Skocz do zawartości

[Wywiad] Socks Chaser


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie! Zanim oddam głos Znaczkowej Lidze chciałbym dodać coś od siebie. Powiadają, że duchy przed odejściem do lepszego świata muszą załatwić wszystkie niezałatwione sprawy. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ sam jestem takim duchem, który zalega z wywiadem ;) A teraz oddaję głos do studia znajdującego się w Domku na Drzewie. 

 

Dziękuję. Bez zbędnego przedłużania, dzisiejszym gościem jest forumowiczka Socks Chaser. Zapraszamy :cmc:

Apple Bloom, Scootaloo, Sweetie Belle.

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.
 Cóż... na pewno optymistka, starająca się zawsze mieć dobry humor i, co raczej oczywiste, optymistyczne podejście do życia. Do tego leń, o czym świadczy to, że wywiad ten był na liście planowanych przez kilka miesięcy, a to wszystko dlatego, że nie miałam chęci by się za niego zabrać. ;3 Mimo lenistwa, mam głowę pełną pomysłów, gorzej z chęciami do ich zrealizowania, tak więc czas który mogłabym przeznaczyć na różne projekty spędzam głównie przed Playstation 3.  Zainteresowań mam wiele, rysuję, piszę, sklejam modele, gram w gry, czasami bawię się w Gimpie, ale nie skupiam się za bardzo na jednym konkretnym. W planach mam też fotografię oraz Urbex, tutaj jednak problem stanowi mała liczba opuszczonych miejsc w mojej okolicy (Urbex to zwiedzanie opuszczonych budynków, terenów, miejsc). Za to w fotografii problem stanowi kasa. Mogłabym nawet teraz pójść i kupić aparat, ale robię prawo jazdy, a niestety, te wszystkie WORDy gdzie robi się egzaminy to istne maszynki do trzepania kasy. Tak więc niestety, fotografia musi odejść na dalszy plan.

 

1.1 Urbex? Które miejsce chciałabyś odwiedzić w pierwszej kolejności?
Szczerze mówiąc... sama nie wiem. Jak mówiłam, w mojej okolicy jest niewiele takich miejsc. Myślę jednak, że na początek wybiorę coś niewielkiego, łatwego do znalezienia. Pamiętam też, że kiedyś widziałam na obrzeżach miasta dosyć stary budynek, coś jak magazyn, hala. Niestety, teraz chyba go już nie ma.
 

1.2 Ja z kolei mam pytanie dotyczące modelarstwa. Czy po sklejeniu modelu dodajesz jakieś "poprawki", "usprawniasz" go jakoś? Nie licząc malowania, rzecz jasna. 
Nie. Wiele osób używa blaszek, robi konwersje, wierci w modelu dziury by potem np. dodać widoczne karabiny gotowe do załadowania. To nie dla mnie. Nie jestem zbyt dobra jeśli chodzi o aż tak precyzyjną pracę. Zresztą... warunki moje są dosyć chałupnicze - mam duży brązowy karton z bloku technicznego, biorę stołek, na nim kładę ten karton, i to moje "stanowisko pracy". :P Po prostu biorę zestaw który dostałam, kleję go, wypełniam ubytki szpachlówką modelarską, maluję i jeszcze na koniec dodaję "wash" - odrobina czarnej farby w sporej ilości wody. Wychodzą z tego spoko modele, ładnie wyglądają, prezentują się, ale daleko mi do profesjonalnych modelarzy którzy używają np. farb Humbrol lub Tamiya (Ja używam Pactra), aerografu, a nawet sobie specjalnie rezerwują kącik/pomieszczenie tylko do robienia modeli.
 

1.3 No to jeszcze ja. Planujesz zbudowanie modelu całkowicie od zera np. na podstawie planów? 
Szczerze mówiąc... wątpię by było to możliwe. :P Z tego co kojarzę wiele osób bardzo swoje modele ulepsza, dodaje wnętrza pełne detali, blaszki, dodatkowe elementy, niektórzy łączą niektóre zestawy bo np. brakuje im części. Wątpię jednak by starczyło mi czasu, chęci i pieniędzy by takie coś zrobić, a tym bardziej zrobić model od zera. Wystarczą mi już gotowe zestawy.

2. Jak dowiedziałaś się o serialu i forum?
Oj... dawno to było, bo około 2012, sama słabo pamiętam. Pamiętam tylko, że wtedy wiele osób miało avatary z kucykami. Zainteresowałam się, początkowo, że tak to nazwę, "biernie", to jest nie uczestniczyłam za bardzo w życiu fandomu, a potem już bardziej na poważnie.
 
