD. Chyba też w GTA:SA nie powinienem grać mając 11 lat (a grałem po kryjomu u wujka :twilight8: xD).      

Edited by The Silver Cheese
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Hej. Hej.

Zakładamy plantację betonu.

Patrz jak koszę beton.

 

Ale tak wracając, to jedna z bajek jakie oglądałem nie tylko w dzieciństwie, ale czasem też jak mi się zatęskniło to na jewtubie. Wspaniała bajka, pocieszna, sympatyczna. Oczywiście, że zapisuję się na listę do odstrzału fanów Sąsiadów.

Link to comment
Share on other sites

14 minut temu, Orsiro napisał:

Mam tylko małą prośbę, mój nick to Orsiro ;).(bez i po r)

Wybacz japońska maniera językowa

Pkecikc najlepszych odcinków ze współczesnej serii  Nauka pierwsza nigdy nie rób czegoś z masy  solnej lub cementu w gumowych rękawiczkach XD

Spoiler

 

 

Edited by Zandi
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...