3. Chciałabyś wrócić do początku istnienia forum?
To... zależy. Niby na forum jestem od 2013, ale słabo pamiętam jak to forum kiedyś wyglądało, kto był kim i w ogóle. Jeszcze do niedawna byłam zdania, że dawne forum było inne, lepsze, ale po pewnych przemyśleniach doszłam do wniosku, że znowu tak różowo nie było. Aferki były, kłótnie, dramy, tak jak teraz, tylko ludzie inni, może fandom był większy, to i mniejszą uwagę się na to wszystko zwracało. Tak więc... nie wiem. Z jednej strony ciągnie mnie do tych dawnych czasów, bo nie potrafię pozbyć się tej nostalgii, że wtedy było inaczej, a z drugiej wiem, że było tak samo jak dzisiaj. Zresztą w 2013-2014 mało się wypowiadałam na forum, więc też niewiele osób kojarzę. Tak więc... chyba pozostanę w tej kwestii neutralna.
 
4. Jak widzisz przyszłość forum?
Myślę, że na pewno będzie mniejsza aktywność. Działy kucykowe mają małą-średnią aktywność, kojarzę że ostatnio niektórzy opiekunowie chcą lub odeszli ze swoich stanowisk. Jak zwykle będą mniejsze lub większe wojenki, ktoś odejdzie, ktoś przyjdzie. Raczej przyszłość forum będzie bez zmian, ten fandom, forum jeszcze długo będą istnieć. Inne pytanie - w jakiej postaci. Myślę, że warto trochę bardziej ze sobą współpracować, działać razem, wspólnie, by nowi użytkownicy przychodzili na dłużej, a starsi mieli większą ochotę by w życiu forum uczestniczyć. Tego mi brakuje, takiej zgody, większej otwartości. Wtedy forum byłoby lepsze.
 
5. Co ci się najbardziej podoba na forum, a co najmniej?
Tutaj pewnie wsadzę kij w mrowisko, ale... forum ma swoje wady i zalety, ale wciąż można poznać tu fajnych ludzi. Dzięki forum poznałam wiele miłych, przyjaznych osób, które bez zastanowienia potrafiłabym nazwać "przyjaciółmi". Co mi się jednak nie podoba... też ludzie. Pisałam o tym trochę wyżej. Nie podoba mi się to, że ludzie potrafią używać mocnych słów, widzieć wady wszędzie. Oczywiście to zależy od podejścia, bo ja często tam, gdzie inni widzą wady, nie widzę nic złego, a tam, gdzie innym wszystko pasuje, ja widzę jakiś bardzo mały szczegół, który psuje wszystko. Boli jednak, że ludzie potrafią doszukać się wad we wszystkim, i zamiast doradzić, pomóc to rzucają ogólnikami "To jest beznadziejne, no jak można to tak zepsuć?!". Jak mówiłam, ludzie powinni być dla siebie milsi. Każdy może przesadzić, ale ważne jest to, by mocne słowa, bezpodstawna krytyka nie były normą.
 
6. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?
Nie mam jakiegoś jednego typu ulubionych tematów. Tak samo z muzyką - lubię wszystko co mi się spodoba, co fajnie brzmi. Nie ważne jaki rodzaj tematów, dział weźmiemy pod uwagę, zawsze będą tam tematy na które aż chce się pisać, ale też takie, które zwyczajnie odstraszają. ;3
 
7. Czym się inspirowałaś, wybierając taki właśnie nick?
Imię kucyka, a dokładnie tej uroczej klaczy z mojego avatara. Wiem, imię dosyć "dziwne", ale według mnie idealnie oddaje jej zakręcony, sympatyczny charakter, oraz miłość do noszenia skarpetek. ^^
 
8. Czy twój nick coś oznacza? Ma może dosłowne znaczenie?
Nick ten, jak wiele innych kucykowych imion, nie powinien raczej być tłumaczony, brany dosłownie. Jak napisałam wyżej, jest to imię klaczy z mojego avatara. Jakby się bardziej zagłębić, to "Chaser" jest takim typowym członem imienia kucyka, tak samo jak np. Lightning w imieniu Lightning Dust. Za to pierwszy człon, "Socks", ma nawiązywać do jej charakteru, gdyż, jak mówiłam, Socks uwielbia nosić skarpetki, różne dodatki, ozdoby, np. kolczyki. Krótko mówiąc - proste imię kucyka, które ma swój urok. ^^ 
 
9. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?
To zależy. Anty brony to raczej osoba która trochę... "tępi" bronies, a myślę, że z takimi osobami za bardzo nie ma sensu rozmawiać. Poza tym jeśli ktoś diametralnie różni się w światopoglądzie ode mnie na tyle, że jest spore ryzyko braku porozumienia, to zazwyczaj wolę się wycofać już na początku.
 
10. Nadal czujesz się częścią fandomu?
Sama nie wiem. Niby rysuję (A raczej rysowałam, choć pewnie do tego wrócę, ale nie wiem kiedy), chcę pisać i się trochę udzielam, ale myślę, że to jest trochę... nie dla mnie. Tak trochę nie pasuję do tego wszystkiego. Do fandomu mam spory sentyment, i mimo wielu chwil zwątpienia nigdy nie zostawiłam go na dłużej. Myślę jednak, że wolę żyć w takim swoim odrębnym świecie, a do tego fandomu "ogólnego" co najwyżej zaglądać.
 
11. Co sądzisz obecnie o fandomie?
Myślę, że wypowiedziałam się o tym wystarczająco wyżej. ;3
 
12. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?
Rysowałam, aktualnie mam w planach fanfiki. Mistrzynią rysunku nie byłam, często pracowałam na bazach, i ogólnie brakowało mi tego pewnego zapału. Do rysowania będę wracać, ponieważ zamierzam sama rysować np. okładki do moich fanficów, może kiedyś wrócę do tego na poważnie. Muzyki takiej czysto fandomowej nie tworzę, choć myślałam by spróbować zrobić coś na komputerze. Kiedyś uczyłam się gry na gitarze, ale tutaj jak zawsze, zabrakło wkładu własnego. Mogłabym pobrać sobie program do robienia muzyki i spróbować stworzyć jakiś utwór z gatunku dubstep, techno, ale wątpię bym zawojowała scenę np. youtubowych wykonawców.  Aktualnie pracuję nad jednym fikiem, parę innych mam w planach, i tutaj, mam nadzieję, że osiągnę coś więcej.
 
13. Którą postać z tła chciałabyś widzieć częściej?
Cloudchaser i Flitter. Uwielbiam je. Ogólnie lubię postaci które są siostrami (Co do tej dwójki to są powody by uznać je za siostry), do tego wyróżniają się unikalnym designem. Są przeurocze.
 
14.  Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?
MLP przestałam oglądać już po pierwszym sezonie, głównie przez lenistwo.  Spodobały mi się Wodogrzmoty Małe, choć nie obejrzałam wszystkich odcinków. Oprócz tego oglądałam South Park, ale tylko odcinki z dubbingiem. Wiem, nikt nie lubi polskiego dubbingu, ale według mnie ma on swój niepowtarzalny klimat. O wiele bardziej wolę oglądać filmy - uwielbiam Watchmen, Pluton, Pokłosie. Niestety, szybko się nudzę gdy nic się nie dzieje, i trochę trudno mi znaleźć film który będzie głęboki, będzie się w nim coś działo, a przy tym nie będzie on prosty lub jakiś przekombinowany.
 
15. Do kin trafił pełnometrażowy film My Little Pony. Wybierasz się na niego?
Nie. W kinie byłam gdzieś... raz na MIasto44, Na Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. 1, HP i Książę Półkrwi, no i jeszcze na góra 3-4 innych filmach, a to wszystko na przestrzeni około 8 lat. Nie lubię chodzić do kina.
 
16. Przejdźmy do nieco bardziej osobistych pytań. Z naszych zaufanych źródeł wiemy, że pracujesz nad fanfikiem. Mogłabyś zdradzić o czym będzie?
Taaa... jakby tu powiedzieć by nie zdradzić za bardzo fabuły...  Ogólnie będzie to krótki One-Shot, ma około 10 stron. Mam w planach parę innych ficów, ale myślę, że lepiej zacząć od czegoś krótkiego. O fabule zbytnio nie chcę się rozpisywać. Dlaczego? Fic ten będzie pisany na podstawie pewnej gry flashowej. Dzisiaj gry w internecie to nie są krótkie giereczki na parę minut. Potrafią to być bardzo ciekawe produkcje, jednym z przykładów jest gra "The Last Door" którą można łatwo znaleźć na ArmorGames. Jedna gra mnie tak urzekła, że po prostu musiałam przenieść jego akcję do fanfica.
 
Ale miałam powiedzieć o czym ten fanfic będzie... przeniosłam fabułę gry do fanfica, dodałam trochę własnych pomysłów, inspirowałam się mocno pewnym filmem znalezionym przypadkowo na Youtube. Z tego wszystkiego ma powstać One-Shot zamknięty w jednym pomieszczeniu, opowiadający o trudnych decyzjach, ryzyku, i samotności. ;3 Niestety, obawiam się, że więcej nie będę w stanie powiedzieć, nawet nazwy gry - zaspoilerowałoby to kompletnie cały tekst.
 
Jeśli chodzi o samo pisanie... póki co wszystko zamknięte jest w około 10 stronach. Niektórym pre-readerom się bardzo podobało, inni mieli pewne wątpliwości co do niektórych fragmentów. Po poprawieniu błędów interpunkcyjnych, składniowych itp. zamierzam zająć się fragmentami które należałoby poprawić, trochę też rozwinę co nieco, myślę, że w niektórych fragmentach mogłam trochę zwolnić, przystopować, rozwinąć akcję.. Niestety, przeszkadza w tym lenistwo. Czasami chcę się zabrać za fanfica, ale cały dzień spędzam na robieniu wielu innych rzeczy. Wszystko jednak idzie do przodu, powoli, ale jednak, i mam nadzieję, że wkrótce będę go mogła opublikować. ;3
 
Mogę też zdradzić, że w moich ficach będzie też self-insert. Nie uważam tego jednak za coś nudnego. Self-insert to postać jak każda inna, poza tym najlepiej czuję się jako ja, Socks, i to właśnie jej charakter oddam lepiej niż charakter głównej bohaterki która jest tworzona tylko pod jednego określonego fica. Myślę jednak, że czytelnicy nie będą mogli narzekać na nudę - mam wiele pomysłów, ról w których mogę obsadzić bohaterkę, a to pozwala na spore pole do interpretacji postaci. Nie oznacza to też, że w każdym moim fanficu tylko ja będę główną bohaterką. Mam już w planach kilka pomysłów, w których w głównych rolach obsadzę nie Socks, a inne postaci. Chcę też mocno skupić się na bohaterach pobocznych, inspirować się moimi wyobrażeniami, osobami z mojego otoczenia. Wciąż jednak moje zdanie może się trochę zmienić. Nie tak dawno byłam zdania, że wszystkie moje fiki będzie łączyć postać głównej bohaterki, Socks, bez wyjątków, a teraz, jak mówiłam, mam w planach fanfiki, w których Socks nie będzie nawet wspomniana słowem. Myślę, że to będzie zależało - od długości, od fabuły, od tego co chcę fanfikiem przekazać.
 
17.  Powiedz proszę czy historia, którą chcesz opowiedzieć jest już „zamknięta”, a może nadal zbierasz pomysły?
Zależy. Fanfic jest już na dosyć zaawansowanym etapie, ale wciąż zamierzam rozwinąć pewne sceny, by odrobinę rozwinąć akcję. Musiałabym jednak najpierw poprawić wszystkie błędy, a później przeczytać całość, po kilka razy, by wyłapać sceny gdzie trzeba coś dodać, coś zmienić. Frajda jest przy pisaniu, gdy fic się powoli tworzy, gdy pisze się dialogi itp. Potem, niestety, przychodzi czas na nudną korektę i poprawki, i to właśnie potrafi trwać dłużej niż samo pisanie. Niestety, pocierpieć trzeba. ;3
 
18. Co motywuje ciebie do pisania, a co demotywuje?
Co motywuje... na pewno samo pisanie. Chciałabym w swoich ficach pójść inną drogą, stawiać na charaktery postaci, ciekawe scenariusze, stworzyć coś nowego, nawet jeśli pomysł będzie sztampowy, to chcę w nim dać coś, co odróżni go od reszty fanfików. Motywuje mnie też podejście przyjaciół, którzy chcieliby te fanfiki przeczytać, zachęcają mnie do pisania.
 
A co mnie demotywuje... boję się krytyki. Chociaż... boję się niesprawiedliwej krytyki. Postaram się jak najbardziej by moje fanfiki były jak najlepsze, jak najbardziej bliskie ideałowi, ale czasami boję się, że spadnie na mnie niesprawiedliwa krytyka. Mam też pewne wątpliwości co do jednego z wątków z innego mojego planowanego fanfica. Ma on być bardzo ważny dla fabuły, ale boję się, że niektórzy czytelnicy mogą kompletnie zmienić swoje zdanie na temat postaci, których ten wątek dotyczy. Pytałam jednak parę osób co o tym myślą, i już nie boję się tego aż tak bardzo, jak dawniej. Chyba najlepszym sposobem by dowiedzieć się jak ludzie na ten wątek zareagują będzie właśnie sprawdzenie tego w praktyce, i publikacja fica. ;3
 
19. Czy masz jakieś ulubione opowiadanie, które mogłabyś polecić forumowiczom?
Jeśli chodzi o fanfiki, to... niezbyt. Szczerze mówiąc, to mało fanficów czytam. O wiele bardziej wolę książki, choć i tu jest coraz gorzej, bo trudno mi jest się zabrać za czytanie. Jeśli jednak miałabym coś polecić... Metro 2033. Cała seria tych głównych, to jest Metro 2033, 2034 i 2035. Oprócz tego bardzo podobały mi się Stalowe Szczury Gołkowskiego i Dybuk Marka Świerczka. Szczególnie Dybuk mi się bardzo podobał, to jak autor miesza style, w jaki sposób porusza trudne tematy nie uciekając się do taniego szokowania, jak posługuje się fantazyjnym, skomplikowanym językiem. Fabuła jednego z moich ficów będzie mocno inspirowana właśnie tą książką.
 
20. Twoim typem osobowości jest ESFP i INFP. Mogłabyś wyjaśnić co oznaczają te skróty?
Są to skróty pochodzące z testu MBTI, który definiuje nasz charakter, osobowość. Każdy skrót oznacza inną osobowość. Identyfikuję się jednak z dwoma typami osobowości, ale jednak bardziej z INFP. Z ESFP mam optymizm, spontaniczność, chęć wyrywania się z ustalonych podziałów. Więcej mam jednak z INFP - gdy podejmuję decyzje, to robię to co mówi mi serce, moralność, a nie to co mówi logika. Trudno do mnie dotrzeć, ale jeśli tylko ktoś spróbuje, okaże zrozumienie, to może liczyć na to samo u mnie. Oprócz tego można dodać też idealizm, wierność przyjaciołom. Myślę, że dobrze to mnie opisuje. ;3
 
21.  Jaki jest twój ulubiony film?
Aj... rzadko oglądam filmy, trudno mi też wybrać jeden ulubiony. Z takich trzech które najbardziej lubię to... Miasto44, Watchmen oraz Pokłosie. Miasto44 podobało mi się... tak po prostu. Nie miałam nic przeciwko różnym zabiegom reżysera jak np. ten sławny dubstep. Interesowałam się wtedy też historią, więc znałam tło wielu wydarzeń na ekranie, toteż nie miałam zbyt krytycznego zdania o tym filmie. Pokłosie podobało mi się za fabułę, bardzo też pasuje do mojego zdania, że nikt nie jest święty, że nawet Polacy podczas II Wojny nie byli czyści. Dlatego tak bardzo spodobał mi się film, który nie jest ślepym wychwalaniem polaków, ale konfrontuje widza z wydarzeniami, do których polakom trudno się przyznać. Watchmen za to polubiłam za ciekawe podejście do tematu superbohaterów, za postać Rorschacha, bardzo też spodobały mi się niektóre zmiany w stosunku do komiksu.
 
22. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?
Pendulum. Uwielbiam wokal Roba Swire oraz to połączenie rocka i dubstepu. :3 Zespół miał mieć nowy album, ale muzycy ciągle przekładali jego premierę, aż w końcu oświadczyli, że stracili zapał, wypalili się. W teorii Pendulum istniało do 2014-2015, ale w praktyce wstrzymało działalność w 2012, gdy Rob Swire i Gareth McGrillen założyli Knife Party. Zagrali jednak ponownie w 2016, a w 2017 oficjalnie potwierdzono powrót zapowiedziano album, tak więc... czekam niecierpliwie. :3 Moimi ulubionymi piosenkami są Witchcraft, Crush i Propane Nightmares. Tej pierwszej często słuchałam na ListenonRepeat, to taka strona co automatycznie zapętla filmy na Youtube. Według licznika piosenka ta została przeze mnie odsłuchana ponad 1600 razy. Jak dla mnie to dosyć spory wynik. :3
 
23. Chciałabyś wrócić do okresu dzieciństwa?
Szczerze mówiąc... niezbyt. Moje dzieciństwo nie było jakieś specjalnie ciekawe. Choć z drugiej strony... trochę odpocząć od pracy i zmartwień by się chciało. ;3 No i w okresie mojego dzieciństwa bossem podwórka był ten co miał kompa z Windows XP, i każdy marzył by mieć telefon który może zrobić zdjęcia 0,3Mpx. Ogólnie chodzi o to, że według mnie wtedy nie było tak wielkich możliwości, sposobów na osiągnięcie celu. Niby to niewielka różnica, rok 2017 a rok np. 2001, ale teraz tak się rozwijamy, że między tymi datami jest spora przepaść jak dla mnie. Przyznam też, że byłam dosyć... dziwnym dzieckiem. Niby wszystkie dzieci są dziwne, ale myślę, że ja wśród nich się bardzo wyróżniałam, więc... trochę bym się bała wracać do tego okresu. :P
 
24. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?
Nie wiem. Nie, serio, nie mam jakiegoś takiego życzenia, wielkiego marzenia. Pewnie bym wybrała najbardziej oczywiste i typowe życzenie - pokój na świecie. :P Ewentualnie... myślę, że zrobienie prania mózgu dla wszystkich byłoby spoko, by każdy myślał jak ja, ale na dłuższą metę bym się zanudziła na śmierć, więc odpada... musiałam to napisać. :P Mogłabym też zażyczyć sobie nieskończonej pamięci. Potrafiłabym zapamiętać wszystko, a na wypadek gdyby zdarzyło się coś przykrego to bym przy okazji poprosiła, bym dostała w gratisie możliwość wyrzucania z głowy tego, co chcę. Byłoby to przydatne, bo mam pewne problemy z pamięcią, przynajmniej tak mi się wydaje. Nigdy nie pamiętam co gdzie położyłam, zapominam czyichś imion...
 
25. Na koniec coś pół żartem, pół serio: twój znienawidzony przedmiot szkolny to…
Matematyka. Nienawidziłam jej. Z różnymi rzeczami nie miałam problemu żadnego, jak zaczynał się nowy dział w książce to nie miałam z zadaniami problemu, ale gdy dochodził np. 3-4 temat w dziale, to zaczynało się - masa wzorów, liczysz dobrze, wychodzi źle i w ogóle. Chyba nikt matematyki nie lubił.

 

 

Dziękujemy serdecznie za poświęcony nam czas i życzymy nadmiaru weny twórczej :cmcride:

 

I jeszcze jedno. Dlaczego tylko 25 pytań? Cóż, na tyle odpowiedziała Socks Chaser. Nie możemy nikogo zmuszać do udzielania odpowiedzi. To w końcu tylko zabawa, prawda? :)

  • +1 7
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WilczeK

 

Początkowo wywiad był planowany tak, że udzielę go po tym, jak opublikuję swojego fica. W paru odpowiedziach wspominam jednak o tym swoim lenistwie, i... cóż, to co tam piszę to w 100% prawda. Bardzo, bardzo się lenię i przekładam na później.

 

Dopiero teraz, jak Triste odchodził z działu, to się ogarnęłam i ustaliliśmy, że ten wywiad może być takim "pożegnalnym". Niestety, fica nie zdążyłam skończyć w terminie (kilka dni), więc w pytaniach które go dotyczyły musiałam trochę "lawirować" - by cokolwiek o nim powiedzieć, a przy tym nie wyjawić zbyt wiele. Z jednej strony... nie jest to wielki minus, bo myślę, że moje odpowiedzi i tak były ciekawe, ale z drugiej... być może gdybym opowiadała o swoim ficu dokładniej (czyli tak jak początkowo planowaliśmy - wywiad po publikacji mojego tekstu) to ten wywiad stałby się o wiele ciekawszy. :P Zrezygnowałam też z odpowiedzi na parę pytań - stąd jest ich 25. Było to spowodowane tym, że nie zawsze miałam co powiedzieć np. pytanie o to, jakie opowiadanie bym poleciła forumowiczom. Fanficów nie czytam, trudno mi znaleźć coś, co trafi w mój gust, a o książkach wypowiedziałam się w pytaniu 19. Myślę jednak, że nadrobiłam to długością (choć chyba były dłuższe wywiady), bardzo też skupiłam się na tym, co chciałabym pisać, jak pisać, w jak najciekawszy sposób opowiedziałam o tym, co w moich ficach chciałabym zawrzeć. :3

 

Anyway, wielkie dzięki za ten komentarz. To bardzo miłe. :3

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...